• Головна
  • Єдиний держ реєстр підприємств
Реклама
11:58, 29 грудня 2015 р.

Єдиний держ реєстр підприємств

Реклама

З оглядом на реалізацію у державі програми полегшення підприємництва та спрощення у зв'язку із цим оформлення дозвільних документів, КМУ вніс зміни до ряду раніше виданих актів. Зокрема, фізичним і юридичним особам не потрібне раніше обов'язкове подання до органів державного управління сумнозвісної довідки на основі даних, що їх містить єдиний держ реєстр підприємств, та її "правонаступниці" - довідки зі статистики. Натомість вони мусять подавати документ, що отримав назву відомості з єдиного державного реєстру. Необхідність такого кроку головний виконавчий орган пояснює тим, що лише державний реєстр України містить достовірні дані.

За задумом, спрощена організація бізнесу має відбуватись із залученням електронних документів. Особливої переваги останні набувають завдяки тому, що для отримання немає потреби наводити довідки про міцезнаходження державного реєстратора чи банківської установи (шукати адреси на інтернет-картах) і особисто їх відвідувати, марнуючи на дорогу час і кошти. Для цього достатньо зайти на сайт і здійснити кілька простих дій. Щоб отримати відомості з єдиного державного реєстру потрібно:

  • вибрати тип запиту;

  • ввести до діалогового віконця критерій проведення пошуку;

  • сплатити вартість послуги;

  • завантажити сформований комп'ютерною програмою електронний документ на власний носій.

Сплатити вартість послуги можливо онлайн, за допомогою звичайної картки для платежів. Для успішного завершення процедури електронний підпис не потрібен: електронна форма володіє такою ж силою у юридичному відношенні, що й документ на папері. Автентичність гарантує привласнюваний одразу після транзакції сплати номер, який розташовується в колонтитулі кожного аркуша електронного документа.

Критерії для віднаходження даних, що їх містить державний реєстр України, для юридичних та фізичних осіб різняться. Пошук інформації стосовно перших відбувається за найменуванням та ідентифікаційним кодом. Для фізичних осіб вказуються прізвище, ім'я, по батькові та номер, за якою зареєстровано облікову картку платника податків. Особам, які відмовилися від присвоєння обліковій картці номера, надається право використовувати замість нього серію та номер паспорта. Крім переліченого, в якості пошукового критерію можуть застосовуватися: КВЕД, інформація щодо засновників і/або учасників юридичної особи тощо.

Під час синтезу документу у відповідь на запит за введеними критеріями пошук — окрім бази даних, що внесені у єдиний держ реєстр підприємств — відбувається в багатьох відкритих джерелах. Зокрема, опрацьовуються: бюлетень державної реєстрації, єдині реєстри (ліцензійний, судових рішень, платників податків, у т.ч. - єдиного) та ін.

Формування остаточного документу триває біля хвилини.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...