• Головна
  • «Тримають економічний фронт, стиснувши зуби», або Як працює чернігівський бізнес без світла
17:07, 25 грудня 2022 р.

«Тримають економічний фронт, стиснувши зуби», або Як працює чернігівський бізнес без світла

Як чернігівський бізнес долає черговий виклик – масштабні відключення електроенергії за графіком і без нього? Наскільки ця ситуація впливає на діяльність магазинів, СТО, салонів краси, тобто малий бізнес? Про великих виробників і сферу ІТ, напевно, варто говорити окремо. Чи зросла собівартість продукції, послуг у Чернігові? Чи зменшилася кількість споживачів, покупців? Одне слово, як працюєте зараз і чи плануєте працювати надалі? Ці питання ми адресували місцевим підприємцям.

Костянтин Іванов (перший зліва)

Костянтин Іванов, президент Чернігівської регіональної торгово-промислової палати:

- Це велика проблема для усього українського та чернігівського бізнесу зокрема. І вирішення цієї проблеми зараз нема ні на регіональному, ні на державному рівні. Уся надія на ЗСУ і чернігівських виробників, фермерів, торгівлю, провайдерів послуг, ІТ, машинобудівників, усіх підприємців, які, стиснувши зуби, не відступають, працюють, з останніх сил тримають робочі місця і свій економічний фронт.

Світлана Личак

Світлана Личак, гримерка, власниця грумінг-салону "ZOO SPA":

- Щиро кажучи, роботи у мене вистачає. Дуже багато домашніх улюбленців тримають чернігівці і хочуть, аби вони виглядали привабливо особливо зараз, перед різдвяними і новорічними святами. Це з позитиву. Є і негатив. В першу чергу - вимкнення світла. Подорожчала і косметика по догляду. Але і з цими викликами, гадаю, можна впоратися. Довелося трохи підвищити вартість послуг, доводиться переносити зустрічі з відвідувачами салону – підлаштовуватися під той момент, коли є світло. Дякую клієнтам, які зазвичай із розуміння ставляться до цієї ситуації.

Яніна Старікова (третя зліва)

Яніна Старікова, власниця СТО «МОТОR»:

- Дуже важко нам працювати без електроенергії. Підприємство не може обслуговувати клієнтів, тому що майже все обладнання в нашому автосервісі - електричне. Змушені були купити генератор, але він малої потужності, нам потрібен більш потужний, напевно, промисловий.

Сергій Поляков

Сергій Поляков, керівник агенції нерухомості “Благострой»:

- Відключення світла, звісно, заважають активно працювати, бо тоді є проблеми зі зв’язком та доступом до інтернету. Важкувато. Використовуємо мобільний інтернет. У нас є свій сайт, база внутрішня. Можемо заходити та редагувати, відправляти комерційні пропозиції. Телефонуємо в той час, коли нема інтернету. Коли є світло, інтернет, працюємо з рекламними оголошеннями. Коли нема – домовляємося про зустрічі, покази, їдемо на об’єкти тощо.

На сьогодні є попит, є й пропозиція. Звісно, не всі готові продавати по ринкових цінах, якщо нема термінової потреби. Бо порівняно з ситуацією до повномасштабного вторгнення, ціни зменшилися на 20-30%. Ми намагаємося пояснити, що відкладати не варто. Не відомо, що буде за два-три місяці. Робіть це зараз, доки є певна стабільність у нашому місті. Є попит на приватні будники особливо за містом. Особливо з альтернативними видами опалення. Та й генератор у квартирі не поставиш. Є програми кредитування для військових, вчителів, поліцейських, медиків, держава виділяє їм кошти на житло на привабливих умовах. Є попит на квартири з ремонтом. Тож ми працюємо, не зважаючи на всі несприятливі обставини.

Марина Чернова (перша справа)

Марина Чернова, власниця магазину «Оптика»:

- В будівлі, де розташована моя «Оптика», електроенергію відключають щодня з 11 до 17.00. Відповідно, не може працювати лікар-офтальмолог, люди в напівтемряві не в змозі підібрати собі окуляри та оправи. Придбати генератор – дуже накладно для мене. Тож для мого бізнесу ця ситуація смертельна. Після Нового року вирішуватиму, що робити: чи закриватися, чи шукати інше приміщення. Дивує насправді, що «темрява» вибирає ті самі райони та будівлі. Інші навіть поруч завжди зі світлом. На жаль, не можу поділитися лайфхаками, як працювати. Освітлення магазину лампами на акумуляторах не допомагає.

Юлія Дарницька (перша справа)

Юлія Дарницька, власниця кав’ярні «Чайхана» на П’ятницькій:

- Ми працюємо навіть тоді, коли немає світла, готуємо чай на газовій горілці, каву в турці, подаємо вже готові східні солодощі до чаю. Генератор поки що не купували, розмірковуємо, чи варто. Ціни в меню поки не піднімаємо, навіть якщо постачальники підвищують вартість продукції. Не хочемо додатково навантажувати наших гостей, аби вони не відчували тиску на гаманець. Звісно, часи складні, але маємо триматись і пережити цю зиму. А навесні відкриємо наш затишний майданчик просто неба і чекатимемо ще більше гостей.

Цікавилася Вікторія Сидорова

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#електроенергія #відключення світла #бізнес #підприємці
Оголошення
live comments feed...