Площу почали реконструювати. Чи не почали?

Невідомі в жилетах компанії «УТБ-Інжиніринг» тестують клінкер – керівництво розводить руками: їх працівники, мовляв, цього не роблять.

Ярослав Куц, начальник управління ЖКГ, каже, що це його власна ініціатива, як замовника. «Експеримент» провела компанія, яка реконструює на площі колектор. Один із істориків зауважує: із клінкером поводяться необережно. Що взагалі відбувається на площі?

Хто працює на площі?

У вівторок, 16 квітня, на Красній площі люди в жилетах «УТБ-Інжиніринг» провели випробування клінкеру, який уже зняли та планують перекладати. Проте підрядника, який виконуватиме реконструкцію, ще не визначили. Лише в п’ятницю, 19 квітня, відбудеться аукціон. Нині на площі «УТБ-Інжиніринг» ремонтує колектор та водогін.

Історик та вчений секретар заповідника «Чернігів стародавній» Сергій Черняков виклав відео, де видно, що людина в жилетці з написом «УТБ» тестує плитку віброплитою. Проте керівник «УТБ-Інжиніринг» Михайло Томилко заперечує, що ці роботи проводять його робітники.

Ми проводимо лише реконструкцію колектору. Звертайтесь до замовника (управління ЖКГ міськради. – Ред.), – прокоментував нам Михайло Томилко.

Відтак невідомі виклали 9 м² клінкеру та пройшлися по ньому віброплитою, аби втрамбувати. Зазначається, що дві цеглини не витримали навантаження і тріснули. Якщо припустити, що клінкер руйнуватиметься з таким співвідношенням, то на 7000 м² клінкеру, який планують викласти в центрі площі, 1400 цеглин будуть пошкоджені.

Експеримент від ЖКГ

Хто і за які гроші тестує клінкер на міцність за три дні до початку тендеру на реконструкцію площі – ми попросили прокоментувати начальника управління ЖКГ Чернігівської міської ради Ярослава Куца. Виявилося, що він, як замовник, попросив працівників, які роблять колектор, безкоштовно протестувати й клінкер. Далі пряма мова.

– Випробування – це дуже голосно сказано. Ми просто хотіли подивитися, що відбудеться, якщо пройтися віброплитою по клінкеру, тобто перевірити ту технологію, яку будемо використовувати (під час реконструкції площі. – Ред.).

Так, у тендері на ремонт колектору таких робіт немає. Тендер на реконструкцію площі – 19 квітня, після тендеру буде переможець. Після цього буде заключено договір.

Скажіть, будь ласка, що мені, як замовнику, забороняє технологічно подивитись на крок вперед і прорахувати, скільки клінкеру вийде в результаті та якої він (буде. – Ред.) якості.Окрім цього, перевірити технологію, яку ми використовуватимемо під час реконструкції самої площі. Тим паче що я за це ні копійки грошей нікому не заплатив.

– Тобто ці роботи в «УТБ» проводили за власний рахунок?

– Виклали оці 100 квадратних метрів, перевірили реакцію на віброплиту – ну це хіба складно зробити? Ви якісь дивні люди. Розумієте, яка ситуація: нормальні люди, коли щось будують, вони дивляться заздалегідь і завчасно прораховують всі питання, які можуть виникнути. Коли людина думає, прораховує та робить експерименти, ви це якось дивно сприймаєте.

– Але за ці експерименти хтось має сплачувати кошти.

– Я вибачаюсь, де ви бачили гроші за експерименти, комусь сплачені? У вас не зовсім здорове таке уявлення, що хтось постійно щось там, десь, якісь гроші, хтось щось робить.

«УТБ-Інжиніринг» не проводять таких робіт. Це я прийшов, як начальник управління ЖКГ, як замовник робіт, та сказав хлопцям: «Ану, киньте клінкер та пройдіть по ньому віброплитою – подивимось, що буде з ним». Хлопці це зробили. У чому питання? Я Замовник, який пишеться з великої літери, і людина, яка несе відповідальність за процеси, які відбуваються в місті. У чому тут питання?

Ви би краще переживали про те, що народ податки не сплачує; за те, що не вистачає грошей в місті; за те, щоб наше місто було найкращим в державі. І переживали б краще за те, що якщо ми не будемо нічого робити в місті, то через 50 років тут весь молодняк повиїжджає.

Треба перспектива, а перспектива – це не я, а молоде покоління, якому 20 років. Ось це перспектива. Ми маємо щось зробити в цьому місті, щоб молоді люди тут хотіли одружуватись і залишатись тут, а не їхати ні в Київ, ні за кордон.

Ці роботи, про які ви говорите, виконували не «УТБ-Інжиніринг». Ці роботи були як експеримент на пряму вимогу начальника управління ЖКГ – щоб подивитись, як це все відбувається. Безкоштовно. Усе виконувалось робітниками підрядної організації.

Слідкує заповідник

За коментарем ми звернулися до вченого секретаря НАІЗ «Чернігів стародавній» Сергія Чернякова, який був присутній під час тестування цегли як спостерігач. Він каже, що довелося робити працівникам зауваження.

– Так, я був присутній на тестуванні цегли з площі як спостерігач від НАІЗ «Чернігів стародавній». Ми дивились, як перевіряють клінкер, якої він якості. Кожна цеглина пройде таке випробування.

Такі роботи будуть продовжуватись та проходитимуть постійно, аби відібрати найкращі зразки клінкеру для центру площі. Також ми зробили зауваження працівникам, аби вони акуратніше знімали клінкер (робітники знімають клінкер за допомогою лому та скидають його в одну купу, від чого він може пошкодитись, хоч і був спочатку цілим. – Ред.), аби було більше матеріалу, з якого можна вибрати.

Зараз уже виділено три сорти клінкеру, бо, як відомо, площу вже кілька разів перекладали і найбільше зразків,датованих 30-ми роками минулого століття. Чекаємо на зразки з клеймами орла, тобто цеглини, які робились саме в Чернігові, але поки такі не траплялись. Можливо, такий клінкер десь у центрі площі.

Клінкер на пам’ять

– Взяла себе один из кирпичиков на память, – говорить чернігівка Світлана, громадська діячка та голова профспілки підприємців «Єдність».

Поки на площі знімають клінкер, туди підходять чернігівці, щоб подивитися, що було в них під ногами всі ці роки.

Пані Світлана підходить до працівників, які розбирають площу. Оглядає зняту клінкерну цеглу, бере одну до рук. Працівники не перешкоджають. Навпаки, один із робітників радить не брати ту, яку нині вона тримає в руках. Мовляв, та цеглина нова. Натомість пропонує іншу, на його думку старішу.

Пані Світлана обрала цеглину, на якій є невідоме клеймо. Каже, що це для її приватної колекції. Вона вже має таку не одну.

– Когда делали раскопки в сквере Хмельницкого и фонтаны, то там тоже нашли кладку из прибалтийских кирпичей с клеймом. Оттуда для личной коллекции я тоже взяла. Пока для личной, а там будет видно. Может, и передадим куда-то, если будет нужно. Мне работники сказали, что на этом кирпиче вроде бы есть клеймо, – говорить Світлана.

Еженедельник "Семь Дней"
Красна площа реконструкція УТБ ЖКГ
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует
Культура
Будут соревноваться 7 команд по 5 человек из Николаевской, Кировоградской, Одесской, Херсонской, Полтавской, Черниговской и Киевской областей. Анонсирует мероприятие оперативное командование "Північ". Соревноваться будут, в частности, в беге на 1 км и 100 м, подтягивании, отжимании, упражнении на пресс. Обещают армейский марш с полосой препятствий и дополнительными вводными. Также должны быть семинары и практические занятия по тактической медицине, маскир...
Спорт
Речь идет о мастере спорта Украины Полине Жук, которая выборола серебренную награду. Об этом сообщает Департамент семьи, молодежи и спорта Черниговской ОГА. Спортсменка заняла второе место в составе микс-команды среди кадетов. Международные соревнования по стрельбе из лука "Золота осінь" проходили во Львове с 9 по 14 сентября. В них приняли участие 264 спортсмена из 7 стран.
Происшествия
Біля готелю "Градецький" сталася пожежа. Про це йдеться у повідомленні на телеграм-каналі "Чернігів Оперативний". Рятувальники вже виїхали на виклик. Про причини пожежі, збитки та потерпілих поки що не повідомляється. Деталі згодом.
Общество
Наказом обласного управління нацполіції новим начальником Чернігівського відділу поліції призначено полковника Домарацького Анатолія Михайловича. Про це йдеться у повідомленні Сектора комунікації поліції Чернігівської області. Представив особовому складу нового керівника Чернігівського відділу поліції, начальник ГУНП в Чернігівській області Едуард Альохін. Біографія Анатолій Домарацький народився 4 травня 1975 року в селі Браниця Бобровицького району. Післ...
Бизнес
Всі ми любимо смачно поїсти, але для цього не завжди вистачає вільного часу. У всіх є свої справи в місті, і ти не завжди можеш виділити достатньо часу на прийом їжі. Саме для цього і створюються заклади фаст-фуду, тобто швидкого харчування. Один з таких закладів зовсім нещодавно відкрився і в Чернігові – це бургерна «Чебург». «Чернігівський бургер» (саме так можна розтлумачити коротку назву «Чебург») знаходиться на вулиці Кирпоноса, 27, навпроти податково...
Общество
Сначала сделали ремонт, отчитались, а потом объявили тендер на проект работ. Обращения по этому поводу в АМКУ, НАБУ и ГПУ направил нардеп Антон Поляков. На сайте горсовета 6 сентября появилась информация, что в школе №7 завершен капитальный ремонт спортзала. И лишь почти через неделю, а именно: 11 сентября - тендер на проектные работы упомянутого ремонта. Хотя по процедуре всё должно было быть наоборот. Победитель тендера - ПП "Архібудсервіс", руководителе...
Политика
Сьогодні, 16 вересня, на виконкомі Чернігівської міськради, мер Владислав Атрошенко заявив про бажання секретаря міськради Максима Черненка піти з посади. Про це повідомляє UA: Чернігів. «Якщо, скажімо так, не буде такого бажання або ви передумаєте, ще попрацюємо. Якщо ви подасте заяву, значить будемо розглядати цю заяву», - сказав Атрошенко. Цю інформацію підтвердив і сам Максим Черненок. За його словами, це питання обговорювалося давно. «Я обіцяв до вибо...
Криминал
Три года лишения свободы и год испытательного срока. Приговор вынес Черниговский райсуд. Известно, что 3 июля, около 21:00, военнослужащий части А1815 перелез через забор военного объекта и поехал к сожительнице в село Млинок Сновского района. Женщине вскоре надо было рожать. Примечательно, что все дни отпуска военный уже использовал. Более чем через месяц, 7 августа, дезертир сам пришел в военную прокуратуру и сознался в содеянном. Его раскаяние и явку по...
Культура
В день, когда исчез Георгий Гонгадзе, а именно - 16 сентября. Мероприятие на своей странице в Facebook анонсировал журналист от Svoboda.fm Владислав Савенок. Всем желающим предлагают собраться в этот день не далеко от Екатерининской церкви, возле памятного знака борцам за свободу Украины в 17:30, зажечь свечу и вспомнить тех журналистов, которых потеряла страна.