• Головна
  • У Чернігові знайшли дитяче поховання часів Київської Русі
11:20, 12 липня 2019 р.

У Чернігові знайшли дитяче поховання часів Київської Русі

На одному з археологічних розкопів у місті, дослідники знайшли унікальне дитяче поховання приблизно датоване ХІІ століттям.

Про це нам повідомив організатор розкопок Ігор Ігнатенко.

За його словами, така знахідка є рідкістю, адже дитячі захоронення зустрічаються один раз на кілька сотень поховань того часу. Тут за християнським звичаєм похована дитина, якій було приблизно 3-5 років.

Через те, що це вже є християнським похованням, то ніяких речей поряд з дитиною археологи не знайшли. Дівчинка це, чи хлопчик визначити практично неможливо, адже розрізнити стать за формою кісток, можна лише за скелетом дорослої людини.

Також археолог додає, що поховання виявили на території давньоруської садиби, що свідчить про те, що батьки цієї дитини були доволі заможними та мали неабиякий духовний зв'язок з дитиною.

Нагадаємо, що раніше на цій ділянці археологи знайшли кілька десятків фрагментів скляних браслетів, два вістря стріл, пружинні ножиці, пряслиця з овруцького шиферу тощо. Це є чергове підтвердження існування в районі «Макдональдзу» та будівлі податкової садиби ремісників часів Київської Русі.

У Чернігові знайшли дитяче поховання часів Київської Русі, фото-1

Фото: Вахтанг Кіпіані

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#археологи #дитяче поховання #дослідження #науковці #розкоп

Коментарі

Оголошення
live comments feed...