• Головна
  • У Чернігівській області продовжують діяти понад 300 церков УПЦ Московського патріархату
13:20, 5 травня

У Чернігівській області продовжують діяти понад 300 церков УПЦ Московського патріархату

Біля храму Новомучеників і сповідників Російських УПЦ МП у Чернігові, світлина Сєргєя Карася

Біля храму Новомучеників і сповідників Російських УПЦ МП у Чернігові, світлина Сєргєя Карася

8 097 церков УПЦ Московського патріахату (нагадаємо, відповідно до висновків Державної служби України з етнополітики та свободи совісті, ця церква  є структурним підрозділом РПЦ) досі діють на території України за даними Єдиного держреєстру. Від початку великої війни їх кількість зменшилася всього на 685 громад.

Про це повідомляє портал "Опендатабот". 

На початку повномасштабного вторгнення в Україні діяло 8 782 церков Московського патріархату. З них лише 685 перейшли до Православної Церкви України. 

Пік переходів відбувся у 2023 році — тоді до ПЦУ навернулося 386 громад. Проте з грудня минулого року по квітень 2024 їх кількість зросла всього на 96 церков. Найбільше установ змінили своє релігійне спрямування у Київській області — 164, а також Хмельницькій та Вінницькій — 155 та 75 відповідно.

За даними порталу, який спирається на Єдиний держреєстр, лише 12 релігійних громад у Чернігівській області офіційно перейшли від УПЦ МП до Православної церкви України:

Кількість парафій, які перейшли від УПЦ МП до ПЦУ після початку повномасштабного вторгнення російсько-білоруських окупантів, інфографіка "Опендадабот"

Кількість парафій, які перейшли від УПЦ МП до ПЦУ після початку повномасштабного вторгнення російсько-білоруських окупантів, інфографіка "Опендадабот"

При цьому, за даними "Опендатабот", у Чернігівській області досі діє 336 парафій УПЦ Московського патріархату. Це менше, ніж у Полтавській області (360 парафій), але більше, ніж у Київській (275 парафій):

Кількість парафій Московського патріархату в Україні, інфографіка порталу "Опендатабот"

Кількість парафій Московського патріархату в Україні, інфографіка порталу "Опендатабот"

Як нагадує "Опендатабот", напередодні повномасштабного вторгнення РФ в Україні вступили в силу зміни до закону "Про свободу совісті та релігійні організації". Згідно з новими правилами, церкви та релігійні установи мали змінити свою назву в Єдиному державному реєстрі так, аби було зрозуміло, що організація належить до Московського патріархату. У протилежному випадку такі зміни вносяться примусово — й організація отримує примітку в ЄДР до своєї офіційної назви "РЕЛІГІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ НЕ ВКАЗАЛА ПРИНАЛЕЖНІСТЬ ДО РОСІЙСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ (МОСКОВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ)". 

При цьому лише 22 церкви УПЦ МП вказують приналежність до Московського патріархату у своєму найменуванні. Ще для 42 церков Мін’юст самостійно доповнив назви на кшталт "РЕЛІГІЙНА ОРГАНІЗАЦІЯ НЕ ВКАЗАНА ПРИНАЛЕЖНІСТЬ ДО МОСКОВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ" — усі з них у Чернівецькій області. До слова, ще 7 громад самостійно змінили своє найменування з примусового на попереднє. А три церкви після такого перейменування перейшли до ПЦУ.

19 жовтня 2023 року Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроект 8371 про заборону діяльності релігійних організацій, пов’язаних з державою-агресором. Нині він готується до другого читання.

Нагадаємо, доволі часто парафіям, які вирішили перейти від УПЦ МП до ПЦУ, доводиться відстоювати своє право на перехід у судах

Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
- в TELEGRAM
- у VIBER
- в 
INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#УПЦ МП #україно-російська війна #релігійне питання #Московський патріархат #Опендатабот
Оголошення
live comments feed...