• Головна
  • Не попередила Пенсійний фонд про зміни: у Чернігові суд зобов’язав пенсіонерку повернути понад 63 тисячі грн
11:32, 23 червня

Не попередила Пенсійний фонд про зміни: у Чернігові суд зобов’язав пенсіонерку повернути понад 63 тисячі грн

Не попередила Пенсійний фонд про зміни: у Чернігові суд зобов’язав пенсіонерку повернути понад 63 тисячі грн

У Чернігові районний суд зобов'язав жінку повернути до Пенсійного фонду понад 63 тисячі гривень. Це сталося через те, що пенсіонерка вчасно не попередили про зміни, які впливають на розмір чи право на отримання пенсії.

Повідомляє OBOZ.UA

Про це йдеться в рішенні суду по справі 748/1807/24. Жінка отримувала пенсію з грудня 2020-го до квітня 2023-го у зв'язку з інвалідністю. Однак виявилось, що медико-соціальна експертна комісія не підтвердило збереження інвалідності.

Пенсіонерка знала про це, однак ПФУ не повідомила. В результаті вона отримувала пенсію тоді, коли не мала на це права.

"Відповідачу було надіслано лист щодо подання заяви про припинення виплати пенсії у разі відмови від проходження повторного огляду МСЕК з власних причин або не визнання особою з інвалідністю", – йдеться в матеріалах справи.

Суд вирішив стягнути на користь Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області 63 490 грн. Зазначимо, пенсіонери мають повідомляти про наступне:

  • зміни місця проживання (у разі переїзду з відповідної місцевості, проживання на якій дає право на отримання надбавки до пенсії);
  • зміна статусу одержувача (дострокове припинення навчання особою, яка отримує пенсію у зв’язку із втратою годувальника до 23 років);
  • зміна місця реєстрації (для вимушених переселенців);
  • зняття інвалідності (для тих, хто отримує пенсію за інвалідністю);
  • виїзд на постійне місце проживання до іншої країни (пенсії продовжують виплачуватися громадянам, які живуть на території інших країн, але якщо це обумовлено спеціальними міждержавними угодами).

В Україні пенсіонери, які вчасно не попередили про зміни, котрі впливають на розмір чи право на отримання пенсії, повинні повернути надміру сплачені кошти до бюджету.

Суми зайво виплаченої пенсії стягуються з пенсіонера. Він може заплатити добровільно, або примусово (через суд).

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#пенсія #зміни #суд #пенсіонерка #63 тисячі грн #Пенсійний фонд
Оголошення
live comments feed...