• Головна
  • Омбудсмен Дмитро Лубінець похвалив місцеве ТЦК і процес мобілізації на Чернігівщині
16:30, 21 березня

Омбудсмен Дмитро Лубінець похвалив місцеве ТЦК і процес мобілізації на Чернігівщині

21 березня до Чернігова завітав Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Дмитро Лубінець. У рамках візиту обмундсмен провів робочу зустріч з представниками місцевої влади та громадських організацій, а також зустрівся з родинами військовослужбовців, які нині знаходяться у російському полоні.

Під час зустрічі з пресою журналістка Чернігівської Медіа Групи спитала у пана Лубінця про те, чи відомо йому про факти порушень прав людини при мобілізації. У відповідь омбудсмен доволі високо оцінив роботу керівників структур ТЦК на Чернігівщині. За його словами, існуючий мобілізаційний план у нашій області виконується у повному обсязі з дотриманням прав людини.

- Звісно, до мене були деякі звернення, які були відпрацьовані. Ми декілька разів встановили порушення прав людини з боку окремих працівників ТЦК. Але на наш погляд на Чернігівщині - одна з найкращих ситуацій по Україні. Ви не побачили в публічному просторі жодних побиттів, прецедентів застосування фізичної сили, затягування силоміць у автомобілі. Ніхто не вистрибує з приміщень, рятуючись від ТЦК, й не помирає там. Це я вам називаю конкретні приклади. У нас є випадок, коли на території однієї області людина вистрибнула з третього поверху, бо, за її словами, її просто били. На території іншої області в приміщенні ТЦК людина померла. З Одещини та Львівщини майже кожного дня йдуть звернення — і публічні, й непублічні. І це риторичне запитання: Чому на території Чернігівщини немає таких ганебних випадків, а на території інших областей — є? Можливо, це в першу чергу кваліфікація і керівництва ТЦК СП, і тих людей, які працюють? Тож я за таку позицію можу лише подякувати.

Відповідаючи на друге наше питання стосовно фактів порушення прав діючих військових на Чернігівщині, то пан Лубінець зауважив, що їх останнім часом фіксується дуже багато, і ця цифра постійно зростає. Втім, за його словами, це загальна тенденція, а не щось, притаманне саме нашому регіону.

- У мене немає інформації щодо суттєвих порушень прав військових на території Чернігівської області. Такої системи ми не бачимо. Території, де перебуває велика кількість ЗСУ — фронтові області - отам просто сплеск порушень. Здебільшого це пов'язано з позастатутними відносинами, порушенням права на відпустку. У нас спостерігається тенденція, що, на жаль, в деяких військових частинах для того, щоб отримати законну відпустку або ротацію від військовослужбовців вимагають, скажімо так, додаткових фінансових ресурсів. Такі випадки у нас є, по кожному випадку ми реагуємо. І для мене головне — щоб була реакція з боку відповідних структур: з боку ЗСУ, ДБР та прокуратури”.

Щодо загальної кількості звернень до Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, то представниця в Чернігівській області Лариса Шумна зауважила, що звернень від людей стає більше.

- Загальна кількість звернень мешканців Чернігівщини До Уповноваженого з прав людини у 2023 році склала 1253 звернення. Цього року надійшло вже 620 звернень, це вдвічі більше, ніж за аналогічний період минулого року. Переважно звернення громадян стосуються розшуку безвісти зниклих, порушення прав дітей та консультування ВПО.

Прийом громадян Представника Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини в Чернігівській області здійснюється в офісі за адресою: Проспект Миру, 49а, каб. 502. Також організовуються виїзні приймальні. Звернутися до пані Шумної за допомогою також можна за електронною адресою:[email protected]

Ольга Мелашенко

Чернігівська Медіа Група.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#омбудсмен #права #ТЦК #мобілізація
Оголошення
live comments feed...