• Головна
 • З Нового року паркування автомобілів у Чернігові безкоштовне
14:50, 23 лютого

З Нового року паркування автомобілів у Чернігові безкоштовне

З Нового року паркування автомобілів у Чернігові безкоштовне

Якщо ви ще не знали, то повідомляємо – з січня цього року всі офіційні місця для паркування автомобілів у місті Чернігові є безкоштовними. Як повідомили редакції Чернігівської Медіа Групи у комунальному підприємстві «Паркування та ринок», станом на 1 січня 2024 року діяльність платних місць для паркування призупинили, паркувальники КП «Паркування та ринок» ЧМР не працюють, а паркомати відключені.

Як виявилося, після повномасштабного вторгнення діяльність підприємства по напрямку платних паркувальних місць стала збитковою. Майже мільйон гривень прямих збитків приніс підприємству цей напрям у 2022 році.

- Ці зміни були ініційовані КП «Паркування та ринок» ЧМР після проведеного детального аналізу діяльності із паркування транспортних засобів. Так, за 2022 рік розрахунковий збиток від діяльності паркування склав 941,5 тис. грн., за І квартал 2023 року збиток від діяльності паркування склав 272,9 тис .грн. За 2021 рік такий аналіз не проводився.

Основними чинниками, які вплинули на негативний фінансовий результат в цьому напрямку стало те, що мінімальна заробітна плата за період 2022-2023 рік зросла на 23%, відповідно зросла і ставка збору за місця для паркування. Також збільшились витрати за обслуговування та ремонт паркоматів, вартість електроенергії, а тариф на послуги з користування майданчиками для платного паркування транспортних засобів за годину паркування був затверджений в 2019 році і більше не переглядався. – пояснили причини такого рішення у комунальному підприємстві.

Також в комунальному підприємстві повідомили, що однією з визначальних причин збитковості напрямку платних парковок стала низька культура водіїв. Багато водіїв відмовляються оплачувати паркування, почастішали випадки погроз і хамства до паркувальників.Виявляється, що рішення це було прийняте ще на липневій сесії Чернігівської міської ради минулого 2023 року, а вступило в силу вже з 1 січня 2024 року. Як повідомили в КП «Паркування та ринок», персонал (тобто самих паркувальників) вже звільнили.

- Ми вимушені були прийняти це управлінське рішення – були величезні збитки від напрямку платних парковок. Паркомати вимкнено. Наразі вирішуємо юридичне питання продовження роботи парковок, або можливого демонтажу паркоматів, – прокоментував це питання Ігор Коваленко, заступник директора КП «Паркування та ринок».

До якого часу призупинене функціонування платних паркувальних майданчиків, наразі невідомо. В КП «Паркування та ринок» зазначили, що відновлення роботи платних парковок можливе після узгодження з чернігівською міською радою і через відповідне рішення сесії.

Скільки всього парковок у Чернігові?

За даними КП «Паркування та ринок», у місті нараховується 22 платні парковки. Всі вони об лаштовані відповідними знаками, розміткою та асфальто-бетонним покриттям. Загальна кількість платних місць для паркування у Чернігові – 418. Також варто нагадати нашим читачам, що у цьому році працівники патрульної поліції всерйоз взялися штрафувати чернігівських водіїв за неналежне паркування. Як ми писали раніше, тільки за 10 місяців 2023 року кількість штрафів була більшою у 20 разів, ніж у довоєнному 2021 році.

Отже, у Чернігові щоденно та цілодобово цілком легально і вже абсолютно безкоштовно водіям можна припаркуватися за адресами:

 • проспект Перемоги (Головпоштамт) – 20 місць;
 • проспект Миру («Дитячий світ») – 24 місця;
 • вул. Київська, (ТЦ «Мегацентр») – 19 місць;
 • вул. Генерала Пухова, 140 – 2 місця;
 • вул. Героїв Чорнобиля, 1 – 2 місця;
 • проспект Миру, 80 – 2 місця;
 • проспект Перемоги 93- 95 (бізнес-центр) – 20 місць;
 • вул. Реміснича (від проспекту Перемоги до вул. Коцюбинського по правій стороні) – 20 місць;
 • проспект Миру (від проспекту Перемоги до Красної площі) – 20 місць;
 • проспект Миру (від філармонійного центру до Красної площі) – 20 місць;
 • вул. Кирпоноса (від проспекту Перемоги до вул, Коцюбинського) – 20 місць;
 • в’їзд у місто ( Вал біля Катерининської церкви) – 20 місць;
 • вул. Святомиколаївська (від проспекту Миру до вул. Борисоглібська по лівій стороні) – 29 місць.
 • Вул. Ринкова – 28 місць;
 • Вул. Реміснича – 56 місць;
 • проспект Миру (Будинок побуту) – 32 місця;
 • проспект Левка Лук’яненка (універмаг «Сіверський») – 3 місця;
 • проспект Миру, 12 – 2 місця;
 • вул. Реміснича, 49 – 20 місць.
 • вул. Всіхсвятська, біля ринку «Нива» (позиція 1) – 13 місць;
 • проспект Миру («Янтар») – 16 місць;
 • привокзальна площа (Вокзал) – 30 місць.

У 2022 році рішенням сесії кількість платних паркувальних майданчиків у Чернігові зменшили до 7. Кожен з них був обладнаний паркоматом для прийому оплати за парковку. У Чернігові година стоянки на платному місці коштувала 10 грн.

Що можна паркувальникам?

На цих паркувальних майданчиках працювали так звані паркувальники, на роботу яких іноді нарікали водії. Нагадаємо, з Нового року вони вже звільнені, але раніше в соцмережах чернігівські водії доволі бурхливо обговорювали їх роботу та піддавали сумніву, що ці паркувальники працюють легально.

Тому ми вирішили запитати про їх роботу і повноваження в КП «Парковка і ринок». У відповіді на інформаційний запит нашій редакції повідомили, що всі ці паркувальники були офіційно працевлаштованими працівниками комунального підприємства. А суть їхньої роботи, за словами КП «Парковка і ринок», зводилася передусім до консультаційних функцій:

- Забезпечення безперебійної роботи місць для паркування автотранспорту.
- Відстеження вільних місць на майданчику для паркування.
- Надання допомоги водіям у правильному та безпечному паркуванні транспортних засобів.
- Забезпечення комфортного під’їзду, розміщення і виїзду автотранспорту.
- Ліквідація заторів на місцях для паркування.
- Підтримка порядку та належного санітарного стану на території майданчика для паркування.

І якщо ви хочете задати нам головне питання: чи мали право паркувальники брати у водіїв гроші за паркування, то ми вам відповімо чітко – ні, не мали. Як видно з переліку їх посадових обовʼязків, зазначеного вище, питання оплати точно не входили в межі їх компетенції. Але станом на зараз ми говоримо про роботу паркувальників вже у минулому часі, оскільки ці працівники вже звільнені. Згідно з інформацією КП «Паркування та ринок», станом на кінець 2023 року у штаті підприємства налічувалося 5 паркувальників.


Чернігівська Медіа Група

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Паркування #оплата #Чернігів #парковка #водій
Оголошення
live comments feed...