• Головна
  • Сувора економія чи «тут і зараз»: за яким принципом зараз живуть чернігівці
14:56, 8 квітня 2023 р.

Сувора економія чи «тут і зараз»: за яким принципом зараз живуть чернігівці

За яким принципом ви зараз живете: сувора економія, дисципліна та обмеження через тривогу за майбутнє чи, навпаки, «тут і зараз», на широку ногу, без планування на найближчі місяці та роки? Про це ми розпитали городян на вулицях Чернігова, аби з’ясувати, як війна вплинула на їх світогляд.

Сувора економія чи «тут і зараз»: за яким принципом зараз живуть чернігівці, фото-1

Тетяна, в декретній відпустці:

- Зараз ми трохи економимо, одяг майже не купуємо, іноді продукти дешевші беремо. Комуналка як приходить, то треба платити, на ній не зекономиш. Гадаю, треба жити тут і зараз, бо невідомо, що буде за місяць чи за рік. Тому як щось треба - купуєш.

Сувора економія чи «тут і зараз»: за яким принципом зараз живуть чернігівці, фото-2

Олена, пенсіонерка:

- Зараз я економлю, бо на карті зовсім грошей не залишилося. Піду хліба куплю та усе. Більше витрачаю, коли гроші з’являються. Відкладати не виходить, бо в мене тільки пенсія. З пенсії за квартиру треба заплатити, їжу купити, і більше ні на що не вистачає.

Сувора економія чи «тут і зараз»: за яким принципом зараз живуть чернігівці, фото-3

Лідія, пенсіонерка:

- Якщо щиро, то не маю, що економити. Тільки 3000 грн пенсія. Як тут зекономиш? Якщо жити самій лише на пенсію, то нехай вона буде 4000 чи 5000 - все одно не вистачить. За квартиру треба заплатити, ліки купити, а решта - на їжу. Добре, що гуманітарку давали, ще є запаси. Переймаюся за майбутнє дітей та онуків, готова усе віддати, щоб їм було добре. Для себе теж хочеться кращого життя, але сильно не розгуляєшся.

Сувора економія чи «тут і зараз»: за яким принципом зараз живуть чернігівці, фото-4

Дмитро, правоохоронець:

- Доводиться більше економити. Думаю, зараз усі це роблять. Якщо щось дуже необхідно купити, то беру. Але я б не сказав, що живу на широку ногу. Витрачаю кошти помірно. Намагаюся розпланувати витрати за тиждень до отримання зарплати, але не завжди все йде за планом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#опитування #чернігівці #життя #війна #світогляд
Оголошення
live comments feed...