• Головна
  • Що почитати: огляд новинок від українських та зарубіжних авторів
16:01, 25 грудня 2022 р.

Що почитати: огляд новинок від українських та зарубіжних авторів

Що почитати: огляд новинок від українських та зарубіжних авторів

Продовжуємо проєкт «Літпорада», який реалізується Чернігівською Медіа Групою у партнерстві з Чернігівською міською бібліотекою імені М. М. Коцюбинського.

Сьогодні огляд новинок від українських та зарубіжних авторів пропонує чернігівська письменниця, співробітниця бібліотеки Олена Терещенко.

Дорж Бату «Моцарт 2.0»

ВСЛ, 2020

Останнім часом ім’я Доржа Бату (псевдонім письменника Андрія Васильєва) стало відомим навіть тим, хто ніколи не читав його книжок. Скандал навколо автора розгорівся через те, що письменник вигадав частину фактів своєї біографії, зокрема роботу в НАСА. А поки шанувальники та викривачі письменника ламають списи у фейсбучних баталіях, пропонуємо просто насолодитися цікавою історією від Доржа Бату.

5 грудня 1791 року Вольфганг Амадеус Моцарт помирає від хвороби у своїй віденській квартирі…

…На початку грудня 2018 року живий-живісінький композитор опиняється на вулиці сучасного Нью-Йорка, одягнений у камзол та напудрену перуку за модою XVIII століття.

Що чекає на розгубленого гостя з минулого в нетрях сучасного мегаполісу? Здавалось би, нічого хорошого. Однак, на допомогу композитору приходить дівчина-офіціантка Стейсі (Станіслава), нелегальна мігрантка з України. А далі сюжет по черзі нагадує комедію, романтичну історію та крутий поліційний детектив. Безумовно, роман «Моцарт 2.0» можна віднести до жанру фантастики. Але фантастичний елемент тут не головний. Значно важливіше – зображення відносин між людьми, які цінніші за гроші й славу. Доля дарує Моцарту шанс на друге життя, аби можна було виправити помилки, зроблені в житті минулому.

Джоджо Мойєс «До зустрічі з тобою»

КСД, 2016

Що почитати: огляд новинок від українських та зарубіжних авторів, фото-1

Згідно опитування Українського інституту книги, цей роман відомої британської письменниці потрапив у ТОП книжок, які користуються найбільшою популярністю серед читачів українських бібліотек. За розказаною в ньому історією про любов і надію стоять важливі соціально-етичні проблеми. Чи може здорова людина зрозуміти всю глибину трагедії людини з особливими потребами і навіть її бажання добровільно піти з життя? Головна героїня, Лу, починає працювати доглядальницею молодого чоловіка, Вілла. Він майже повністю паралізований після ДТП, і хоче припинити життя шляхом евтаназії. Це злочин чи єдина можливість припинити біль? Чи вдасться Луїзі відмовити Вілла від цього задуму? Роман потрапив до списку бестселерів New York Times та був екранізований.

Олексій Коваленко «Фрукти проти овочів»

Віхола, 2021

Чому кавун – не ягода, томат – це фрукт?

Мало що викликає стільки супречок на побутовому рівні, як класифікація фруктів і овочів. Упевнені, що кавун це ягодв, а перець – овоч? Ця книга відкриє вам очі, наскільки ви помиляєтеся.

Салат-латук, який почали вирощувати ще в Давньому Єгипті – найдавніша у світі «віагра». Найводянистіший продукт – це не огірок, як думає багато хто, а шпинат. У ньому аж 91% рідини. Чому волоський горіх, арахіс і навіть фісташка – це зовсім не горіхи. А от гречка – справжній горішок за типом плоду.

Не зважаючи на легку, а подекуди навіть гумористичну подачу, книжка містить дуже багато наукових фактів про рослини: їхню селекцію, історію розповсюдження в світі, особливості ДНК. Одним словом, це захоплива ботанічна історія, яка читається як справжній гостросюжетний роман.

Гей Браун «Жити з зеленим серцем. Подбай про себе і планету»

Наш формат, 2020

Що почитати: огляд новинок від українських та зарубіжних авторів, фото-2

Життя в стилі «еко» поступово стає актуальним сучасним трендом. Люди замислюються не лише над тим, які речі чи продукти вони використовують та споживають, а і над тим, як це впливає на навколишнє середовище. Дослідниця Гей Браун розповідає, як незначні, на перший погляд, повсякденні речі, наприклад, вибір зубної пасти, впливають не лише на наше здоров’я. а й планету загалом.

На початку книги авторка пропонує нескладний тест: запитання про ваш спосіб життя та звички допоможуть визначити, наскільки «зелене» ваше серце. Ця книга своєрідний чек-ліст для тих, хто хоче розпочати еко-свідоме життя. Авторка ділится своїм власним досвідом як зробити ваше життя більш дружнім для довкілля. Звернути увагу на повітря і воду, особисту гігієну і харчування. А вже потім зробити екологічною свою оселю і, можливо, навіть стати активістом екологічного способу життя. “Неможливо на 100 % жити із «зеленим серцем» кожну годину кожного дня. Пробачати собі — це доброзичливіший підхід, ніж засуджувати себе за те, що не змінюєтеся. Відзначайте власні невеликі зміни й пам’ятайте: ви покращуєте не лише своє здоров’я, а й здоров’я усієї планети”.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#що почитати #рекомендації #література #книги #книжки #читаємо разом #бібліотека #бібліотека Коцюбинського #поради
Оголошення
live comments feed...