• Головна
  • Робота в Чернігівській області: чи реально працевлаштуватися людині в 40-50 років
16:47, 28 травня 2023 р.

Робота в Чернігівській області: чи реально працевлаштуватися людині в 40-50 років

Маєте запитання і шукаєте на них відповіді? Не мовчіть, а надсилайте нам. Можливо, це буде цікаво й іншим читачам. Готуємо для вас рубрику «Зворотній зв'язок» і прагнемо бути корисними. Маєте бажання дати зворотній зв’язок щодо публікацій у газеті – також чекаємо на вашу думку!

Нагадуємо, що зв’язатися з нами можна телефоном 653-653 (це стаціонарний, офісний), або за реакційним мобільним 067-922-94-49 (вайбер). Ще один варіант – електронною поштою, наша адреса: [email protected] Тримаймо зв'язок!

Чи реально зараз знайти роботу в нашій області для людини 40-50 років? І щоб зарплата була – не мінімалка. Бо з власного досвіду скажу, що вже півроку не можу знайти нічого підходящого. Подаю резюме, ходжу на співбесіди, але все марно. То не підходить моя кваліфікація. То мені пропонують 7-9 тисяч гривень за восьмигодинний робочий день. А як на них зараз прожити? То взагалі не передзвонюють. Чесно кажучи, руки опускаються.

І. Шевченко розмістила цей допис на своїй сторінці у ФБ

За повідомленням Чернігівського обласного центру зайнятості, дуже сильно нині потребують працівників підприємства саме аграрної сфери. Адже в області триває посівна. При цьому пропонують доволі пристойні зарплати. Так, базі даних обласної служби зайнятості є 543 вакансії, з них 89 – у сільському господарстві. Найбільш потрібні:

- водій автотранспортних засобів – 14 вакансій (з/п від 9000 до 30000 грн);

- підсобний робітник – 16 вакансій (з/п від 6700 до 15000 грн);

- тракторист та тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва – 13 вакансій (з/п від 6700 до 30000 грн);

- тваринник – 11 вакансій (з/п від 9000 до 30000 грн);

- інженер – 4 вакансії (з/п від 7000 до 30000 грн);

- дояр – 3 вакансії (з/п від 8000 до 15000 грн);

- електромонтер – 3 вакансії (з/п від 13000 до 25000 грн);

- лікар ветеринарної медицини – 2 вакансії (з/п від 15000 до 30000 грн);

- агроном – 2 вакансії (з/п від 15000 до 30000 грн).

Важливо, що зареєстровані безробітні можуть безкоштовно пройти професійне навчання за професіями, затребуваними в сільському господарстві. Якщо вас зацікавили вакансії, звертайтеся до будь-якого підрозділу обласного центру зайнятості.

З пропозиціями щодо роботи також можна ознайомитися:

– на сервісі “Єдиний портал вакансій”;

– у телеграм-каналі актуальних вакансій «Робота зараз: Державна служба зайнятості»;

– на сайті обласного центру зайнятості.

І хай бажана для вас робота скоріше знайдеться!

Отака шалена навала мошок і комарів – це взагалі нормально!? З’їдають на ходу! Особливо, в тіньочку, особливо, коли нема вітерця. Що кажуть науковці? І який захист порадять?

Сергій, електронною поштою

Цьогоріч у нашому Поліссі справжнє нашестя комах і комашок. За словами науковця-еколога Андрія Сагайдака, котрий проводить екскурсії у Міжрічинському національному природному парку, така висока чисельність цих комах не є аномалією. Вона викликана черговим збігом кількох кліматичних факторів. Це явище для нашої місцевості типове і, на щастя, недовготривале.

І попри різноманіття сучасних репелентів і народних засобів (ваніль, гвоздика, сік бузини, дьоготь тощо), найкращий захист від комах, на його думку, - суто механічний.

Існує кілька варіантів протимоскитних сіток або "накомарників". Тобто треба вдягати щільний одяг з довгими рукавами, штани заправляти в шкарпетки чи чобітки. А на голову вдягати капелюхи з сіткою – антимоскітні або такі, які носять бджолярі. Є варіанти, які можна вдягати поверх власного невеликого капелюха, кепки, каски чи блайзера.

Важлива деталь накомарника - довга горловина знизу - для захисту шиї. Без неї треба носити високий комір. Також важливо подбати про захист ніг, адже мошка активно залазить під манжети і краї штанів. За наявності відповідного одягу, за словами пана Сагайдака, у наших болотах саме в цей час можна милуватися цвітінням жовтих болотяних півників, у лісах - конвалій.

Про те, що у поштовиків Чернігівщини можна обміняти звичайні лампи на енергозберігаючі, ви писали не один раз і пояснювали, навіщо та як це зробити. А далі що? Скільки тих ламп зібрано? Що з ними робитимуть? Внесіть ясність, будь ласка!

Єлизавета Петрівна, запитання надійшло у вайбер

Жителі нашої області вже обміняли через поштові відділення більш ніж 608 тисяч ламп розжарювання на нові світлодіодні. Загалом Чернігівщина отримала 711 тисяч LED-ламп. Про це повідомляє пресслужба Чернігівської ОВА.

На сьогодні понад 545 тисяч обміняних ламп вже утилізовано, решта – у процесі. Відповідні роботи здійснюють підприємства, визначені на конкурсній основі через систему ProZorro: це ТОВ «Іскра-Транс-Логік» (Львів) та ТОВ «Центр управління відходами» (Київ).

Варто нагадати, що обмін ламп розжарювання на енергоощадні LED-лампи здійснюється через відділення АТ «Укрпошта» в рамках урядової програми «Світло для України» за фінансової підтримки Європейського Союзу.

Як повідомлялося раніше, на Чернігівщині роботи з утилізації ламп розжарювання фінансуються коштом обласного природоохоронного фонду в рамках Програми охорони навколишнього природного середовища Чернігівської області на 2021-2027 роки.

За інформацією Міністерства економіки України, найближчим часом планується друга фаза реалізації урядової програми з енергоефективності, в ході якої обмін ламп розжарювання здійснюватиметься в комунальних закладах освіти, охорони здоров’я та культури. Наразі готуються відповідні зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 10.01.2023 №25 «Про реалізацію експериментального проекту щодо створення сприятливих умов для забезпечення ефективного споживання електричної енергії населенням».

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#питання в редакцію #зворотний зв'язок #відповіді на питання #робота
Оголошення
live comments feed...