• Головна
  • Ціни на сало в Чернігові впали, але покупців не побільшало
15:38, 20 лютого 2023 р.

Ціни на сало в Чернігові впали, але покупців не побільшало

Ціни на сало в Чернігові впали, але покупців не побільшало

Сало – це завжди актуальний продукт для української кухні, який має свою етнічну цінність. Це наш культ і наша сила. Як кажуть українці, як немає сала в хаті, то і нема що їсти. Його можна вживати у сирому вигляді, солити, смажити, чи маринувати. Сало насправді є дуже корисним продуктом, воно насичене вітамінами та мінералами, які є необхідними для організму. Тож наші журналісти вирішили дізнатися, скільки зараз коштує цей стратегічний український продукт на ринках Чернігова, та чи активно купують його чернігівці.

На Центральному ринку Чернігова ціни на сало у межах 100-200 грн за 1 кг. Частина зі щоки коштує в середньому 100 грн, на сало зі спини ціни різноманітні, коливаються в межах 115-170 грн. Із бокової частини продукт коштує дорожче, близько 190 грн, а почеревина – 200 грн. Ціна залежить від товщини сала, та частини, з якої його відрізали.

Алла Михайлівна, Фото: Валентина Гавриленко

Алла Михайлівна, Фото: Валентина Гавриленко

Продавчиня на Центральному ринку Алла Михайлівна розповідає:

«Зараз ціни тримаються, вже давно не змінювалися. Як на мене, то ціни не погані, вони навіть упали після Нового року десь на 50 грн, раніше було дорожче. Люди купують не дуже часто, більше беруть у магазинах, тому й упала ціна. Навіть старі люди йдуть купувати у магазин, та й під час тривоги бояться йти на ринок. У нас усе місцеве, більшість товару з нашої області, але є й люди з Черкас та Полтави».

Пані Ірина, Фото: Валентина Гавриленко

Пані Ірина, Фото: Валентина Гавриленко

Пані Ірина торгує на ринку більше 20 років. Жінка розповідає, що продає тільки сало від місцевих виробників, яке обовʼязково перевіряється лабораторно.

«Люди купують щось кожного дня, просто коли гірше, а коли краще. День у день не приходиться. Ціни не ростуть, але потік однаковий. Сало коштує на ринку від 100 грн до 200 грн, і це не погана ціна. У нас тут тільки місцеве сало, є лабораторі,я де все перевіряється. В магазинах лабораторії немає, тому можуть завозити будь що, може й з-за кордону навіть. У нас український виробник, є домашнє, а є комплексне».

Окрім, власне, продавців, у мʼясному павільйоні ринку людно і від покупців. Ми запитали у чернігівських поціновувачів сала, за що вони його люблять і як часто купуть? Ганна Станіславівна приходить на Центральний ринок міста по сало кожного місяця. Пенсіонерка ділиться:

Ганна Станіславівна, Фото: Валентина Гавриленко

Ганна Станіславівна, Фото: Валентина Гавриленко

«Купую тут сало раз у місяць. Зазвичай обираю за цінами, але й на якість звертаю увагу. Для покупців звісно хочеться нижчих цін, але ж виростити їх теж спробуй. В принципі ціни довгий час стоять на одному рівні, це вже не погано. Сало тут смачне, хороше, тому сама купую і іншим раджу на ринку брати».

Загалом покупці задоволені товаром, але купують сало уже не так часто як до війни, адже все ж ціни не настільки низькі, як хотілося б відвідувачам. Попри це, вони все ж продовжують купувати домашній український продукт у продавців на ринку.

Багато людей перед покупкою орієнтуються на ціну, а хтось іде уже до перевіреного продавця. Таких насправді чимало. Бо купивши кілька разів гарне сало у якогось продавця, зазвичай люди продовжують йти до нього і у майбутньому. Таким чином поступово у кожного продавця сала вибудовується своя клієнтура.

Правильно обирати цей продукт не за ціною, а за якістю. Хороше сало на вигляд має бути ніжного білого кольору, чи мати рожевий відтінок. А от продукт із червоним відтінком свідчить про те, що свиню довго не могли заколоти. Таке сало матиме гірший смак, тому його краще не брати. Купуючи український продукт можна скористатися сірником. Якщо ви проткнули ним сало, і він з легкістю увійшов, отже воно свіже. Шкірка має бути не товстою та без щетини, з легеньким жовтим відтінком. Хороше сало має пахнути приємно, легким молочним ароматом, а шкіра повинна мати запах диму. Краще брати сало зі свинки, адже з кабана в комплекті з товаром буде йти і специфічний запах.

Сало містить насичені жирні кислоти, які в невеликій кількості є корисними для організму. Наприклад, гамма-ліноленова кислота бореться зі старінням клітин в організмі, а полінасичена арахідонова кислота, яка не входить до рослинних олій, просто необхідна для людини. Крім цього дієтологи рекомендують вживати свіже сало на порожній шлунок, щоб нормалізувати травлення, але у невеликій кількості, не варто зловживати цим продуктом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Торгівля #ринок #сало #Чернігів #покупці #свинина #ціна #продукт
Оголошення
live comments feed...