• Чернігівський ВК "Університет-ШВСМ" зберіг місце у Вищій лізі (ОНОВЛЕНО)
15:22, 17 березня

Чернігівський ВК "Університет-ШВСМ" зберіг місце у Вищій лізі (ОНОВЛЕНО)

"Університет-ШВСМ" зберіг місце у Вищій лізі, але не зміг виконати завдання на сезон, світлина Сєргєя Карася

У жіночій Вищій лізі  закінчився регулярний чемпіонат сезону 2023/24 років. Чернігівський "Університет-ШВСМ" зумів зберегти своє місце у другому, за силою, дивізіоні українського волейболу.

В останньому турі, який пройшов у Чернівцях, чернігівська команда поступилася СА "Прометей" (Кам'янське): 0-3(22-25, 15-15, 16-25), але перемогла "Воллейбук-ЧНУ-ЧОДЮСШ" (Чернівці): 3-1(25-20, 25-17, 24-26, 25-17)

Ця перемога дозволила чернігівським "студенткам" випередити у таблиці криворізький "Кривбас" та фінішувати на 11-му місці з 14-ті команд.  Там чином сіверянки зберегли прописку у Вищій лізі, адже, згідно з регламентом, понижується у класі лише остання команда першості.

Підсумкова таблиця регулярного чемпіонату жіночої Вищої ліги, скріншот статістики Федерації волейболу України

Нагадаємо, у сезоні 2021/22, який був достроково завершений через повномасштабне вторгнення російсько-білоруських окупантів, "Університет" зайняв 3 місце у Вищій лізі. Перед сезоном 2022/23 команда зазнала значних змін у своєму складі та змогла зайняти лише 10-те місце Вищої ліги (у першості тоді грало 11 колективів).

Перед початком нинішнього чемпіонату на тренерському містку команди відбулися перестановки: багаторічний тренер "Університету-ШВСМ" Володимир Жула, під керівництвом якого колектив грав в еліті українського волейболу, пішов з посади головного тренера та, як зазначено у заявці колективу на поточний сезон,  зайняв місце помічника тренера.

Замінив пана Жулу на посаді головного тренера  29-річний Володимир Леоненко, котрий ще у сезоні 2022/23 років грав за чернігівський  "Буревісник" на позиції ліберо та завоював з командою "срібло" чоловічої Вищої ліги.

В інтерв'ю одному з чернігівських порталів напочатку сезону пан Леоненко заявляв про плани зайняти 6-7 місце Вищої ліги за підсумками першості 2023/24 років.

Перед матчами останнього туру ми запрошували Володимира Леоненка на інтерв'ю, але головний тренер "Університету-ШВСМ" відповів нашому журналісту відмовою.

UPD. Новина оновлена. За словами Володимира Леоненка, останній тур першості пройшов не у місті Хирів, як було передбачено опублікованим на сайті Федерації волейболу України календарем змагань, а у місті Чернівці.