• Головна
  • Цифри шокують – штрафи за неналежне паркування авто у Чернігові зросли в рази
16:05, 5 грудня 2023 р.

Цифри шокують – штрафи за неналежне паркування авто у Чернігові зросли в рази

Цифри шокують – штрафи за неналежне паркування авто у Чернігові зросли в рази

Кількість автомобілів у Чернігові значно зросла, у зв’язку з цим з’являються нові проблеми. Наприклад, у місті відбувається більше аварій, про що ми вже розповідали раніше, а місць для паркування частенько може не вистачати. Тому деякі водії порушують правила та стають у непризначеному для цього місці.

Під словом «паркування» варто розрізняти два терміни: зупинка і стоянка. Зупинка – це припинення руху транспорту на 5 чи більше хвилин з певною метою, наприклад, висадки пасажирів, розвантаження автомобіля, чи виконання вимог Правил дорожнього руху. Стоянка – це припинення руху транспорту на тривалий час з причин, які не пов’язані з виконанням вимог ПДР.

ЯК ЗМІНИЛАСЯ СИТУАЦІЯ У ЧЕРНІГОВІ

Оскільки чернігівці наголошують, що в місті значно зросла кількість автомобілів, ми вирішили дізнатися, як змінилася статистика порушення правил паркування. Начальник управління патрульної поліції Чернігівської області Микола Прищепа на інформаційний запит від редакції Чернігівської Медіа Групи і сайту 0462.ua повідомив:

«У відповідності до наявних даних Інформаційного порталу Національної поліції, поліцейськими управління патрульної поліції в Чернігівській області, Департаменту патрульної поліції протягом 2021 року було зафіксовано та оформлено 168 фактів за порушення правил зупинки i стоянки. За 2022 рік — 493 факти, а у період з 01.01.2023 по 26.11.2023 — 3506».

Цифри справді шокують. 2023 рік ще не закінчився, а показники уже перевищують у 20 разів дані 2021 року та у 7 разів статистику 2022 року. Складно сказати, з чим пов’язане таке стрімке зростання зафіксованих правопорушень. З одного боку, кількість автомобілів у місті значно зросла, порівняно із минулим роком. З іншого боку, вірогідно сама патрульна поліція взялася більш щільно за контроль неналежного паркування у Чернігові.

В будь-якому випадку, з наведених показників бачимо, що у місті справді є проблема із порушенням правил зупинки та стоянки. Поліція слідкує за цим питанням, тому безвідповідальні водії постійно отримують передбачене законодавством покарання. Тож водіям варто слідувати Правилам дорожнього руху та знати, що у випадку, коли ви не погоджуєтеся із діями правоохоронців, постанову можна оскаржити.

ДЕ ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ ПАРКУВАТИСЯ

Щоб не порушувати правила паркування, водіям необхідно знати, де забороняється залишати автомобіль. Нагадаємо водіям основні правила дорожнього руху щодо паркування автомобіля.

Згідно Правил дорожнього руху, зупинка транспортних засобів заборонена на залізничних переїздах, трамвайних коліях, естакадах, мостах, шляхопроводах і під ними, у тунелях. Також зупинка забороняється на пішохідних переходах i ближче 10 м від них з обох боків, на перехрестях та ближче 10 м від краю перехресної проїзної частини за відсутності на них пішохідного переходу, (крім та зупинки проти бокового проїзду на Т-подібних перехрестях, де є суцільна лінія розмітки або розділювальна смуга), у місцях, де відстань між розділювальною смугою, суцільною лінією розмітки, чи протилежним краєм проїзної частини i автомобілем менше 3 м.

Не можна ставати ближче 30 м від посадкових майданчиків, або відповідного знаку, для зупинки громадського транспортного засобу. Заборонено зупинятися ближче 10 м від позначеного місця виконання дорожніх робіт i в зоні ïx виконання, де це може створити перешкоди для роботи. Також зупинка заборонена у місцях, де буде неможливим зустрічний роз'їзд або об’їзд автомобіля, у місцях, де транспорт закриває від інших водіїв сигнали світлофора або дорожні знаки, та ближче 10 м від виїздів з прилеглих територій i безпосередньо в місці виїзду.

Щодо стоянки, то вона заборонена у місцях, перерахованих вище, а також на тротуарах, окрім спеціальних місць, які позначені відповідними дорожніми знаками. Винятком є стоянка легкових автомобілів і мотоциклів, які можуть бути залишені на краю тротуарів, за умови, що для pyxy пішоходів залишається щонайменше 2 м. Стоянка заборонена в місцях, ближче 50 м від залізничних переїздів, за межами населених пунктів у зоні небезпечних поворотів i випуклих переломів профілю дороги з видимістю або оглядовістю менше 100 м хоча б в одному напрямку pyxy. Не можна ставити автомобіль у місцях, де він унеможливить рух інших транспортних засобів, або стане перешкодою для pyxy пішоходів, на газонах та ближче 5 м від контейнерів для збирання побутових відходів.

Також варто зазначити, що зупинка та стояна заборонена у місцях нанесення дорожньої розмітки, яка позначає: місце, де заборонено паркування; місце для паркування індивідуального транспорту осіб з інвалідністю та транспортних засобів, які перевозять таких людей; місце для заправки електромобілів.

ПОКАРАННЯ ЗА НЕНАЛЕЖНЕ ПАРКУВАННЯ

В Україні є низка штрафів, передбачених законодавством за порушення правил паркування. Наприклад, за зупинку та стоянку у неналежному місці водій мусить оплатити штраф у розмірі 340 грн. Але якщо автомобіль порушив правила руху і зупинився на смузі для маршрутних транспортних засобів, що створило перешкоди, чи загрозу безпеці руху, то розмір штрафу зростає до 680 грн.

Якщо водій здійснив паркування на місці, що позначене відповідними дорожніми знаками, чи розміткою, яка означає заборону стоянки, або ж став на місце для водіїв з інвалідністю, йому доведеться сплатити штраф розміром від 1020 до 1700 грн. А за здійснення стоянки чи зупинки у місцях, відведених для електромобілів, водію доведеться заплатити штраф від 340 до 510 грн.

Окрім цього, у разі порушення водієм правил паркування, поліція може тимчасово вилучити транспортний засіб.

Валентина Гавриленко
Чернігівська Медіа Група

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Паркування #Чернігів #поліція #штраф #стоянка #зупинка #порушення #Правила дорожнього руху
Оголошення
live comments feed...