• Головна
  • Ядерна та продовольча безпеки й обмін військовополонених "всіх на всіх". Які країни підписали комюніке Саміту миру та які проти
17:00, 16 червня

Ядерна та продовольча безпеки й обмін військовополонених "всіх на всіх". Які країни підписали комюніке Саміту миру та які проти

Сьогодні, 16 червня, на Глобальному саміті миру в Швейцарії було ухвалено підсумкову декларацію, яку підтримали 80 країн світу та 4 організації, серед яких Рада Європи, Європейська комісія, Європейська рада і Європейський парламент.

Повідомляє Радіо Свобода

Серед країн, які підписали документ, є Туреччина. Водночас серед підписантів немає Саудівської Аравії, чільний дипломат якої закликав сторони до «важких компромісів».

Також не підписали комюніке Таїланд, Індія, Мексика, ПАР, Бразилія та Об'єднані Арабські Емірати.

У тексті комюніке йдеться, що війна Росії проти України продовжує викликати масштабні руйнування та страждання, а також створювати ризики для багатьох регіонів світу.

Учасники саміту нагадують про резолюції Генеральної асамблеї ООН, які засудили російську агресію.

Вони підтверджують свою відданість принципам захисту суверенітету та територіальної цілісності будь-яких держав, зокрема України, у міжнародно визнаних кордонах.

Ядерна та продовольча безпеки й обмін військовополонених "всіх на всіх". Які країни підписали комюніке Саміту миру та які проти, фото-1


Учасники саміту окреслили свою згоду щодо кількох аспектів.

По-перше, це гарантування безпеки у сфері використання ядерної енергії – в тому числі на Запорізькій АЕС, яка має працювати відповідно до вимог МАГАТЕ та під його наглядом.

По-друге, задля підтримки глобальної продовольчої безпеки необхідно гарантувати безпеку торговельного судноплавства в Чорному та Азовському морях. Атаки на торговельні судна та цивільні торгові порти неприйнятні, а продовольча безпека не має використовуватися у військових цілях.

По-третє, всі військовополонені повинні бути звільнені шляхом обміну «всіх на всіх». Усі депортовані чи незаконно переміщені українські діти та дорослі цивільні особи мають повернутися додому.

У комюніке йдеться, що держави і організації, які підписали його, готові в майбутньому робити конкретні зусилля для досягнення зазначених цілей.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Глобальний саміт миру #Швейцарія #спільне комюніке #Зеленський
Оголошення
live comments feed...