18:20, 17 вересня
Міська влада хоче перетворити колишню поліклініку на сучасний музей Чернігова
16 вересня у стінах міськради чернігівцям презентували проєкт концепції музею міста. Музей планують розмістити у історичній будівлі на проспекті Миру, 36, де раніше була поліклініка, і організувати за принципом “Щоденника міста”. У сучасно переобладнаному двоповерховому інклюзивному просторі, згідно плану, повинно знайтися місце не лише для експозицій, а й для усього: від кінозалу до тематичних фудзон.
Проєкт представляла його кураторка, представниця компанії Amuseum, історикиня Анастасія Гайдукевич з Києва. Оскільки, за її словами, 1300 років історії Чернігова неможливо переповісти від А до Я, музей має стати точкою концентрації духу міста та спонукати відвідувачів глибше цікавитися історією Чернігова.
Музей хочуть розмістити у архітектурній пам'ятці місцевого значення – побудованому у 1912 році колишньому будинку Народної школи, де після революції знаходився Інститут методів фізичного лікування ім. Воровського, а потім – поліклінічне відділення 1-ї міської лікарні. Оригінальний фасад та зелену зону обіцяють зберегти.
Перший поверх планують відвести під залу для коворкінгу, дослідницький центр та медіатеку. Розглядається варіант облаштування кав'ярні або тематичного міні-ресторану з місцевими стравами. На поверсі має бути лише одна експозиційна зала, присвячена кінцю лютого - березню 2022 року. Її вміст розповідатиме відвідувачам про те, чим місто жило напочатку великої війни та як змогло вистояти у боротьбі з ворогом.
Основна ж експозиція, згідно плану, знаходитиметься на другому поверсі. Кураторка проєкту пропонує відійти від традиційного розуміння музею і пропонує створити декілька тематичнх блоків:
- “Щоденник міста” – блок, де коротко і яскраво буде представлено історію Чернігова. У цій залі пропонують зробити великий механічний макет міста, який би наочно показував, як змінювалися рельєф та заповнюваність Чернігова з часом, а також встановити стенди з інформацією про ключові періоди історії міста з експонатами, які б цей період підсвічували.
- “Битва за Чернігів” — у цьому блоці хочуть презентувати історію ключових битв за наше місто від старовини до сьогодення.
- “Багатолике місто: обличчя і шрами” — погляд на історію Чернігова крізь зміни його архітектура. У цій залі планують використовувати об'ємні макети.
- “Тіні забутих вулиць” — блок, присвячений трансформаціям, яких зазнавали з часом вулиці нашого міста. У залі планують встановити візер, поглянувши в який можна буде побачити в об'ємі та кольорі, як виглядала певна вулиця 20, 50, 300 років тому.
- “Звуки міста і його голоси” — у зонованій залі можна буде почути, як звучало місто у різні періоди свого існування: від княжих часів до днів облоги.
Також в окремій залі планують створити інтерактивний міні-музей для малечі, де можна буде чіпати всі експонати, які побачиш.
Окрім цього, на другому поверсі заплановано організувати мультифункціональний простір, який можна використовувати як кінозал. Після знесення перегородок, центральну частину другого поверху планують перетворити на залу тимчасових виставок.
Планом також передбачені укриття, інклюзивні вбиральні, кімната матері й дитини, та ліфт, у який вміщатиметься два крісла колісних.
Зауважимо, що оприлюднений проєкт не є остаточним рішенням. Це візія, яку презентували чернігівцям, і зараз автори чекають на пропозиції та критику від містян, а особливо — від спільноти науковців-істориків.
Ольга Мелашенко
Чернігівська Медіа Група
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
13:39, 30 вересня
53
21:54, 6 жовтня
25
21:54, 6 жовтня
3
live comments feed...