• Головна
  • Ані Ломаки, ані Брижинського: звітів керівників Чернігова перед депутатами не буде
16:32, 11 липня

Ані Ломаки, ані Брижинського: звітів керівників Чернігова перед депутатами не буде

Були часи, коли Олександр Ломако та Дмитро Брижинський разом сиділи у президії міської ради, світлина Сєргєя Карася

Були часи, коли Олександр Ломако та Дмитро Брижинський разом сиділи у президії міської ради, світлина Сєргєя Карася

У середу, 10 липня, міська рада Чернігова могла прийняти два рішення – про звіти начальника Міської військової адміністрації Дмитра Брижинського та секретаря міськради, виконувача обов’язків мера міста Олександра Ломаки. Втім, з різних причин обидва звіти не відбулися.


Звіт Брижинського

Дмитро Брижинський

Проєкт рішення про звіт очільника МВА Дмитра Брижинського вніс депутат міської ради та офіційний лідер партії «Рідний дім» Олександр Шевчук. У своєму проєкті він вимагав звіту щодо стану міських укриттів, виконання мобілізаційного плану, притягнення до відповідальності винних у службовій недбалості під час російського ракетного удару по чернігівському драмтеатру у серпні минулого року, блокування депутатського фонду та збільшення бюджету міської військової адміністрації.

Втім, сам Брижинський ще до початку сесії у коментарі виданню «ЧeLine»заявив, що він підзвітний президенту Україний не має звітувати перед міськими депутатами:

-Законодавством не визначено, що міська військова адміністрація має звітувати перед міською радою. Це протизаконна вимога та протизаконні дії депутатів. Можливо, вони просто не знають законодавства, – зазначив Дмитро Брижинський.

Питання про звіт Дмитра Брижинського значилося у порядку денному під № 56. Але липнева сесія була завершена достроково ще до цього – під час розгляду 49-го питання. Як ми розповідали раніше, у залі залишилося занадто мало депутатів (пішов з зали і сам ініціатор звіту пана Брижинського – Олександр Шевчук), і засідання довелося закрити через відсутність кворуму.

Втім, одне рішення, яке стосується міської військової адміністрації, депутати 10 липня все ж прийняли, скасувавши повноваження Дмитра Брижинського з погодження міського бюджету.


Звіт Ломаки

Олександр Ломако

Але, як виявилося під час затвердження порядку денного сесії, до міської ради подавався ще один проєкт – про звіт в.о. мера Чернігова Олександра Ломаки. Цей проєкт 3 червня (тобто понад місяць тому) від імені депутатки Марини Семененко (очільниця фракції «Європейської солідарності») подавав її помічник Олександр Гашпар.

-Посадова особа місцевого самоврядування може звітувати, на вимогу депутатського корпусу, незалежно від кількості разів. В основному, звітують раз на рік перед радою. Проєкт рішення про звіт секретаря та виконувача обов’язків міського голови я подав як помічник депутатки Семененко 3 червня. Він був зареєстрований у загальному відділі. У канцелярії мені сказали, що цей проєкт рішення зараз зареєстрований, знаходиться на розгляді у Ломаки, – розповів Олександр Гашпар. – За регламентом, проєкт рішення був поданий більш за місяць до сесії, але, всупереч положенню законодавства, не був поданий у порядок денний.

Втім, сам пан Ломако під час сесії заявив, що не бачив цього проєкту рішення та послався на звіт перед громадськістю, який секретар міської ради та, за сумісництвом, в.о. міського голови провів 1 лютого цього року:

-Я не бачив цього проєкту рішення. Якщо він дійсно був зареєстрований, в мене питання до служб (апарату міської ради, – прим.). По суті: я не боюся звітуватися. Я не боюся звітуватися перед депутатами та перед громадою. В мене був публічний звіт у лютому на відкритій зустрічі з громадянами. Я не ховатимусь у кабінеті від цього звіту. Й якщо буде така пропозиція – ми її поставимо на голосування. Я перед людьми обов’язково відзвітую й вас, як представників громади, запрошу, – заявив Олександр Ломако.

Втім, пан Гашпар переконує, що звіт в.о. мера міста перед громадою не був обов’язковим, а ось перед депутатами пан Ломако (на посаду секретаря міської ради його обрали саме чернігівські депутати) мав би звітувати:

Олександр Гашпар

-Звіт перед громадою – це його виключна персональна ініціатива і, скажімо так, піар-акція. Законодавством звіт перед громадою передбачений саме міського голови, а секретар міської ради – це посадова особа, яка була обрана депутатами міської ради зі свого числа. Тобто не громада обирала. Тому звітувати перед громадою – це власна ініціатива. Як посадова особа місцевого самоврядування, секретар міської ради звітує саме перед радою, яка його обрала і затвердила, адже в першу чергу він – секретар, а в.о. міського голови – просто так склалися обставини, – каже пан Гашпар.

Зазначимо, що якщо депутат Шевчук, який був ініціатором звіту Дмитра Брижинського, пішов з зали до розгляду ініційованого ним питання, то депутатка Семененко, яка і внесла пропозицію про звіт Олександра Ломаки, взагалі не була присутня на сесії 10 липня.

У підсумку питання про звіт Олександра Ломаки не ставилося на голосування й не було включене до порядку денного.

Отже, ані Олександр Ломако, ані Дмитро Брижинський найближчим часом депутатам не звітуватимуть.

Нагадаємо, також депутати прийняли рішення щодо чергового перейменування вулиць. Зокрема, у Чернігові знову з’явилася вулиця Седнівська. От тільки тепер вона знаходиться далеко від проспекту Левка Лук’яненка – аж на Бобровиці.

Сєргєй Карась
Чернігівська Медіа Група

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Олександр Гашпар #Дмитро Брижинський #Олександр Шевчук #Олександр Ломако #Марина Семененко
Оголошення
live comments feed...