Новини компаній
17:28, 8 лютого

Різновиди позашляхових шин

Новини компаній

Власники повнопривідних автомобілів знають, як важливо правильно підібрати покришки для їх потужних всюдихідних «залізних коней». Від цього залежить безпека керування транспортним засобом, а також те, наскільки успішно авто впорається з викликами бездоріжжя. Виробники покришок пропонують великий вибір позашляхових шин з різними типами протекторів, які призначені для певних умов експлуатації. Нижче говоримо про те, які види автогуми для кросоверів можна знайти на вітчизняному ринку.

Різновиди позашляхових шин, фото-1

Стильні паркетники

У модельному ряду SUV-автомобілів чільне місце займають шосейні авто, які призначені для руху по місту або по заміських дорогах хорошої якості. Для такої категорії транспортних засобів випускають покришки класу High Performance (HP). Ця автогума показує відмінні результати на асфальті, але зовсім не підійде для екстремальних пригод. Відмінною рисою цих комплектуючих є висока керованість і стійкість управління в різних швидкісних режимах в межах міста. Найчастіше ці шини оснащені спрямованим або асиметричним малюнком, який забезпечує хороший контакт з трасою. Однак на грунті ефективність такої гуми дуже низька.

Для паркетників випускають також покришки Half Terrain (HT, H/T, HT+). Вони трохи краще пристосовані до руху по бруду, але все ж оптимально розкривають потенціал саме на асфальтованих дорогах. Такі покришки допоможуть подолати невеликі ділянки дороги низької якості, проїдуть по твердому ґрунту, але для більш складних випробувань не підійдуть.

Різновиди позашляхових шин, фото-2

Захоплююча подорож

Якщо ви плануєте відправитися в тривалу поїздку, в якій довгі перегони по асфальтованій трасі будуть перемежовуватися з виїздами на ґрунтовку, слід звернути увагу на шини All Terrain (A/T). Це універсальний тип гуми, який добре себе показує на помірному бездоріжжі. Шашки протектора таких шин розділені більш широкими дренажними каналами, ніж у попередніх типів гуми. Комплектуючі Відрізняються досить великою вагою, що збільшує витрату палива. Крім того, такі покришки не підходять для швидкісного управління. Вони створені з іншою метою, і повністю відповідають умовам експлуатації, для яких проектувалися. Вибрати All Terrain слід водіям, які планують приблизно половину шляху їхати по асфальтованих дорогах, а решту часу – по ґрунтовках і бездоріжжю.

Для більш просунутих мандрівників, які планують частіше пересуватися по складних ґрунтових трасах, підійдуть моделі Mud Terrain (M/T). Відмінною особливістю цих шин є укріплена боковина, особливий склад гумової суміші, радіальна структура каркаса. Вони також володіють специфічним протекторним малюнком, який дозволяє успішно долати ділянки дороги, покриті рідким брудом, без пробуксовок і заметів. Якщо ви збираєтеся приблизно 20% часу їхати по асфальту, а 80% - по грунту і бруду, M/T – те, що вам потрібно.

Різновиди позашляхових шин, фото-3

Підібрати відповідний комплект краще заздалегідь, щоб встигнути обкатати і протестувати гуму до того, як вирушати в дорогу. Це допоможе запобігти нештатних ситуацій під час довгої поїздки. Наприклад, в інтернет-магазині Infoshina представлений величезний вибір позашляхової гуми всіх типів. Водії можуть легко і швидко знайти підходящий варіант і придбати комплект, який буде повною мірою відповідати дорожнім і погодних умов експлуатації шин.

Екстрим і все, що з ним пов'язано

Виробники шин для кросоверів не залишили без уваги і тих, хто любить забиратися на своєму автомобілі в самі непрохідні болота і джунглі. Мова, звичайно, про покришках класу Extreme Terrain (X/T). Такі моделі відрізняються безкомпромісною прохідністю, неймовірним потенціалом і потужною керованістю на найскладніших ділянках дороги. Разом з тим, ці шини практично не придатні для руху по асфальтованій трасі. Вони мають занадто великою вагою, галасливі, сприяють значному збільшенню витрати палива. З іншого боку, це вузько спеціалізовані шини, які створювалися саме для того, щоб долати екстремальні виклики бездоріжжя.

Різновиди позашляхових шин, фото-4

Позашляхові шини по сезону

Слід окремо зазначити, що всі вищевказані типи покришок призначені в основному для літньої експлуатації, якщо тільки мова не йде про паркетниках. Для їзди в межах міста підібрати зимові шини для кросовера досить просто. Складніше з тими любителями екстриму, які відправляються борознити глибокі сніги при дуже низьких температурах. Тут до вибору гуми слід підійти дуже уважно.

В першу чергу, слід переконатися, що покришка для зимової позашляхової їзди володіє досить вираженим протекторним малюнком, який не дасть забуксувати в глибокому снігу. Крім того, склад компаунда повинен відповідати температурному режимі місцевості, куди ви хочете їхати. Гума повинна зберегти ключові властивості еластичності і зчеплення для безпеки руху по заметах і в колії.

Багато виробників поповнюють свій асортимент моделями, які справляються навіть з викликами Крайньої Півночі. Такі покришки відрізняються укріпленим каркасом, який не схильний до механічних пошкоджень, навіть при наїзді на перешкоду, приховане під снігом. Крім того, для них розробляються спеціальні конфігурації протекторів, щоб успішно долати товсту крижану кірку і пухкий сніг.

Існують також всесезонні позашляхові шини, які підійдуть для регіонів з м'яким кліматом. Ці комплектуючі показують хороші результати в місцевості, де сніг випадає не так часто і швидко тане, а сльота і бруд зустрічаються частіше, ніж ожеледиця.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...