• Головна
  • Пільговий проїзд у громадському транспорті Чернігова: влада прийняла рішення
14:20, 11 липня

Пільговий проїзд у громадському транспорті Чернігова: влада прийняла рішення

Чернігівські пільговики можуть отримати право безкоштовного проїзду у міських автобусах, а ось чи залишиться «безліміт» у тролейбусах... світлина С...

Чернігівські пільговики можуть отримати право безкоштовного проїзду у міських автобусах, а ось чи залишиться «безліміт» у тролейбусах... світлина Сєргєя Карася

У середу, 10 липня, під час сесії міської ради Чернігова депутати прийняли зміни до Програми розвитку громадського транспорту загального користування м. Чернігова на 2022-2024 роки, та обговорили проблеми автобусного та тролейбусного транспортного сполучення міста.

-В цьому рішенні є одна правка до діючої програми: ми вимагаємо від перевізників платити офіційну заробітну плату водіям не менше 15 тисяч. Зараз в одного з перевізників цифра – 18, в двох інших – по 8. Ми розуміємо, що на ринку водії не можуть працювати по 8 тисяч гривень. Це означає, що плата йде «у конверті» – не доотримуєгромада міста кошти у бюджет, – пояснив пропоновані зміни в.о. мера міста Олександр Ломако.

Втім, за ініціативи обраного від нині забороненої ОПЗЖ (наразі – позафракційного) депутата Віталія Гольця дискусія повернула в дещо інше русло:

-Я пропоную доповнити (програму розвитку громадського транспорту, – прим.) пунктом: «Забезпечити безкоштовним проїздом пенсіонерів», –запропонував Віталій Голець.

Громадська активістка Людмила, яка була присутня на сесії, задала питання щодо того якою буде кількість поїздок по пільговій транспортній картці, яку, до 1 січня 2025-го року мають оформити пенсіонери та інші категорії пільговиків, що мають право на безкоштовний проїзд.

Як виявилося, необов’язково кількість поїздок для пенсіонерів у громадському транспорті буде безлімітною:

-Стосовно пільгових карток: технічно можна запропонувати будь-яку кількість поїздок, які будуть щомісячно, 1-го числа, оновлюватися. Якщо міська рада, при урахуванні бюджету, визначить 50 поїздок (для пільговиків на місяць, – прим.) – це буде 50 поїздок, якщо для окремих категорій населення буде менше чи більше – також це можна врахувати, – розповів депутат міської ради (фракція «Рідний дім») та очільник «Чернігівської транспортної компанії» Артем Тарасенко.

У підсумку запропоновану Віталієм Гольцем правку Олександр Ломако поставив на голосування під таким формулюванням:

Під час сесії міськради 10 липня

-Забезпечити безкоштовний проїзд пенсіонерів в автобусах в рамках коштів, передбачених компенсацією міського бюджету, – сказав в.о. мера міста.

Зміни до програми депутати прийняли мінімально необхідною кількістю голосів – «за» проголосували 22 народні обранці. А ось чи з’явиться з наступного року у чернігівських пільговиків можливість безкоштовно їздити в автобусах та чи буде, де-факто, скасований «безліміт» на пільговий проїзд у тролейбусах – схоже, покаже час та правозастосовча практика чернігівської влади.

Нагадаємо, також під час сесії в.о. міського голови прокоментував ймовірне підвищення тарифів з управління будинків чернігівськими комунальними ЖЕКами.

Сєргєй Карась
Чернігівська Медіа Група

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Віталій Голець #громадський транспорт #Олександр Ломако #пільговий проїзд #Артем Тарасенко
Оголошення
live comments feed...