
08:56, 10 червня
Освіта на Чернігівщині: підсумки року – нові укриття, модернізовані харчоблоки та класи безпеки
На Чернігівщині підбили підсумки навчального року: понад 60% шкіл працювали очно, збудовано нові укриття, відкрито 24 класи безпеки та модернізовано харчоблоки.
Про це повідомив начальник Управління освіти і науки ОДА Юрій Музика на брифінгу в медіацентрі.

У 377 школах області освіту здобували близько 86,5 тисячі дітей, серед яких 14,5 тисячі – випускники 9-х і 11-х класів. Очний формат навчання забезпечили понад 60% шкіл, 7% працювали повністю онлайн. Мова про ті заклади, які або розташовані у 20-кілометровій зоні від кордону з росією (13 шкіл), або ті, які ще не мають укриттів (7 шкіл). У змішаній формі працювали 122 школи.
Майже 90% учнів початкових класів отримували безкоштовне гаряче харчування.
Також в області функціонує 388 садочків, які цього року відвідували понад 17 тисяч дітей.
Щодо закладів вищої освіти, то тут очікується випустити близько 3 тисяч осіб, із закладів фахової передвищої освіти – понад 1,6 тисячі випускників, а з закладів професійно-технічної освіти – більше 2 тисяч.

Упродовж навчального року введено в експлуатацію 6 нових укриттів, з яких три — модульні. Загалом на облаштування 15 укриттів з держбюджету спрямовано близько 630 млн грн. Також модернізовано 5 харчоблоків на суму понад 24 млн грн, ще 4 — у процесі оновлення.
Відкрито на Чернігівщині і 24 нових класи безпеки. Загалом їх в регіоні – вже 226.
За кошти державного бюджету і міжнародних донорів облаштовують в області і профорієнтаційні хаби. Кулінарний вже працює на базі Чернігівського центру професійно-технічної освіти. На етапі створення – хаб будівельного спрямування на базі Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту. Обидва проєкти реалізуються в межах швейцарсько-українського проєкту DECIDE.
Крім того, в цьому році відкрито 4 навчально-практичних центри (НПЦ) за кошти державного бюджету. Вони облаштовані в Ніжині, Сновську та Чернігові (на базі двох профтехів).
Щодо старшої школи, то з 2027 року учні навчатимуться за новим форматом — три роки у ліцеї. На сьогодні в області затверджено мережу з 34 ліцеїв.
«До речі, в Україні близько 40% дітей не йдуть в ліцеї, а йдуть в заклади професійно-технічної освіти або фахової передвищої. В регіоні ж таких учнів – 32%», – зауважив Юрій Музика.

Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
- в TELEGRAM
- у VIBER
- в INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
ТОП новини
Оголошення
00:00, 6 червня
17:37, 3 червня
15:26, 3 червня
17:37, 3 червня
live comments feed...