Площу почали реконструювати. Чи не почали?

Невідомі в жилетах компанії «УТБ-Інжиніринг» тестують клінкер – керівництво розводить руками: їх працівники, мовляв, цього не роблять.

Ярослав Куц, начальник управління ЖКГ, каже, що це його власна ініціатива, як замовника. «Експеримент» провела компанія, яка реконструює на площі колектор. Один із істориків зауважує: із клінкером поводяться необережно. Що взагалі відбувається на площі?

Хто працює на площі?

У вівторок, 16 квітня, на Красній площі люди в жилетах «УТБ-Інжиніринг» провели випробування клінкеру, який уже зняли та планують перекладати. Проте підрядника, який виконуватиме реконструкцію, ще не визначили. Лише в п’ятницю, 19 квітня, відбудеться аукціон. Нині на площі «УТБ-Інжиніринг» ремонтує колектор та водогін.

Історик та вчений секретар заповідника «Чернігів стародавній» Сергій Черняков виклав відео, де видно, що людина в жилетці з написом «УТБ» тестує плитку віброплитою. Проте керівник «УТБ-Інжиніринг» Михайло Томилко заперечує, що ці роботи проводять його робітники.

Ми проводимо лише реконструкцію колектору. Звертайтесь до замовника (управління ЖКГ міськради. – Ред.), – прокоментував нам Михайло Томилко.

Відтак невідомі виклали 9 м² клінкеру та пройшлися по ньому віброплитою, аби втрамбувати. Зазначається, що дві цеглини не витримали навантаження і тріснули. Якщо припустити, що клінкер руйнуватиметься з таким співвідношенням, то на 7000 м² клінкеру, який планують викласти в центрі площі, 1400 цеглин будуть пошкоджені.

Експеримент від ЖКГ

Хто і за які гроші тестує клінкер на міцність за три дні до початку тендеру на реконструкцію площі – ми попросили прокоментувати начальника управління ЖКГ Чернігівської міської ради Ярослава Куца. Виявилося, що він, як замовник, попросив працівників, які роблять колектор, безкоштовно протестувати й клінкер. Далі пряма мова.

– Випробування – це дуже голосно сказано. Ми просто хотіли подивитися, що відбудеться, якщо пройтися віброплитою по клінкеру, тобто перевірити ту технологію, яку будемо використовувати (під час реконструкції площі. – Ред.).

Так, у тендері на ремонт колектору таких робіт немає. Тендер на реконструкцію площі – 19 квітня, після тендеру буде переможець. Після цього буде заключено договір.

Скажіть, будь ласка, що мені, як замовнику, забороняє технологічно подивитись на крок вперед і прорахувати, скільки клінкеру вийде в результаті та якої він (буде. – Ред.) якості.Окрім цього, перевірити технологію, яку ми використовуватимемо під час реконструкції самої площі. Тим паче що я за це ні копійки грошей нікому не заплатив.

– Тобто ці роботи в «УТБ» проводили за власний рахунок?

– Виклали оці 100 квадратних метрів, перевірили реакцію на віброплиту – ну це хіба складно зробити? Ви якісь дивні люди. Розумієте, яка ситуація: нормальні люди, коли щось будують, вони дивляться заздалегідь і завчасно прораховують всі питання, які можуть виникнути. Коли людина думає, прораховує та робить експерименти, ви це якось дивно сприймаєте.

– Але за ці експерименти хтось має сплачувати кошти.

– Я вибачаюсь, де ви бачили гроші за експерименти, комусь сплачені? У вас не зовсім здорове таке уявлення, що хтось постійно щось там, десь, якісь гроші, хтось щось робить.

«УТБ-Інжиніринг» не проводять таких робіт. Це я прийшов, як начальник управління ЖКГ, як замовник робіт, та сказав хлопцям: «Ану, киньте клінкер та пройдіть по ньому віброплитою – подивимось, що буде з ним». Хлопці це зробили. У чому питання? Я Замовник, який пишеться з великої літери, і людина, яка несе відповідальність за процеси, які відбуваються в місті. У чому тут питання?

Ви би краще переживали про те, що народ податки не сплачує; за те, що не вистачає грошей в місті; за те, щоб наше місто було найкращим в державі. І переживали б краще за те, що якщо ми не будемо нічого робити в місті, то через 50 років тут весь молодняк повиїжджає.

Треба перспектива, а перспектива – це не я, а молоде покоління, якому 20 років. Ось це перспектива. Ми маємо щось зробити в цьому місті, щоб молоді люди тут хотіли одружуватись і залишатись тут, а не їхати ні в Київ, ні за кордон.

Ці роботи, про які ви говорите, виконували не «УТБ-Інжиніринг». Ці роботи були як експеримент на пряму вимогу начальника управління ЖКГ – щоб подивитись, як це все відбувається. Безкоштовно. Усе виконувалось робітниками підрядної організації.

Слідкує заповідник

За коментарем ми звернулися до вченого секретаря НАІЗ «Чернігів стародавній» Сергія Чернякова, який був присутній під час тестування цегли як спостерігач. Він каже, що довелося робити працівникам зауваження.

– Так, я був присутній на тестуванні цегли з площі як спостерігач від НАІЗ «Чернігів стародавній». Ми дивились, як перевіряють клінкер, якої він якості. Кожна цеглина пройде таке випробування.

Такі роботи будуть продовжуватись та проходитимуть постійно, аби відібрати найкращі зразки клінкеру для центру площі. Також ми зробили зауваження працівникам, аби вони акуратніше знімали клінкер (робітники знімають клінкер за допомогою лому та скидають його в одну купу, від чого він може пошкодитись, хоч і був спочатку цілим. – Ред.), аби було більше матеріалу, з якого можна вибрати.

Зараз уже виділено три сорти клінкеру, бо, як відомо, площу вже кілька разів перекладали і найбільше зразків,датованих 30-ми роками минулого століття. Чекаємо на зразки з клеймами орла, тобто цеглини, які робились саме в Чернігові, але поки такі не траплялись. Можливо, такий клінкер десь у центрі площі.

Клінкер на пам’ять

– Взяла себе один из кирпичиков на память, – говорить чернігівка Світлана, громадська діячка та голова профспілки підприємців «Єдність».

Поки на площі знімають клінкер, туди підходять чернігівці, щоб подивитися, що було в них під ногами всі ці роки.

Пані Світлана підходить до працівників, які розбирають площу. Оглядає зняту клінкерну цеглу, бере одну до рук. Працівники не перешкоджають. Навпаки, один із робітників радить не брати ту, яку нині вона тримає в руках. Мовляв, та цеглина нова. Натомість пропонує іншу, на його думку старішу.

Пані Світлана обрала цеглину, на якій є невідоме клеймо. Каже, що це для її приватної колекції. Вона вже має таку не одну.

– Когда делали раскопки в сквере Хмельницкого и фонтаны, то там тоже нашли кладку из прибалтийских кирпичей с клеймом. Оттуда для личной коллекции я тоже взяла. Пока для личной, а там будет видно. Может, и передадим куда-то, если будет нужно. Мне работники сказали, что на этом кирпиче вроде бы есть клеймо, – говорить Світлана.

Еженедельник "Семь Дней"
Красна площа реконструкція УТБ ЖКГ
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Автор
(0 оценок)
Актуальность
(0 оценок)
Изложение
(0 оценок)
Я рекомендую
Пока никто не рекомендует
Общество
Полгода назад оккупанты из российской армии атаковали украинские военные корабли возле Керченского пролива и захватили в плен 24 человека – членов экипажей кораблей «Бердянск», «Никополь» и «Яны Капу». Защитники Украины уже полгода находятся в плену, международное сообщество требует отпустить военнопленных, но оккупанты игнорируют все заявления. В Чернигове накануне, в день полугодия со дня захвата, провели акцию в поддержку моряков, которые находятся в ро...
Спорт
Игра 31-го тура чемпионата Украины по футболу между «Десной» и киевским «Арсеналом» завершилась минимальной победой хозяев. Уже на 8-й минуте черниговцы имели шанс выйти вперед, но Денис Фаворов не реализовал пенальти. Мяч попал в штангу. В дальнейшем «Десна» имела еще ряд возможностей забить, но достигла цели только после получаса игры. Андрей Богданов мощно пробил из-за пределов штрафной площади – и мяч попал точно в верхний угол ворот. 1:0. Во втором т...
Происшествия
Вчора, 25 травня, в одній з квартир п'ятиповерхового житлового будинку, що на провулку Гомельський, 5, сталася пожежа. Про це повідомляє Управління ДСНС України в Чернігівській області на офіційній сторінці у Facebook. Через щільне задимлення сходової клітини під' їзду та вищерозташованих квартир, рятувальники розпочали евакуацію жителів будинку. Всього вогнеборці евакуювали 20 мешканців, серед яких одна дитина. Приблизно за півгодини пожежу вдалось ліквід...
Происшествия
За два дня у нарушителей было изъято 92 кг рыбы. Убытки, нанесенные водному хозяйству, составили более 18 тысяч гривен. Черниговский рыбоохранный патруль отчитался: 23 мая на озере Дубки, возле села Бирино Новгород-Сиверского района обнаружен мужчина, который рыбачил с помощью запрещенных орудий лова. При нем нашли 4 кг рыбы и 2 сети. Убытков браконьер нанес на сумму около 2000 гривен. А 24 мая зафиксировано сразу четыре грубых нарушения со значительными у...
Общество
В Черниговском горсовете через две недели после обсуждения проекта на градостроительном совете, открыли общий доступ к планам по будущей реконструкции Горсада. Открытая презентация для всех желающих – первый шаг. По словам заместителя городского головы Александра Ломако, при необходимости такие презентации будут происходить и в будущем. По его словам, так все заинтересованные черниговцы смогут больше узнать о плане реконструкции, а также высказать свое мне...
Общество
На Чернігівщині у 169-му навчальному центрі Сухопутних військ ЗСУ "Десна", проходили тренування з форсування водних перешкод на танках. Про це повідомляє Інформаційне агентство МОУ. Зазначається, що кожен курсант школи підготовки танкістів у Десні проходить подібні "водні процедури". Заняття проводять регулярно, зокрема, з метою гартування психологічної стійкості екіпажів. - По першому разу страшно занурюватись, але потім звикаєш. Ми подібне вже у себе в...
Общество
Черниговгаз зафиксировал 90 фактов незаконного употребления газа черниговцами с начала года. Об этом сообщает пресс-служба компании. Сумма убытков - 1 миллион 438 тысяч гривен - подсчитали в Черниговгазе. В сравнении с прошлым годом количество краж увеличилась на треть, а сумма - на 600 тысяч гривен. Примечательно, что почти 40% краж "голубого топлива" связаны с вмешательством жителей Черниговщины в работу счетчиков газа. Обнаружено 35 случаев, общая сумма...
Политика
У Чернігові визначено список місць, де будуть стенди для агітації. Про це повідомляє портал "Час Чернігівський". Адреси у Деснянському районі: Проспект Миру, 23 біля музично-драматичного театру; Проспект Миру, 49, біля торгового центру; Проспект Миру, 89, біля відділення зв'язку №5 (на зупинці); Проспект Миру, 194/2, біля магазину "Квартал"; Вул. Льотна, 17-а, біля гастроному; Проспект Перемоги, 104, біля магазину "Прогрес"; Вул. Шевченка, 61, біля стадіон...
Происшествия
Предварительная причина пожара в подъезде дома на улице Пухова - неосторожное обращение с огнем. Об этом сообщает пресс-служба Черниговского областного управления ГСЧС. Жители дома №121 почувствовали запах гари и вызвали пожарных сегодня с утра, 24 мая. Горело подвальное помещение. Спасатели ликвидировали пожар спустя пол часа. Также, с помощью автомобиля газодымозащитной службы проводилась продувка свежим воздухом задымленных помещений подвала. Последстви...