• Головна
  • Декларації керівників фракцій Чернігівської міськради: рахунки в іноземних банках, колекція картин, сотні тисяч готівкою
12:27, 3 квітня

Декларації керівників фракцій Чернігівської міськради: рахунки в іноземних банках, колекція картин, сотні тисяч готівкою

Продовжуємо серію публікацій про доходи і видатки посадовців Чернігівської області та міста. Цього разу вашій увазі – аналіз декларацій за 2023 рік керівників фракцій Чернігівської міської ради.

Чернігівська міська рада, обрана 2020 року, налічує чотири фракції, що об'єднують депутатів від різних політичних сил. Зокрема, це найчисельніша фракція партії «Рідний дім», а також фракції політичних сил «Слуга народу», «Європейська солідарність» та «Наш край».

ЧИТАЙТЕ ЩЕ: Квартири, автівки, доходи та заощадження: огляд декларацій керівників Чернігова й області


Василь Білогура: квартира в безоплатному користуванні і більше коштів готівкою

Василь Білогура

Василь Білогура

Декларація Василя Білогури, який очолює фракції «Рідний дім» та працює начальником управління освіти Чернігівської міської ради, у 2023 році зазнала змін, порівняно з попереднім роком. Посадовець задекларував квартиру в Чернігові площею 57,2 м. кв, що перебуває у безоплатному користуванні. Як і раніше, у декларації посадовця вказана квартира 109,9 м. кв в обласному центрі, вартістю 350 тис. грн, що належить у рівних частках сину Владиславу і доньці Соломії.

Дружина Василя Білогури – Євгенія Границя задекларувала земельні ділянки 900 м.кв у с. Киселівка і 300 м.кв у с. Жавинка. У Жавинці також родина має недобудований будинок 32 м.кв., що належить дружині. Крім цього, жінка задекларувала співвласність (50%) на нежитлове приміщення у Чернігові площею 233 м. кв. і вартістю 1,3 млн грн. Вона є кінцевим бенефіцеаром і має корпоративні права в ТОВ «С.М.А.Р.Т РОЯЛ АБС».

Депутат і чиновник володіє автомобілем Audi Q5, 2017 року випуску, вартістю понад 440 тис. грн.

Доходи Василя Білогури за минулий рік перевищують 700 тис. грн., зокрема, 487 тис. грн. він отримав заробітної плати в управлінні освіти Чернігівської міської ради, ще 248 тис. грн становлять страхові виплати. Дружина задекларувала 1,7 млн грн доходів від підприємницької діяльності, 80 тис. грн вона отримала соціальної допомоги. Також Євгенія Границя задекларувала отримання спадщини, не уточнивши, що саме і якою вартістю.

Василь Білогура з дружиною мають заощадження в готівці і в банку. Зокрема, дружина задекларувала 200 тис. грн готівкою, він – 140 тис. грн. У декларації за 2022 рік дружина вказала 130 тис.грн готівки. Близько 10 тис. дол. США мають на рахунку в банку.


Олександр Луценко: кількамільйонна зарплата і новий автомобіль

Олександр Луценко

Керівник фракції «Наш край» у Чернігівській міській раді Олександр Луценко за 2023 рік задекларував понад 4 млн грн заробітної плати. Основну суму своєї зарплатні він вказав у ТОВ «Укркорд» – майже 3 млн 950 тис. грн., де він є директором згідно з даними Опендатабот, ще 668 тис. грн. – заробітна плата у ТОВ «Монофіламент», отримана за сумісництвом. Дружина депутата Ольга Луценко займається підприємницькою діяльністю, але свій дохід вона не оприлюднила.

Керівник фракції від «Нашого краю» у власності має квартиру 76 м.кв., набуту в 2019 році, вартістю 548 тис. грн., а також два паркомісця в підземному паркінгу - майже за 500 тис. грн. У декларацію депутата внесено два авта - Skoda Karoq (2019 року випуску) за 995 тис. грн та Peugeot Traveller (2023 року випуску) за майже 2 млн грн.

Депутат у своїй декларації зазначив, що тримає в готівці 210 тис. дол. США та 15 тис. грн. На банківських рахунках - майже 5300 дол. США та понад 260 тис. грн.


Марина Семененко: картини сучасного мистецтва, ювелірні прикраси, рахунок у швейцарському банку і витрати на благодійність

Марина Семененко

Марина Семененко

Депутатка Марина Семененко очолює фракції «Європейська Солідарність» у міськраді. Вона є підприємицею.

Марина Семененко задекларувала дві квартири в Чернігові 55,4 м.кв та 133,1 м. кв., дачні будинки 43,4 та 92,1 м. кв., земельну ділянку 8000 м. кв. Крім цього, у декларації зазначений житловий будинок як об'єкт незавершеного будівництва. Також вона є власницею нежитлового приміщення 156,1 м. кв. Має житловий будинок 207 м.кв та земельну ділянку 618 м.кв у м. Виноградів Закарпатської області і квартиру в м. Славутич площею 29,6 м. кв.

Керівниця фракції ЄС колекціонує картини сучасного українського мистецтва, у декларацію внесено 17 картин. Вона задекларувала і ювелірні вироби:кільце з діамантами, кільце з опалом і діамантами, набір з кільця та сережок з сапфірами, набір з кольє, кільця та сережок з перламутром та набір з кольє та сережок з рубінами. Ювелірні вироби, відповідно до роз'яснень НАЗК, потрібно декларувати, якщо їхня вартість перевищує 100 прожиткових мінімумів. Станом на 1 січня 2024 року це 302,8 тис. грн.

У декларації є два апарати: Icooner laser – для дермомасажу вартістю 310 тис. грн та I-Boost Booster – для фізичних тренувань за 320 тис. грн.

Марина Рейко володіє двома позашляховиками Range Rover, 2011 та 2021 року випуску, за понад 900 тис. грн та 2 млн грн, відповідно. Право власності на обидві автівки набуто 2022 року.

Депутатка має корпоративні права в трьох компаніях, у тому числі в Швейцарії. Їй належать 100% корпоративних прав ТОВ «Дайрін», 90% ТОВ «Кейрін» та 75% ТОВ «Будда дім» у Швейцарії.

За 2023 рік Марина Рейко задекларувала дивіденди в сумі понад 8 млн грн, доходи від підприємницької діяльності - 5,3 млн грн, проценти у ТОВ «Трейд експо» - майже 900 тис. грн, заробітну плату 108 тис. грн та пенсію 32 тис. грн.

Депутатка в декларації вказала, що має 85 тис. дол. США готівки. Також вона зберігає в українських банках понад 11 млн грн., 28 тис. дол. США і 9,5 тис. євро, у швейцарському банку - 143 тис. швейцарських франків, крім цього, 119 тис. швейцарських франків має готівкою.

Марина Семененко єдина з керівників фракцій за 2023 рік задекларувала благодійну допомогу в сумі 760 тис. грн, хоча це утричі менше, ніж вона декларувала за 2022 рік.


Максим Черненок: нерухомість родини в Чернігові та Харкові, позики в батьків, рахунок у португальському банку

Максим Черненок

Максим Черненок

Керівник фракції «Слуга народу» в Чернігівській міськраді задекларував житловий будинок площею понад 350 м.кв та вартістю майже 2 млн грн у Чернігові. Також квартиру в Чернігові площею 68,4 м.кв. Дружина Марина задекларувала будинок (48,5 м.кв), дві квартири (по 62 м.кв) та земельну ділянку (813 м.кв) у Харкові. У Чернігові жінка має земельну ділянку 927 м.кв., квартиру 47,9 м. кв за 477 тис. грн, придбану під час війни, та садовий (дачний) будинок 29,3 м.кв.

Прикметно, що родина депутата за підсумком 2023 року не має транспортних засобів.

Марина Черненок володіє 100% корпоративних прав ТОВ Фінансова компанія «Регіон капітал» та ТОВ «Селянська інноваційна холдінгова компанія «Сінком-Холдінг», 33% має у ТОВ «Юма Силікат». Окрім цих компаній, дружина депутата є кінцевою бенефіцеаркою в ТОВ «Домен БУД».

Максим Черненок вказав за 2023 року такі доходи - заробітна плата, проценти, переуступка корпоративних прав, відчуження рухомого майна.

Зокрема, за минулий рік він отримав 142 тис. грн зарплати в ТОВ «Альянс міжрегіонального співробітництва» (директор) і 39 тис. грн – у ТОВ «Домен» (юрисконсульт). В обох компаніях дохід вказаний як заробітна плата, отримана за сумісництвом. Основним місцем роботи зазначено Національний університет «Чернігівська політехніка», де депутат за рік заробив 138 тис. грн. Крім цього, в ТОВ «Альянс міжрегіонального співробітництва» вказана зарплата за основним місцем роботи в сумі 20 тис. грн.

Крім цього, 412 тис. грн отримав від Анастасії Шапошник і 385 тис. грн – від Оксани Кіппер як переуступку корпоративних прав. Також Максим Черненок отримав 385 тис.грн процентів в Укргазбанку, 15 тис. грн одержала його дружина, в Ошадбанку проценти за рік склали понад 33 тис. грн

Також пані Марина отримала 480 тис. грн від відчуження рухомого майна. Максим Черненок задекларував дві операції з відчуження нерухомого майна, від яких він отримав 1,9 млн та 1,8 млн грн. Марина Черненок від відчуження нерухомого майна отримала 1,4 млн. грн.

За 2023 рік депутат задекларував 4,2 млн грн як внески до кредитних спілок та інших небанківських установ, йдеться про ТОВ ФК «Регіон капітал». Кошти, позичені третім особам, – 34,5 млн грн.

Готівкою Максим Черненок зберігає 160 тис. дол. США. Має кілька рахунків у різних банках, де загалом, згідно з декларацією, зберігає майже 650 тис. грн. Марина Черненок має рахунок в португальському Міленіум банку в сумі 25 тис. євро.

Марина Черненок має позику від Валентини Черненок 2,8 млн грн, датовану 2020 роком. Розмір зобов’язання на кінець року становив 1,4 млн грн. Від Петра Черненка - позика в сумі 900 тис. грн. Максим позичив у свого батька 600 тис. грн. Ще 4 млн. грн Марина Черненок позичила в Ірини Кравченко.

Ірина Синельник
Чернігівська Медіа Група


Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
- в TELEGRAM
- у VIBER
- в 
INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Василь Білогура #декларації #огляд декларацій #Марина Семененко #Олександр Луценко #Максим Черненок #Чернігів #керівники фракцій #Чернігівська міська рада
Оголошення
live comments feed...