• Головна
  • Як бути з галасливим сусідом? Поради юристки
13:01, 11 лютого

Як бути з галасливим сусідом? Поради юристки

Як бути з галасливим сусідом? Поради юристки

Що робити, коли сусіди турбують криками, лайкою, ремонтними роботами у невстановлений час? Для початку — зробити зауваження. А якщо бешкетники не реагують і продовжують порушувати громадський спокій? Або навіть отруюють життя словесними образами чи погрозами? Сайт «Вікенд» розпитав юристку Вікторію Гусакову, як боротися за мир і тишу в домі.


Що робити в ситуації, коли сусіди не дають спокою?

Звернутися до голови ОСББ, щоб він спробував врегулювати проблемну ситуацію: переконати того, хто порушує спокій в будинку, поводитися належним чином.

За відсутності ОСББ зібратися з сусідами та поговорити з тим, хто порушує громадський спокій, спробувати переконати його у необхідності дотримання добросусідства.

Ви це зробили, але на сусіда ввічливі розмови ніяк не подіяли? Переходимо до наступного етапу.

Якщо сусіди продовжують порушувати громадський спокій, треба звернутися до поліції з заявою про постійний галас, сварки й інші проблемні моменти.

Як бути з галасливим сусідом? Поради юристки, фото-1

Тут є два варіанти:

  • викликати патрульну поліцію;
  • подати заяву до районного управління поліції.

Адже дії галасливих сусідів підпадають під ст. 173 КУпАП — дрібне хуліганство, тобто нецензурна лайка в громадських місцях, образливе чіпляння до громадян та інші подібні дії, що порушують громадський порядок і спокій громадян.

У таких випадках закон визначає для порушників або накладення штрафу від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів, або громадські роботи строком від сорока до шістдесяти годин, або виправні роботи на строк від одного до двох місяців з відрахуванням двадцяти процентів заробітку, або адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб.

Для звернення підготуйте:

  • свою заяву;
  • письмові пояснення сусідів, які можуть підтвердити зазначені вами обставини;
  • інші матеріали (можливо, маєте фото, відео зазначених в заяві подій).

Що робити, коли поліція прибула, а сусід просто не відчиняє двері? Тут дієвою стане спільна заява мешканців будинку, в якій описані всі події. Цю заяву треба подати до районного управління поліції.

У заяві в довільній формі опишіть свою проблему. Приміром: «Я (або ми, якщо готуєте спільну з сусідами заяву) — вказати ПІБ, адреси проживання, паспортні дані, — заявляємо та підтверджуємо, що у квартирі за таким-то номером мешканці поводяться надто голосно, чим порушують громадський спокій».

Варто описати в цій заяві, які заходи ви вже самостійно вживали, щоб врегулювати ситуацію. Детально опишіть, як реагував сусід. Додайте, що просите поліцію відреагувати на цей випадок та вжити заходи відповідно до чинного законодавства. У кінці заяви обов’язково вкажіть дату написання, поставте підпис.

Органи поліції зобов’язані прийняти заяву та скласти протокол про адміністративне правопорушення, а також з’ясувати обставини, що передували порушенню. Після цього органи поліції звертаються до суду про притягнення до адміністративної відповідальності вказаного в заяві порушника.

Якщо поліція не складає протоколу та відмовляється реагувати на звернення, ви можете повідомити, що в такому випадку будете звернутися до вашого районного суду з позовною заявою, щоб оскаржити бездіяльність працівника поліції.


Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
- в TELEGRAM
- у VIBER
- в 
INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#галасливі сусіди #Вікторія Гусакова #громадській спокій #поради юристки #поради #пекельні сусіди
Оголошення
live comments feed...