
17:56, 7 лютого
Юна чернігівська дослідниця вивчала проблеми дистанційного навчання серед школярів та запропонувала поради
В лютому 25 учнів та учениць чернігівських гімназій та ліцеїв, членів Малої академії наук, братимуть участь в другому обласному етапі конкурсу МАН. Досвід наукової роботи в школі допомагає дітям в майбутньому, під час навчання в університетах, кажуть педагоги. Дослідження учнів не мають на меті здійснити якесь відкриття. Керівники дослідницьких проєктів навчають дітей аналізувати і робити висновки.
Про це йдеться у сюжеті телеканалу «Дитинець».

– Одним із етапів конкурсу, мабуть, найцікавішим, є наукова конференція. Де діти вчаться презентувати себе, представляти свою науково-дослідницьку роботу іншим учасникам, конкурентам, вести дискусію та демонструвати важливість проведених наукових досліджень, які були виконані у них в роботі. Тому перш за все, конкурс-захист – це про самореалізацію дитини та вміння презентувати себе. Також про глибину проведених досліджень та вміння робити правильні висновки із тих досліджень, які були проведені, та поставлені експерименти, – каже Оксана Міронова, консультантка центру професійного розвитку педагогічних працівників.
Анастасія на першому етапі отримала диплом другого ступеня. І щонайважливіше, досвід проведення наукової роботи. Причому, в педагогічній сфері. Свою роботу Анастасія подала на конкурс до секції «Педагогіка» відділу філософії та суспільствознавства Малої академії наук. Досліджувала ставлення старшокласників до різних форм навчання.
– Метою нашого дослідження було виявити індивідуальні відмінності кожного учня старшої школи і розробити рекомендації щодо покращення дистанційного навчання, – каже Анастасія Галкіна, учасниця конкурсу МАН, учениця ліцею №15.

Юна дослідниця вважає, що в профільній школі, що передбачено освітньою реформою, важливо раціонально організувати викладання.
– Наприклад, я вчуся на хімбіо. І майже неможливо вивчати хімію та біологію самостійно та дистанційно, тому що у нас дуже багато матеріалу. Так само як і у фізмату, історичного, англійського. І це все самому неможливо зробити.
Щоб зробити висновки, Анастасія проводила тестування учнів 10-11 класів. За результатами дослідження, навіть розробила психолого-педагогічні рекомендації.
– Щоб діти проходили певний психологічний тест на інтроверсію та екстраверсію. Щоб вони самі вибирали, куди вони хочуть, – на дистанційне навчання чи традиційне. Тобто спочатку їм треба пройти тест, потім показати їхні результати, яка для них форма навчання краща, а потім нехай вони самі вибирають чи дистанційне, чи традиційне навчання.
Учениця переконана, що тема її дослідження залишатиметься актуальною ще довго.
– Дистанційне навчання на даний момент ще продовжується. І я гадаю, що навіть після війни буде продовжуватися. Без цього ніяк.
Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
- в TELEGRAM
- у VIBER
- в INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Спецтема
Оголошення
09:47, 16 березня
00:00, 18 березня
00:00, 18 березня
09:47, 16 березня
00:00, 17 березня
live comments feed...