• Головна
  • Замість льону вирощуватимуть гарбузи
16:16, 8 червня

Замість льону вирощуватимуть гарбузи

Замість льону вирощуватимуть гарбузи

Фермерське господарство «Льон-канат» починало свою діяльність з вирощування і первинної переробки льону, відроджуючи традиційне колись льонарство на Городнянщині. Проте війна внесла свої корективи, і в Україні зовсім не залишилося підприємств, які б купували льоноволокно для подальшої переробки. Тому підприємство відмовилось від льонарства й перейшло на вирощування зернових. Але вартість збуту товарного зерна також падає щороку. Щоб подолати кризові явища й лишитись ефективними в аграрному секторі, у ФГ «Льон-канат» прийняли рішення взятись за вирощування гарбузів.

Керівник фермерського господарства Микола Степанцов розповів, що вони вже переробили сівалку під стандарти гарбузових посівів з міжряддями у 1,4 метра та замовили необхідне обладнання для збирання і переробки майбутнього врожаю – три комбайни, мийку і сушарку для зерна.

Планували засіяти всі 300 гектарів земель двома сортами гарбузів. Половину площ – елітою сорту «Український багатоплідний», і ще половину – насінням першої репродукції ранньостиглого сорту «Китайка». Цікаво, що при збиранні гарбузів уся м’якоть лишається у ґрунті і повертається після оранки у вигляді органічних речовин, майже не виснажуючи землю. Щоправда, орати доведеться одразу після збирання.

На сьогодні ФГ «Льон-канат» повністю розрахувалось із пайовиками і громадою за оренду землі, дає роботу чотирьом найманим працівникам і ще двох запросять на період збирання врожаю. Про це повідомляє Городнянська міська рада.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Вирощування #агробізнес #льон #Степанцов #урожай #гарбузи
Оголошення
live comments feed...