• Головна
  • В Чернігові відзначили день народження скаутської організації «Пласт»
10:22, 16 квітня

В Чернігові відзначили день народження скаутської організації «Пласт»

Складали присягу, співали патріотичні пісні, проводили змістовні ігри та навчання. Так пластуни Чернігова відзначили 112-річницю створення Національної скаутської організації «Пласт».

Ярославі Луговській лише 10 років, але вона вже знає, що таке війна і як треба захищати рідну землю від ворога. Торік вона власноруч готувала компоти й лимонади, продавала їх у центрі Чернігова, а виручені кошти передала на потреби ЗСУ. Ярослава - вихованиця осередку «Пласту» у Чернігові. Її подруги, також пластунки, організації плели браслети і продавали їх небайдужим містянам, а за кошти потім придбали ліки для Третьої штурмової бригади.

«Троє учасників "Пласту - Чернігів" пішли боронити країну від ворога. Бути вірним Богові й Україні - один із головних обов'язків наших пластунів», - каже наставник чернігівського «Пласту» Ігор Козар. - Ми працюємо вже четвертий рік у Чернігові. Навчаємо дітей головним християнським цінностям і традиціям. Обов'язково вивчаємо історію України, створюємо цікаві події для наших вихованців".

Однією з таких цікавих подій, як вважають пластуни, є прийняття в дійсні члени організації через присягу.

Саме 12 квітня 1912 року у Львові пластуни склали першу Пластову присягу - урочисту обіцянку дотримуватися пластового закону і головних обов'язків організації. Подію підтримують щорічно.

"Ми відзначаємо цей день як День народження " Пласту" в Україні. Організація започаткована на теренах нашої країни після заснування скаутського руху Робертом Бейден - Пауелом у Великобританії в 1907 році, - розповідає голова осередку пластів у Чернігові Галина Шевченко. - Історія українського скаутського руху відображає його тяглість боротьби за незалежну Україну. Пластуни впродовж різних періодів історії ставали на захист України. Так і зараз, під час російсько-української війни, до захисту України приєдналося багато пластунів. "

В Чернігові відзначили день народження скаутської організації «Пласт», фото-1

Слово "пласт" є відповідником англійського scout - розвідник. Його походження пов'язують із назвою козаків - розвідників, які називалися пластунами. Скаутських організацій багато в світі, але українська національна організація «Пласт» має патріотичну складову у виховній програмі. " Скаутський рух і Пласт загалом - це виховання і самовиховання молоді на основі християнської моралі і патріотичної ідеї. Ми спілкуємося виключно українською мовою", - зазначають чернігівські пластуни.

За три роки існування осередку в нашому обласному центрі вони вже мають певний досвід. Організовують для дітей змістовні заняття, наприклад, з комп'ютерних технологій та інтелектуальних вікторин. Але найбільшої популярності серед дітей та підлітків набули табори, каже Ігор Козар."Ми організовуємо різні виїзди на природу, де вчимо дітей, як поставити намет, приготувати їжу на вогнищі, добути води, вижити декілька днів в непростих умовах. Це організовує та стимулює дітей», - розповідає нашим читачам.

Заняття в лісі чи біля річки, подорожі Україною і за кордон, а також ж табори захоплюють учасників Пласту. Старша вихованка Віталія Покутня в організації з минулого року.

"Мені подобається, що «Пласт» - це одна велика сім'я. Тут всі дружні, завжди допомагають одне одному. Я їздила з "новачками" - так називають учасників нашої організації віком від 6 - ти до 12 років - у Батурин. Це цікавий досвід спілкування та проведення часу. Також я їздила на вишкіл у Київ і це захопило мене, а сьогодні я відчуваю справжній святковий настрій, бо день історичний», - уточнює Вікторія.

14-річна пластунка Юлія вважається тут досвідченою, бо в організації вже четвертий рік. "Понад усе мене захоплюють табори й спілкуванння з друзями, однодумцями. Мені подобається музика, але в «Пласт» я прийшла, бо тут навчають надавати першу медичну допомогу. Я мрію, як і моя мама, стати військовим медиком. Вона зараз у ЗСУ, лікує наших захисників. Мене це захоплює і я бачу своє покликання також у підтримці й захисті України», - зазначає юна чернігівка.

Пластунів знають і по такій акції, як передача Віфлеємського вогню миру, який вони щорічно розносять напередодні Різдва. "Весна - час гаївок та мандрівок, - каже Ігор Козар. - Це все також наші традиції. А наша мета - не забувати й шанувати їх".

Ірина Довгошея, фото авторки


Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
- в TELEGRAM
- у VIBER
- в 
INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Національна скаутська організація «Пласт» #присяга #патріотичні пісні #Чернігів
Оголошення
live comments feed...