• Головна
  • В Черниговской области обделили больных-льготников
17:45, 26 квітня 2014 р.

В Черниговской области обделили больных-льготников

Начальник отдела лечебно-профилактической помощи Управления здравоохранения Черниговской облгосадминистрации Галина Лысенко отметила, что, к сожалению, не во всех районных бюджетах предусмотрены средства на бесплатный отпуск лекарств по льготным рецептам.

Например, в Бобровицком, Сребнянском и Талалаевском районах на эти цели предусмотрено всего по… сто гривен в год. Но и это еще не самая ужасная ситуация: в Куликовском и Репкинском районах такая строка в бюджете и вовсе отсутствует!

– Управлінням охорони здоров’я Чернігівщини й місцевими органами влади та самоврядування вживались заходи щодо забезпечення пільгових категорій населення лікарськими засобами. Але, на жаль, повністю забезпечити безоплатним лікуванням вдалося лише хворих на ВІЛ/СНІД, хворих на туберкульоз – препаратами першого та другого ряду лікування цієї хвороби. Тут задіяні кошти Державного та місцевих бюджетів і Глобального фонду. Постачання ліків було здійснено по лінії МОЗ. У повному обсязі забезпечене проведення тромбоемболітичної терапії хворих на гострий інфаркт міокарду, де використовувались гроші, передбачені державною програмою «Лікування серцево-судинних захворювань в Чернігові».

В прошлом году на обеспечение льготных категорий больных выделено всего 15,4 млн гривен, где 13,9 – средства субвенций Госбюджета и 1,5 млн – средства бюджетов районов и городов области.

– У поточному році також подавалися заявки в Міністерство охорони здоров’я, в них була вказана потреба в ліках. Що ми отримаємо цього року – невідомо…– не берется прогнозировать Г. Лысенко.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...