• Головна
  • У автомобільному громадському транспорті Чернігова працюють контролери. Поки нікого не штрафували
16:50, 26 жовтня 2022 р.

У автомобільному громадському транспорті Чернігова працюють контролери. Поки нікого не штрафували

У автомобільному громадському транспорті Чернігова працюють контролери. Поки нікого не штрафували

У автомобільному громадському транспорті Чернігова працюють контролери. Це черговий етап впровадження транспортної реформи, зокрема, оплати проїзду і наближення її до європейської, повідомляє телеканал «Дитинець».

– Через 2-3 місяці Чернігівська транспортна компанія планує встановити у всіх автобусах та деяких тролейбусах міста Чернігова стаціонарні валідатори, де вже пасажиру необхідно буде самостійно сплачувати за проїзд транспортними картками або банківськими. Саме зараз виникла така проблема, ми бачимо, що деяким пасажирам байдуже – видали їм квиток чи ні, – каже директор Чернігівської транспортної компанії Артем Тарасенко.

Подібна система вже 4 роки працює в тролейбусах. Після переходу автомобільного громадського транспорту до валідації проїзду, постало питання, що багато людей за старою звичкою не беруть квитків.

– Ми не ставимо за мету накладення штрафів, щоб заробляти на цьому гроші. Ми хочемо, щоб, якщо пасажир заплатив, то він повинен мати квиточок. Якщо квиток відсутній, то контролер питає у пасажира, чому немає квитка, і пропонує вийти на найближчій зупинці або сплатити штраф.

У автомобільному громадському транспорті Чернігова працюють контролери. Поки нікого не штрафували, фото-1

Контролери працюють з 20 жовтня, але досі не виписали жодного штрафу. Його розмір складає 20-тикратну вартість проїзду.

Автоматична система оплати проїзду дозволяє чітко порахувати кількість людей, що їздить тим чи іншим маршрутом. Подивитися години пік, скоригувати графіки. Кількість перевезених пасажирів є складовою тарифу, адже чим більше людей користується транспортом, тим менший тариф.

– До 19 травня у нас була дилема, який тариф обґрунтований у місті Чернігові. Після 19 травня 2022 року ми маємо весь пасажиропотік в місті Чернігові і можемо вже розрахувати обґрунтований тариф. Але, якщо пасажир не бере квиток і не валідується, то у нас і не буде повного пасажиропотоку, і це може спонукати до підняття тарифу, чого ми не хочемо.

Після переходу до стаціонарних валідаторів, частина кондукторів теж стануть контролерами. Нині останніх працює 5, далі їх кількість збільшуватимуть.

Нагадаємо, після відновлення руху громадського транспорту після активних бойових дій на маршрутах працюють автобуси великої середньої місткості. Частина з них низькопідлогові, для зручності перевезення маломобільних груп населення. Поступово і кількість маршрутів збільшується.

*  *  *

Приєднуйтесь у Viber та Telegram до спільноти "Чернігівський Фонтан", де тільки найактульніші новини та історії нашого міста.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#громадський транспорт #контролери #автобуси #Артем Тарасенко #Чернігівська транспортна компанія
Оголошення
live comments feed...