15:27, 20 лютого 2024 р.
У Чернігові вшанували пам’ять Героїв Небесної сотні
У Чернігові пройшла акція до Дня Героїв Небесної сотні, світлина Сєргєя Карася
20 лютого в Україні – це День Героїв Небесної сотні. Рівно 10 років тому у центрі Києва відбувалися розстріли протестувальників силовиками режиму Януковича.
10 років потому Україна вшановує пам’ять Героїв Небесної сотні. Зокрема, низка акцій відбулися цього дня у Чернігові.
Вранці, під час загальноміської наради чиновники згадали Героїв Небесної сотні хвилиною мовчання. А в.о. мера міста Олександр Ломако, згадуючи українців, які загинули під час Євромайдану, висловив переконання, що розстріли мітингувальників у центрі Києва відбулися за участі російського ФСБ:
-Я вважаю, що 20 лютого можна вважати днем офіційного початку війни Росії проти України з двох причин: 100% за спецоперацію на Майдані по розстрілу мирних громадян стояли, як мінімум, ФСБ та консультанти Кремля, які допомогли своєму ставленику Януковичу прийняти рішення стріляти по мирних людях. Й на медалі, яку Міноборони Росії запровадило вже після окупації Криму, написано: «З 20 лютого». Тобто 20 лютого – день, коли почалася війна, - зазначив очільник міста. - Ми пам’ятаємо подвиг Героїв Небесної сотні. Вони продемонстрували всьому світові, що українці мають гідність, готові жертвувати, в тому числі, життям, за свої цінності та боротися проти значно переважаючого ворога.
Пізніше, за ініціативою чернігівського волонтера Олександра Ясенчука, відбулася міні-хода від КМЦ «Інтермеццо» до стели Героїв Небесної сотні у сквері Магдебурзького права (біля Красної площі), яка закінчилася покладанням квітів до стели.
-Росія – це екзистенційне зло. Вони хочуть нас загарбати. Наші прадіди, діди, програли війну напочатку XXстоліття (маються на увазі визвольні змагання часів УНР, - прим.). Наша держава впала. Через це Голодомор, жертви Другої світової… Але боротьба продовжується. Й події на Майдані, перша кров – це був початок тієї війни, яка йде зараз. Небесна сотня – то був авангард Небесного батальйону. Росія вчергове виявила себе. А Янукович – лише дрібний пішак, за яким стояв образ російського ведмедя, - сказав у своєму виступі Олександр Ясенчук.
Але Герої Небесної сотні – то не лише про минуле. Як розповіла учасниця ходи, депутатка чернігівської міськради Ірина Соломаха, благодійний фонд, який організували рідні Романа Гурика, допомагав Чернігову встояти під час облоги у 2022-му році:
-Під час облоги Чернігова, у березні, його мама й тато знайшли мої контакти, зателефонували. В них благодійний фонд з 2014-го року. Й хоча сам Роман родом з Івано-Франківської області, його родина допомагала нам цілий рік. Зокрема, ліками, декілька генераторів передали, - розповіла Ірина Соломаха. - Роман загинув у 19 років, віддав своє життя. Але родина, замість того, щоб агресувати, об’єднує велику кількість людей. Зараз, коли почалася Широка війна – друга частина війни, більшість родин загиблих стали центрами об’єднання й підтримки. Й особистим прикладом показують, як можна жити достойно навіть у такі сумні часи.
Нагадаємо, на нашому сайті можна знайти інтерв’ю з Василем Васильченком: кримчанином, який брав участь в обороні Чернігова.
Сєргєй Карась
Чернігівська Медіа Група
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
16:47
Вчора
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
00:00, 20 січня
17:14, 17 січня
10:57, 15 січня
17:14, 17 січня
17:14, 17 січня
live comments feed...