• Головна
  • Що почитати: добірка книжок, які змусять вас замислитися про серйозні речі
12:49, 19 березня 2023 р.

Що почитати: добірка книжок, які змусять вас замислитися про серйозні речі

Що почитати: добірка книжок, які змусять вас замислитися про серйозні речі

Продовжуємо проєкт «Літпорада», який реалізується Чернігівською Медіа Групою у партнерстві з Чернігівською міською бібліотекою імені М.М. Коцюбинського. Як завжди – огляд новинок від українських та зарубіжних авторів.

Рут Хоган. Хранитель забутих речей. – КСД, 2016.

Сорок років тому письменник-початківець Ентоні Пардью в один день втратив усе найдорожче. Його наречена Тереза загинула напередодні весілля, а подарований нею медальйон, символ кохання, безслідно зник. У Ентоні залишилися тільки біль від непоправної втрати й почуття провини...

У його будинку тепер з’явилася завжди закрита на ключ кімната, де він зберігає колекцію загублених кимось і врятованих ним речей. Письменник сподівається, що колись він зможе допомогти бодай одному розбитому серцю, повернувши йому втрачене.

Помираючи, Ентоні робить дивний заповіт. Свій будинок він залишає своїй помічниці Лорі, а разом із ним і останнє прохання: повернути загублені речі їхнім власникам.

Чи можливо взагалі виконати ці настанови?

Лора оселяється в будинку і знайомиться з сусідами: різними, часом дещо дивними людьми, але, можливо, саме вони допоможуть їй не тільки виконати останню волю Ентоні, а й віднайти своє власне щастя.

Сучасна казка? Можливо. Але це казка, яка змушує замислитися про дуже серйозні речі. Пильніше придивитися не лише до людей, які знаходяться поруч із вами, але й до речей, які хтось вважатиме за сміття й мотлох, а між тим кожна з них має свою історію.

«Хранитель» не з тих книг, які можна «проковтнути» за один раз. Її треба читати, не поспішаючи, смакуючи як ароматний вишуканий напій, як чашку чаю довгим холодним вечором.

Що почитати: добірка книжок, які змусять вас замислитися про серйозні речі, фото-1

Володимир Саркісян. Хімія повсякдення. – Віхола: 2021.

Ця книга має підзаголовок «Від шампуню і прального порошку до смаженої картоплі». І не дарма. Кожен із нас щодня працює хіміком-органіком, адже кількості хімічних реакцій, які оточують нас у побуті і які ми проводимо власноруч, можуть позаздрити найпотужніші світові лабораторії.

Хімія оточує нас усюди: на кухні, в аптечці, у ванній, в авто. Наприклад, із процесами розчинення речовин ми стикаємося багато разів на день, навіть просто розмішуючи цукор у чашці з чаєм.

У книжці хімік-токсиколог Володимир Саркісян пояснює, як на хімічному рівні функціонують речі та явища, з якими ми стикаємося щодня.

Чому для запобігання надмірному розварюванню картоплі у воду треба додати скибочку лимону? Чому сирим яйцем неможливо втамувати голод, а вареним – можна. За яким принципом діє шампунь? Чи існують чудодійні креми «вічної молодості»? Як з’явилися сучасні антисептичні засоби? Які засоби використовували в давнину замість мила, і чому красуні Стародавнього Риму та Греції навряд чи могли мати ніжну шкіру в сучасному розумінні слова. Чому популярна нині міцелярна вода очищує шкіру менш ефективно, ніж звичайне мило?

Автор захопливо розповідає про принципи дії хімічних сполук, паралельно ділячись кулінарними лайфхаками, та цитатами із книг Жуля Верна, Олександра Дюма, Агати Крісті та інших авторів.

*  *  *

Приєднуйтесь у Viber та Telegram до спільноти "Чернігівський Фонтан", де тільки найактульніші новини та історії нашого міста.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#що почитати #рекомендації #література #книги #книжки #читаємо разом #бібліотека #бібліотека Коцюбинського #поради
Оголошення
live comments feed...