• Головна
  • Мобилизованные в Черниговской области признаются: родной дом покидать нелегко, но страну защищать нужно
11:37, 25 лютого 2015 р.

Мобилизованные в Черниговской области признаются: родной дом покидать нелегко, но страну защищать нужно

В пятницу, 13 февраля, представители украинских СМИ побывали в 169-м Учебном центре МО Украины, что находится в поселке Десна Козелецкого района. Журналисты смогли ознакомиться с работой учебного центра, боевой подготовкой мобилизованных, осмотреть условия их проживания, а также узнали, как экипированы военнослужащие и как они проходят обучение на разных этапах подготовки.

Заместитель начальника 169-го Учебного центра Сухопутных войск ВС Украины, начальник учебного отдела полковник Эдуард Москалев сообщил:

На даному етапі в 169-му Навчальному центрі розпочалася підготовка військовозобов’язаних. Підготовка здійснюється за двома напрямками.

Ті військовозобов’язані, які прибули за військово-обліковою спеціальністю, здійснюють підготовку протягом 26 діб. Військовозобов’язані, які прийшли не за прямою військово-обліковою спеціальністю або не проходили військову службу в ЗСУ, здійснюють підготовку за 40-денною програмою.

Військовозобов’язані в навчальному центрі готуються за близько 135 спеціальностями. Навчання проходить у восьми військових навчальних частинах. Для підготовки задіяно всі об’єкти 169-го Навчального центру.

Середній вік мобілізованих – 3540 років. Вони ходять строєм, виконують усі задачі, які їм ставлять командири, і проявляють інтерес до воєнної справи.

Казармы восстановили

А всего год назад 169-й Учебный центр готовили к расформированию.

Робота щодо відновлення казармено-житлового фонду проводиться постійно, ви можете самі в цьому переконатися, – рассказал Эдуард Москалев и продемонстрировал помещение казармы.

– Від негативних сюжетів у ЗМІ нікуди не дітися, але більшість із них перебільшена. Ви можете собі уявити, що майже рік назад навчальний центр повинен був бути розформований. Усі ті казарми, в яких зараз проживають військовозобов’язані, було забито, освітлення та опалення відключено.

За цей короткий термін керівництву навчального центру вдалося зробити все для того, щоб відновити казарми, забезпечити мобілізованих належними умовами проживання.

Тяжело в учении…

Больше 80% постоянного состава 169-го Учебного центра уже побывали в зоне АТО и сейчас они задействованы в подготовке мобилизованных по учебной программе, во время составления которой учитывался опыт действий в зоне АТО.

Изменения касаются курса стрельб, тактической подготовки, больше внимания уделяется психологической подготовке с помощью имитационных средств. Упор идет на практику.

У нас визначене завдання, що кожен військовослужбовець повинен виконати вправи стрільб зі стрілецької зброї, метати гранату і протитанкову кумулятивну гранату, виконати вправи стрільб із гранатомета і обов’язково пройти обкатку танками (військовозобов’язаний лягає в окоп зі своєю зброєю і над ним зверху проїжджає танк.

Кожен повинен знати і діяти в бою не тільки за своїм фахом, але й виконувати бойові завдання у складі підрозділів, -  сказал Эдуард Москалев.

Во время тренировок вокруг военных постоянно звучат взрывы и очереди выстрелов. Всё под контролем: имитационные гранаты и патроны холостые. Но с непривычки спокойнее от этого не становится.

Подполковник Владимир Избаш высказался об увеличении практических тренировок и подходах к формированию полосы препятствий:

– Тренувальна смуга була підготовлена військовими, які повернулися із зони АТО, щоб загартувати людей морально і психологічно, щоб людина вже розуміла, куди вона потрапить, щоб звикали до звуків стрільби, до вибухів.

Людина починає розуміти, що це – чи то вибухівка, чи то постріл – і діє адекватно ситуації.

Александр Грабовский:
– За фахом я водій. В армії служив у 2010 році. Сам з Київської області. Працював водієм. Від армії не відмазувався. Треба, то й треба. Прийшла повістка пішов до військкомату.

Є сім’я, мала дитина. Дружина  плакала, коли відряджали, але що ж зробиш.

З початку інтенсивних тренувань трохи схуд, хоч годують  нас добре.  Все подобається, ми всім забезпечені.

Поки їхати у зону АТО не страшно, ще ж не побачив, що воно таке.

 Виталий Карпунец:
– Служив я ще в 93-му, у Криму, у морській авіації. Є діти, жінка. Відпускала зі сльозами на очах, але що робити – треба.

Андрей Лавриненко:
– Я командир танку. Сам із Черкащини. До цього я також служив у «Десні», десять років тому. Підготовка проходить нормально, все виходить. Техніка в доброму стані, тренуємось на танках Т-64БМ.

Сергий Ярошенко, сержант:
– Прийшла повістка – пішов за мобілізацією. Рідну домівку завжди важко залишати, але що робити. У сім’ї всі розуміють, що треба захищати країну.

На роботі теж віднеслись з розумінням, оформили всі документи, обіцяли зберегти робоче місце.

 Службу проходив тут, у «Десні», дванадцять років назад. Був водієм, командиром відділення, так що тепер доводиться згадувати набуті раніше навики.

В тот же день прошло торжественное вручение мобилизованным тысячи комплектов термобелья и десятка буржуек от жены президента Украины Марины Порошенко.

– Захисники України… Це почесне звання сьогодні стало символом відваги, мужності і саме головне – неподоланності. Майбутнє всієї нашої країни знаходиться в ваших руках.

Ви його будуєте. І ми всім вам дуже вдячні за це. Я всім вам бажаю Божого благословення, здоров’я і всім нам миру, – сказала напутствующие слова первая леди страны.

Цифра
Около 5 000 человек проходят подготовку в «Десне». Это пятая часть от общего числа всех мобилизованных.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#армия #Десна #мобилизация
0,0
Оцініть першим
Авторизируйтесь, чтобы оценить
Авторизируйтесь, чтобы оценить
live comments feed...