• Головна
  • Родина для кожної дитини: на Чернігівщині працюють 33 патронатні сім’ї
13:41, 24 травня

Родина для кожної дитини: на Чернігівщині працюють 33 патронатні сім’ї

Родина для кожної дитини: на Чернігівщині працюють 33 патронатні сім’ї

На Чернігівщині працюють 33 патронатні сім’ї. Ще 4 родини – у процесі навчання, й незабаром зможуть прийняти вихованців. В діючих патронатних сім’ях доглядають 55 дітей, яких з певних причин не можуть виховувати батьки.

Загалом в Україні станом на травень 500 патронатних сімей, при тому, що на початку 2024-го їх було менше 300. Збільшити кількість вдалося завдяки проєкту «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату». Мінсоцполітики в липлі 2024 року майже удвічі підвищило оплату праці патронатних вихователів, запровадило оплачувану відпустку, оплачуваний час очікування дитини й можливість вихователю мати оплачуваного помічника не з членів родини. А в рамках проєкту йде робота наж залученням нових сімей в громадах.

«​​​​Родина для кожної дитини починається з турботливих дорослих. Я дякую кожній патронатній сім’ї за піклування про дітей у складних життєвих ситуаціях. 500 родин — амбітне досягнення і результат спільних зусиль багатьох людей. Водночас цієї кількості все ще недостатньо, щоб забезпечити дітям у кожній громаді безпечне сімейне виховання. Тому рухаємося далі. Закликаю тих, хто має досвід роботи з дітьми, створювати патронатні сім’ї. Дізнайтесь про таку можливість у службі у справах дітей або центрі зайнятості, щоб стати турботливими вихователями для дітей, які цього потребують», — говорить міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.

У разі, якщо дитина опинилася без батьківського піклування, але потрапила в патронатну сім’ю, вона уникає додаткового травмування. Завдяки патронату діти отримубть індивідуальну підтримку, виховання та реабілітацію, а соціальні служби в свою чергу працюють з батьками, або шукають нову родину. Окрім дітей, патронатні сім’ї дбають про неповнолітніх мам.

«Кожна дитина має право зростати в турботливому родинному середовищі, і ми мусимо зробити усе можливе, аби це стало реальністю, — зазначив голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Мунір Мамедзаде. — Патронатні сім’ї виконують надзвичайно важливу роль, даючи дітям любов і піклування у найскладніші моменти в їхньому житті. Маючи цю опору, діти можуть продовжувати навчатися, розвиватися й відчувати радощі дитинства. Розширення такої підтримки й варіантів допомоги вразливим дітям, особливо під час війни, є критично необхідним».

Якщо громада може вчасно допомогти сім’ї у кризі, випадків потрапляння дітей до інтернатів стає менше.

«З січня 2024 по квітень 2025 року ми побачили реальні результати: 42% дітей після перебування в патронатних родинах змогли повернутися до своїх батьків, а ще 44% — знайшли нові сім’ї через опіку, усиновлення, прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу. Патронат — це можливість зберегти сім’ю і зростати у сім’ї. Ми хочемо, щоб ця позитивна тенденція набирала обертів. І щоб діти не потрапляли в інституційні заклади навіть тимчасово», — розповіла Василина Дибайло, директорка міжнародної благодійної організації «Партнерство «Кожній дитині».

Нині патронатні сім’ї є у 295 громадах, з них у 119 вони з’явилися завдяки проєкту «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату»..

У межах проєкту фахівці служб у справах дітей проходять навчання. Окрім цього, у громадах відбуваються адвокаційні сесії, на яких шукають рішення для збільшення кількості патронатних родин.

У минулому році 50 людей стали тренерами для підготовки кандидатів у прийомні батьки, батьки-вихователі, опікуни, усиновлювачі та патронатні вихователі. Наразі триває підготовка ще 50 тренерів з 19 регіонів України й столиці.

Проєкт «Родина для кожної дитини: розвиток сімейного патронату» виконується спільно ЮНІСЕФ, Партнерством «Кожній дитині», Міністерством соціальної політики України, Державною службою України у справах дітей, Національною соціальною сервісною службою України, Координаційним центром з розвитку сімейного виховання та догляду дітей за фінансової підтримки Уряду Канади та Австрійської агенції розвитку.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Патронат #сім'ї #родина #діти #Чернігівщина
Оголошення
live comments feed...