Новини компаній
18:37, 18 квітня 2023 р.

Що таке гастроскопія шлунка

Новини компаній

Гастроскопія — це процедура, під час якої лікар за допомогою гастроскопа (тонкої гнучкої трубки з вбудованою камерою) обстежує стінки шлунку пацієнта. Використовується для діагностики різних захворювань шлунка, таких як виразки, запалення слизової оболонки, рак. Також процедура відома під назвою «ковтати японця».

Під час гастроскопії пацієнт зазвичай перебуває в лікарському кріслі або на столі. Гастроскоп вводять через рот пацієнта та поступово переміщають униз до шлунка. Спеціаліст оглядає стінки шлунка та бере зразки тканин для подальшого дослідження. Процедура буває дещо неприємною, але зазвичай не викликає болю чи дискомфорту, тому виконується без місцевої чи загальної анестезії.

При яких симптомах потрібно ковтати зонд

Гастроскопія допомагає виявляти захворювання шлунку. Лікар призначає дослідження на основі симптомів. Наприклад:

  • постійний біль і дискомфорт у животі;

  • відчуття наповненості шлунка після їди;

  • нудота та блювота;

  • діарея, запор;

  • втрата ваги без явних причин;

  • кров у калі;

  • гострий біль в грудній клітці (ознака виразки).

Якщо пацієнт спостерігає в себе вищезазначені клінічні ознаки, рекомендується звернутися до лікаря та обговорити можливість проведення гастроскопії для визначення причини. Незважаючи на безпечність діагностики, гастроскопію не можна проводити в деяких випадках: нещодавно перенесений інфаркт, ішемічна хвороба серця, дихальна недостатність, порушення згортання крові, шок, ендокардит. 

Як проходить процедура гастроскопії 

Медичне обстеження шлунка проводять у державній і приватній клініці під контролем спеціалістів. Основні етапи дослідження:

  1. Підготовка. Перед процедурою потрібно відмовитись від їжі та пиття. Лікар також може порадити прийняти препарати для зменшення кількості шлункового соку.

  2. Анестезія. Для зменшення дискомфорту та болю під час гастроскопії, може бути надана місцева анестезія чи легка седація.

  3. Процедура. Під час обстеження вводиться гнучка трубка через ротову порожнину до шлунку. Спеціаліст досліджує стінки шлунка та може взяти зразки тканин для біопсії та видалити невеликі нарости.

Після процедури пацієнт повинен відпочити деякий час. Також надаються інструкції щодо дієти, медичного спостереження та лікування. Загалом, гастроскопія є безболісною та безпечною, але може викликати дискомфорт. В рідкісних випадках трапляється механічне пошкодження стінок ШКТ та серцево-судинні ускладнення. Якщо є питання варто звернутись до медичного персоналу. 

Як підготуватись до гастроскопії

Підготовка до гастроскопії допомагає забезпечити успішну процедуру та зменшити ризик ускладнень. Кілька рекомендацій:

  • Слідкуйте за дієтою. За 8-12 годин до процедури потрібно припинити їсти та пити, щоб забезпечити пустий шлунок. Дозволяється пити невелику кількість води за 2-3 години до процедури, якщо лікар дозволив це зробити. Важливо дотримуватися цієї рекомендації, щоб запобігти ризику блокування гастроскопа їжею та рідинами.

  • Лікар повинен знати історію хвороби й список таблеток, які приймає пацієнт включаючи рецептурні, безрецептурні та травні засоби. Можливо потрібно припинити прийом деяких препаратів або замінити їх іншими.

  • Після обстеження не можна керувати автомобілем протягом кількох годин. Організуйте транспорт в обидві сторони заздалегідь.

  • Забезпечте супровід зі сторони родичів або друзів, які можуть допомогти після обстеження та в перший день.

Потрібно одягнутися максимально зручно, щоб не стискало живіт. Гастроскопія шлунка — це безболісна процедура і правильна підготовка допоможе зробити її ще більш безпечною та комфортною для пацієнта.



Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Оголошення
live comments feed...