• Головна
  • Площу почали реконструювати. Чи не почали?
14:04, 20 квітня 2019 р.

Площу почали реконструювати. Чи не почали?

Площу почали реконструювати. Чи не почали?

Невідомі в жилетах компанії «УТБ-Інжиніринг» тестують клінкер – керівництво розводить руками: їх працівники, мовляв, цього не роблять.

Ярослав Куц, начальник управління ЖКГ, каже, що це його власна ініціатива, як замовника. «Експеримент» провела компанія, яка реконструює на площі колектор. Один із істориків зауважує: із клінкером поводяться необережно. Що взагалі відбувається на площі?

Хто працює на площі?

У вівторок, 16 квітня, на Красній площі люди в жилетах «УТБ-Інжиніринг» провели випробування клінкеру, який уже зняли та планують перекладати. Проте підрядника, який виконуватиме реконструкцію, ще не визначили. Лише в п’ятницю, 19 квітня, відбудеться аукціон. Нині на площі «УТБ-Інжиніринг» ремонтує колектор та водогін.

Історик та вчений секретар заповідника «Чернігів стародавній» Сергій Черняков виклав відео, де видно, що людина в жилетці з написом «УТБ» тестує плитку віброплитою. Проте керівник «УТБ-Інжиніринг» Михайло Томилко заперечує, що ці роботи проводять його робітники.

Ми проводимо лише реконструкцію колектору. Звертайтесь до замовника (управління ЖКГ міськради. – Ред.), – прокоментував нам Михайло Томилко.

Відтак невідомі виклали 9 м² клінкеру та пройшлися по ньому віброплитою, аби втрамбувати. Зазначається, що дві цеглини не витримали навантаження і тріснули. Якщо припустити, що клінкер руйнуватиметься з таким співвідношенням, то на 7000 м² клінкеру, який планують викласти в центрі площі, 1400 цеглин будуть пошкоджені.

Експеримент від ЖКГ

Хто і за які гроші тестує клінкер на міцність за три дні до початку тендеру на реконструкцію площі – ми попросили прокоментувати начальника управління ЖКГ Чернігівської міської ради Ярослава Куца. Виявилося, що він, як замовник, попросив працівників, які роблять колектор, безкоштовно протестувати й клінкер. Далі пряма мова.

– Випробування – це дуже голосно сказано. Ми просто хотіли подивитися, що відбудеться, якщо пройтися віброплитою по клінкеру, тобто перевірити ту технологію, яку будемо використовувати (під час реконструкції площі. – Ред.).

Так, у тендері на ремонт колектору таких робіт немає. Тендер на реконструкцію площі – 19 квітня, після тендеру буде переможець. Після цього буде заключено договір.

Скажіть, будь ласка, що мені, як замовнику, забороняє технологічно подивитись на крок вперед і прорахувати, скільки клінкеру вийде в результаті та якої він (буде. – Ред.) якості.Окрім цього, перевірити технологію, яку ми використовуватимемо під час реконструкції самої площі. Тим паче що я за це ні копійки грошей нікому не заплатив.

– Тобто ці роботи в «УТБ» проводили за власний рахунок?

– Виклали оці 100 квадратних метрів, перевірили реакцію на віброплиту – ну це хіба складно зробити? Ви якісь дивні люди. Розумієте, яка ситуація: нормальні люди, коли щось будують, вони дивляться заздалегідь і завчасно прораховують всі питання, які можуть виникнути. Коли людина думає, прораховує та робить експерименти, ви це якось дивно сприймаєте.

– Але за ці експерименти хтось має сплачувати кошти.

– Я вибачаюсь, де ви бачили гроші за експерименти, комусь сплачені? У вас не зовсім здорове таке уявлення, що хтось постійно щось там, десь, якісь гроші, хтось щось робить.

«УТБ-Інжиніринг» не проводять таких робіт. Це я прийшов, як начальник управління ЖКГ, як замовник робіт, та сказав хлопцям: «Ану, киньте клінкер та пройдіть по ньому віброплитою – подивимось, що буде з ним». Хлопці це зробили. У чому питання? Я Замовник, який пишеться з великої літери, і людина, яка несе відповідальність за процеси, які відбуваються в місті. У чому тут питання?

Ви би краще переживали про те, що народ податки не сплачує; за те, що не вистачає грошей в місті; за те, щоб наше місто було найкращим в державі. І переживали б краще за те, що якщо ми не будемо нічого робити в місті, то через 50 років тут весь молодняк повиїжджає.

Треба перспектива, а перспектива – це не я, а молоде покоління, якому 20 років. Ось це перспектива. Ми маємо щось зробити в цьому місті, щоб молоді люди тут хотіли одружуватись і залишатись тут, а не їхати ні в Київ, ні за кордон.

Ці роботи, про які ви говорите, виконували не «УТБ-Інжиніринг». Ці роботи були як експеримент на пряму вимогу начальника управління ЖКГ – щоб подивитись, як це все відбувається. Безкоштовно. Усе виконувалось робітниками підрядної організації.

Слідкує заповідник

За коментарем ми звернулися до вченого секретаря НАІЗ «Чернігів стародавній» Сергія Чернякова, який був присутній під час тестування цегли як спостерігач. Він каже, що довелося робити працівникам зауваження.

– Так, я був присутній на тестуванні цегли з площі як спостерігач від НАІЗ «Чернігів стародавній». Ми дивились, як перевіряють клінкер, якої він якості. Кожна цеглина пройде таке випробування.

Такі роботи будуть продовжуватись та проходитимуть постійно, аби відібрати найкращі зразки клінкеру для центру площі. Також ми зробили зауваження працівникам, аби вони акуратніше знімали клінкер (робітники знімають клінкер за допомогою лому та скидають його в одну купу, від чого він може пошкодитись, хоч і був спочатку цілим. – Ред.), аби було більше матеріалу, з якого можна вибрати.

Зараз уже виділено три сорти клінкеру, бо, як відомо, площу вже кілька разів перекладали і найбільше зразків,датованих 30-ми роками минулого століття. Чекаємо на зразки з клеймами орла, тобто цеглини, які робились саме в Чернігові, але поки такі не траплялись. Можливо, такий клінкер десь у центрі площі.

Клінкер на пам’ять

– Взяла себе один из кирпичиков на память, – говорить чернігівка Світлана, громадська діячка та голова профспілки підприємців «Єдність».

Поки на площі знімають клінкер, туди підходять чернігівці, щоб подивитися, що було в них під ногами всі ці роки.

Пані Світлана підходить до працівників, які розбирають площу. Оглядає зняту клінкерну цеглу, бере одну до рук. Працівники не перешкоджають. Навпаки, один із робітників радить не брати ту, яку нині вона тримає в руках. Мовляв, та цеглина нова. Натомість пропонує іншу, на його думку старішу.

Пані Світлана обрала цеглину, на якій є невідоме клеймо. Каже, що це для її приватної колекції. Вона вже має таку не одну.

– Когда делали раскопки в сквере Хмельницкого и фонтаны, то там тоже нашли кладку из прибалтийских кирпичей с клеймом. Оттуда для личной коллекции я тоже взяла. Пока для личной, а там будет видно. Может, и передадим куда-то, если будет нужно. Мне работники сказали, что на этом кирпиче вроде бы есть клеймо, – говорить Світлана.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Красна площа #реконструкція #УТБ #ЖКГ
Оголошення
live comments feed...