• Головна
  • Світло для хірургів – на даху Чернігівської обласної лікарні відкрили гібридну сонячну станцію
13:47, 2 квітня

Світло для хірургів – на даху Чернігівської обласної лікарні відкрили гібридну сонячну станцію

У Чернігівській обласній лікарні українська благодійна організація «Energy Act for Ukraine» встановила гібридну сонячну станцію.

Гібридна сонячна станція на даху Чернігівської обласної лікарні

Сонячна система, яка складається зі 108 сонячних панелей потужністю 40 кВт та системи зберігання енергії ємністю 85,2 кВт·год, живитиме критичне обладнання хірургічного відділення в головному корпусі лікарні. Така система дозволяє в автономному режимі роботи перекрити власне споживання електроенергії в хірургічному корпусі та підключити критичне обладнання окремих споживачів, а саме:

  • аварійне освітлення, операційну для хірургічного торакального відділення;
  • операторську, кондиціонери для кабінету комп’ютерної томографії;
  • відділення інтервенційної кардіології та реперфузійної терапії з ліжками інтенсивної терапії.

«Чернігівська обласна лікарня — наш 4-й об'єкт на Чернігівщині та 8-й – у межах загальної роботи фонду починаючи з 2022 року. Вже за місяць роботи станції лікарня зекономила до 10 тисяч гривень, що еквіваленто вартості двох кардіографів. За рік лікарня зможе закупити близько 35 таких кардіографів завдяки економії на електроенергії. Наші станції - це про гарантування наявності електроенергії незалежно від обстрілів, та допомога лікарням витрачати меньше на комунікальні платежі, і більше на розвиток лікарні та допомогу пацієнтам», — зазначила Юліана Оніщук, засновниця і виконавча директорка фонду «Energy Act for Ukraine».

Очікувана економія лікарні на витратах за електроенергію становитиме близько 4 430 тисяч євро щорічно, а скорочення викидів CO2 сягне 1 139 тонн за 25 років роботи системи.

У фонді зазначають, що до Чернігівської обласної лікарні команда БФ «Energy Act for Ukraine» відкрила подібні станції в Чернігівській обласній дитячій лікарні, а також у чернігівських школах №3 та №19. 108 фотоелектричних модулів для чернігівської лікарні надала міжнародна компанія-дистрибʼютор обладнання для сонячних станцій Menlo Electric.

Довідково. Чернігівська обласна лікарня — четвертий об’єкт на території України, з яким фонд працює з початку 2022 року. Тут надають медичну допомогу дорослому населенню всього регіону. Ця лікарня — єдина в регіоні, яка надає високотехнологічну медичну допомогу при серйозних захворюваннях. Лікарня обслуговує 980 369 пацієнтів. У лікарні є 16 інтенсивних та хірургічних відділень із сучасним обладнанням, яке потребує постійного електропостачання. Приміщення лікарні були суттєво пошкоджені внаслідок ракетних ударів.


Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
- в TELEGRAM
- у VIBER
- в 
INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Чернігівська обласна лікарня #сонячні станція #гібридна сонячна станція #Energy Act for Ukraine #Чернігів
Оголошення
live comments feed...