16:29, 16 серпня
Відмовники, силовики та зрив голосування: у Чернігові не змогла відбутися сесія міської ради
Засідання міської ради 16 серпня не відбулося, світлина Сєргєя Карася
У п’ятницю, 16 серпня, депутати міської ради Чернігова мали провести 42-гу (позачергову) сесію VIIIскликання на порядку денному якої були одразу 65 питань. Й сесія навіть була відкрита, втім, далі виконання гімнів справа не зайшла.
Про депутатів, що були присутні, але не реєструвалися, про те, як люди у військовій формі виводять народних обранців з сесійної зали та про звинувачення керівництва міста на адресу українських силовиків – читайте у нашому репортажі.
Спроба перша: не вистачає однієї
Розпочатися сесія мала о 9-й годині ранку. Втім, о 9-й у сесійній залі майже не було депутатів, крім одного – депутата Верховної ради Олега Семінського, який прийшов на засідання та сидів разом з заступниками міського голови.
До зали міські народні обранці почали заходити з майже годинним запізненням. Однак виявилося, що для того, щоб розпочати сесію в них не вистачає кворуму: разом з в. о. мера міста Олександром Ломакою, зареєструвався 21 народний обранець з 22-х мінімально необхідних. Присутній був і депутат від «Рідного дому» Володимир Коваленко, хоча напередодні видання «ЧеLine», з посиланням на джерела у міській раді, опублікувала заяву депутата в якій він просив достроково припинити свої повноваження.
-21 людина в залі, разом з головуючим. Ми бачимо, що у повному складі відсутня фракція «Наш край», в повному складі відсутня фракція «Слуга народу», й в повному складі відсутня фракція Рейко (Марина Семененко, колишня Рейко – головиня фракції «Європейська солідарність», – прим.), – заявивв. о. мера Чернігова Олександр Ломако.
22-га депутатка – та сама Марина Семененко була присутня у залі, але не реєструвалася у системі електронного голосування. Тож пан Ломако оголосив перерву на 15 хвилин, аби спробувати зібрати кворум.
-Ми потребуємо іншого секретаря Чернігівської міської ради. Цей секретар міської ради – Олександр Ломако, дискредитував себе як людина, яка не здатна комунікувати з іншими фракціями. Три фракції або не приходять… Це (те, що депутатка не зареєструвалася, – прим.) – позиція трьох фракцій. У міській раді є не лише фракція «Рідний дім», є ще інші партії, які представляють виборців, яких ви не хочете слухати. Я не реєструюся, тому що я хочу, щоб в.о. чернігівського міського голови, секретаря Чернігівського міської ради переобрали, бо цей не відповідає своїй посаді, – пояснила свою позицію Марина Семененко.
На уточнююче питання: «Що має статися, щоб Ви зареєструвалися сьогодні на сесію?», пані Семененко відповіла наступне:
-Якщо їх (інших депутатів, – прим.) буде 22 – я зареєструюся, бо в мене буде доповідь по 17 питаннях.
Спроба друга: сесію відкрили, але завітали військові
О 10:42, тобто більш ніж з 1,5-годинним запізненням, сесію все ж вдалося відкрити: до зали зайшов обраний від ОПЗЖ (нині – позафракційний) депутат Віталій Голець, разом з яким народних обранців стало рівно 22.
Втім, справа не зайшла далі символічної частини: після хвилини мовчання, що була присвячена загиблим захисникам України, та традиційного виконання гімнів України та Чернігова, до депутата Гольця (який й міг стати для міської влади «рятівною соломинкою», що б дозволила провести цю сесію) підійшли двоє людей у військовій формі, яких присутні у залі прийняли за працівників ТЦК (у коментарі «Суспільне.Чернігів» представники ТЦК та СП заперечили присутність їхніх працівників на сесії міської ради).
Після короткої розмови депутата вивели з зали. Як розповідали чиновники міської ради у розмові з нашим кореспондентом, народного обранця вивели з міської ради у супроводі людей у військовій формі. Чернігівський журналіст Владислав Савенок встиг сфотографувати цих військових. Якщо це були все ж працівники ТЦК, то дуже дивно, що вони мали питання до пана Гольця, оскільки, згідно з інформацією, вказаною на сайті міської ради, він є діючим викладачем Національного університету «Чернігівський колегіум» ім. Т. Г. Шевченка, і, як викладач, повинен мати законне право на відстрочку від мобілізації.
Після цього, оскільки Марина Семененко, котра досі була присутня у залі, так й не зареєструвалася, де-юре депутатів стало лише 21. Олександр Ломако знову оголосив 15-хвилинну перерву.
Спроба третя: заява про тиск з боку СБУ
Втім, за кілька хвилин чиновники та депутати почали збирати свої речі. Олександр Ломако вийшов до представників школи № 19 (їх питання мало бути розглянутим на цій сесії) та повідомив, що засідання не буде. Однак зауважив, що депутати можуть все ж зібратися ввечері цього ж дня, або навіть у суботу.
Приблизно за три години після запланованого початку сесії, у залу, де до цього часу залишалися тільки журналісти, що чекали на брифінг Олександра Ломаки, почали масово повертатися депутати «Рідного дому». Після спільного фото, депутати стали в якості декорацій, на тлі яких Олександр Ломако зачитав заяву, в якій звинуватив СБУ у зриві сесії міської ради:
-Всім зрозуміло, що за сьогоднішніми подіями стоять призначені чиновники військових адміністрацій, чиє ставлення до чернігівців та до нашого міста вже давно всім відомо. Я хотів кілька слів сказати про виконавців цих ганебних наказів, чиїми руками робиться те, що відбулося сьогодні. В нашому місті обласне управління Служби безпеки України перетворилося на орган, який, замість своїх безпосередніх обов’язків, вже 1,5 роки займається тим, що перешкоджає працювати місту. Це викликає особливий подив, якщо поглянути на те, наскільки ефективно працює Служба безпеки України, які героїчні операції вони роблять під керівництвом Василя Васильовича Малюка (голови СБУ, – прим.). Поки центр СБУ бореться з росіянами у найгарячіших точках фронту, місцеві тиловики у погонах борються з жінками-депутатами. Поки бійці центрального управління СБУ, у результаті геніальної, я вважаю, спецоперації, беруть у полон 108 росіян, у нас у «полон» службисти ці «героїчно» намагаються взяти підприємство, підприємців та депутатів, які цими підприємствами керують, – заявив виконувач обов’язків Чернігівського міського голови.
За словами пана Ломаки, на підприємства, які очолюють депутати міської ради, приходили силовики зі списком співробітників, які, у разі присутності цього депутата на сесії, отримають повістки:
-Це ключові робітники, без яких підприємство просто зупиниться, – підкреслив пан Ломако.
Також, за словами Олександра Ломаки, заява Володимира Коваленка про складання повноважень була написана ним під тиском:
-Ця заява була написана під тиском Служби безпеки України, – заявив Олександр Ломако.
А що з новими депутатами?
Ситуації, що сталася 16 серпня, могло б не бути, якби Територіальна виборча комісія Чернігова (ТВК) затвердила трьох нових депутатів (двох від «Рідного дому» та одного – від «Слуги народу») замість тих, що склали свої повноваження ще у лютому цього року.
Втім, як ми розповідали раніше, ТВК також не може зібрати кворум для затвердження нових депутатів. Наприкінці травня Олександр Ломако анонсував звернення до Центральної виборчої комісії з метою розпустити чернігівську ТВК.На питання: як відреагували у ЦВК на це звернення та яка наразі ситуація з новими депутатами, в. о. мера міста відповів наступне:
-У мене були контакти з ЦВК. Після цього звернення була спроба кілька разів зібрати ТВК. Востаннє зібралися 4 члени комісії (для кворуму ТВК необхідні хоча б 10 членів комісії, – прим.). Після сьогоднішніх подій та того, що їм передувало, я припускаю, що ТВК не збирається також під тиском Служби безпеки України.
Протистояння триває
Прокоментувати сьогоднішні події з фактичним зривом сесії та цікавістю людей у військовій формі до депутата Віталія Гольця, ми попросили політичного аналітика Андрія Подвербного:
-Випадковостей у нашому житті не буває. І ця ситуація є продовженням всього того політичного суперництва за визначення повноважень і контроль над міським бюджетом, яке вже тривалий час відбувається у Чернігові. До цього, на минулих сесіях, кворум збирати вдавалося, хоча і з певними проблемами, тому що засідання фактично зупинялися на земельних питаннях, які є каменем спотикання у відносинах керівництва міськради з окремими депутатами. Сьогодні стало видно, що більшість у міській раді відсутня. Чи відновляться повноцінні сесійні засідання покаже час, а також те, чи зможуть учасники конфлікту піти на якийсь взаємний компроміс, – зазначив Андрій Подвербний.
Лаконічно і точно резюмував те, що відбувалося в цей день в сесійній залі міськради, вже згаданий вище журналіст Владислав Савенок:
- Сьогодні відчувався дефіцит присутніх депутатів на засіданні. І найголовніше... - дефіцит здорового глузду у тих, хто був РЕЖИСЕРОМ влаштованої вистави зі зриву сесії. МЕТА була одна - ПОКАЗАТИ, що в місті головна військова адміністрація, а не законно обрана міська влада. Вдалося. Сесію зірвали.Дефіцит здорового глузду залишився...
Ми намагалися зв’язатися з пресслужбою обласного управління СБУ та депутатом Віталієм Гольцем. Проте наразі отримати їх позицію не вдалося. Ми готові опублікувати позицію СБУ та Віталія Гольця щодо сьогоднішніх подій у міській раді за першої нагоди.
Сєргєй Карась
Чернігівська Медіа Група
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Чернігів у променях бабиного літа: теплі кадри осені
ФОТОРЕПОРТАЖ
16:40
Вчора
15:16
Вчора
14:34
Вчора
Спецтема
Оголошення
12:32, 1 жовтня
22:58, 26 вересня
09:36, 29 вересня
09:36, 29 вересня
09:36, 29 вересня
live comments feed...