• Головна
  • Відсутність світла та відсутність тепла: в Облтеплокомуненерго пояснили зв‘язок
13:37, 3 грудня 2022 р.

Відсутність світла та відсутність тепла: в Облтеплокомуненерго пояснили зв‘язок

Відсутність світла та відсутність тепла: в Облтеплокомуненерго пояснили зв‘язок

Більшість котелень та центральні теплопункти ОТКЕ потрапили в графіки відключення світла у Чернігові. Тому під час вимкнення електрики теплоносій у будинки в цей час не подається. Після ввімкнення електроенергії запуск котелень та ЦТП проводиться в ручному режимі, а це вимагає часу.

Про це в етері телеканалу «Новий Чернігів» повідомив голова правління АТ «Облтеплокомуненерго» Олексій Щербина.

Який зв'язок між відключеннями світла і теплом у наших квартирах?

У разі планового чи аварійного відключення електроенергії знеживлюються також котельні та центральні теплопункти ОТКЕ. Більшість з них, за словами Олексія Щербини, потрапили в складені графіки. Внаслідок чого теплоносій у будинки в цей час не подається, адже саме наявність електроенергії забезпечує виробництво теплової енергії та її транспортування.

Після увімкнення електроенергії проводити запуски котелень та ЦТП потрібно в ручному режимі, що також вимагає часу.

— Це нестандартні режими роботи, які досить сильно нам заважають виконувати свої функції із забезпечення тепловою енергією споживачів. В той же час, у нас цілодобово працюють в посиленому режимі аварійні бригади і вони в будь-яку годину доби запускають ці котельні, — розповів Олексій Щербина.

ЧИТАЙТЕ ЩЕ: Відключення світла у Чернігові та області: новий графік Чернігівобленерго

Скільки потрібно часу після запуску котельні, аби теплоносій нагрівся?

Говорячи про «Облтеплокомуненерго» варто зауважити, що котельні підприємства різної потужності (від 1-2 до 30 МВт), від чого і залежить час, який потрібен для того, щоб зупинена котельня знову вийшла на свій нормальний режим роботи і температура теплоносія досягла цієї, яка забезпечить вже нормативну температуру в приміщеннях.

— У нас дуже різні котельні: якась потребує 20-30 хв для того, щоб її запустити і вийти на потрібний параметр теплоносія, а для якоїсь потрібно 2-3 години для того, щоб котельня могла забезпечити відпуск теплової енергії відповідно до своїх нормативних параметрів.

Часто відбувається так, що не встигає дійти цей теплоносій і забезпечити ту температуру, яку б нам хотілося, як знову відбувається відключення світла, — пояснює голова правління АТ “Облтеплокомуненерго”.

Чи вживаються заходи для того, щоб температура в квартирах під час відключення світла довший час була нормативною, або близькою до такої?

Після запуску котельні/ТЦП починає нагріватися теплоносій, але, є випадки, коли він не встигає нагрітися до нормативної температури, адже знову вимикають світло.

— Ми намагаємось за той період, коли ми працюємо, там де це можливо, виходити на параметри теплоносія більші, ніж нормативні.Наприклад, при зовнішній температурі 0°C подача теплоносія має складати, умовно, 55°C, то на сьогоднішній день ми стараємось нагрівати теплоносій до температури 65-70 °C, для того, щоб коли котельня не працює якось знівелювати ці часи відключення.

*  *  *

Приєднуйтесь у Viber та Telegram до спільноти "Чернігівський Фонтан", де тільки найактульніші новини та історії нашого міста.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#опалення #тепло #теплопостачання #Олексій Щербина #Облтеплокомуненерго #електроенергія #відключення світла #новини Чернігова
Оголошення
live comments feed...