• Головна
  • Від вигадки до реальності: Виготовлення відкатних воріт на особистому подвір'ї
Новини компаній
11:00, 20 червня 2023 р.

Від вигадки до реальності: Виготовлення відкатних воріт на особистому подвір'ї

Новини компаній

Брама відкатного типу – один з сучасних видів організації в’їзду до подвір’я. Такі ворота ще мають назву відкатних вуличних. Популярними вони стали через свій принцип роботи, який має ряд переваг над розпашними воротами (прямим конкурентом).

Від вигадки до реальності: Виготовлення відкатних воріт на особистому подвір'ї, фото-1

Відкатна брама буває трьох типів – підвісною, рельсовою та консольною. Ці типи відрізняються способом організації відкату. В першому випадку стулка рухається по балці, підвішеній над пройомом, а в другому – вбудованій в поверхню проїзду. А ось про третій тип поговоримо трішки детальніше.

З чого складаються відкатні ворота

Чому ми виділили саме консольний тип відкатної брами? Просто він найвдаліший, позбавлений недоліків, які мають інші два. Такі ворота складаються з:

Поговоримо трішки про кожну складову відкатної брами.

Стальний каркас

Виготовляють каркас з металевих труб квадратної або прямокутної форми. Щоб до нього було простіше кріпити полотно обшивки його роблять дворівневим. Найкраще для цього підходить т-профіль. Він має спеціальну форму, що дозволяє дуже швидко зібрати каркас з мінімальною кількістю швів та щілин (буде лише одна між каркасом та направляючою, яку обов’язково закладають герметиком).

Полотно зашивки

Для надання каркасу естетичного виду його зашивають полотном. В якості обшивки можна брати будь-який матеріал, що призначений для використання на вулиці. Серед найпопулярніших виділяють профнастил, дерев’яні плашки, сендвич-панелі, металеві прути з декоруванням кованими елементами тощо.

Швелер-закладна

Консольні ворота зручні у використанні саме завдяки тому, що їх механізм відкату базується на спеціальній консолі – балці, яка приварюється до нижньої частини стулки та пари роликових опор, які монтуються збоку від отвору на відстані одна від одної. Саме для встановлення кареток потрібно бетонувати спеціальну закладну – швелер з арматурою для стійкості та армування фундаменту.

Фурнітура для воріт

Описані вище елементи консолі входять до спеціального комплекту фурнітури для відкатних воріт. В ньому, крім згаданих роликових опор та балки, також повинні бути два уловлювачі (для фіксації в закритому положенні нижнього та верхнього вільного краю стулки), верхні підтримуючі ролики, накатний ролик та заглушка для торця балки.

Автоматика для воріт

Ставити автоматику на відкатну браму не обов’язково. Але з нею приємніше користуватися воротами. Щоб відкрити та/або закрити стулку достатньо просто натиснути кнопку пульта або на посту охорони. І не потрібно мокнути під дощем або мерзнути на морозі.

Як зробити відкатну браму своїми руками

Обравши самостійне виготовлення воріт ви не тільки заощадите кругленьку суму, яку довелося б віддавати за роботу спеціалісту, а ще й будете впевнені в якості матеріалів (поганого для себе ви не виберете) та виконаної роботи (для себе халтурити не будете).

Які ж етапи потрібно пройти при самостійному виготовленні відкатної брами. Ну, насамперед, виконати підготовчі роботи:

  • Заміряти отвір під ворота;
  • Накреслити по отриманим замірам креслення
  • Закупити всі необхідні матеріали, комплектуючі та автоматику (за бажанням);
  • Підготувати місце під встановлення та виготовлення каркасу;
  • Зачистити від іржі метал та обробити його грунтом;
  • Вирити яму під бетонування закладної.

На наступному етапі виконуємо зварювальні роботи. Для початку виготовляємо закладну, яку далі одразу бетонуємо (бетон повинен настоятися та підсохнути). А вже після цього приступаємо до збору каркасу. Його можна виготовити з прямокутним або трикутним хвостовиком. До нижньої частини приварюємо направляючу балку.

Далі встановлюємо готову конструкцію на отвір та розміщуємо всі інші комплектуючі на свої місця (для кріплення уловлювачів та верхніх роликів обов’язково заздалегідь на опорних стовпах приварюємо нащільники).

Останнім етапом кріпимо полотно обшивки та встановлюємо автоматику чи замок.

Ціна на відкатні брами

Розрахувати конкретну вартість воріт трішки проблематично. Адже на неї буде впливати багато чинників, зокрема габарити воріт, ціни на розхідні матеріали в вашому регіоні, матеріал обшивки тощо. Приблизно можна зробити такі розрахунки. Візьмемо за основу стулку 6*2 м (підходить для стандартного отвору шириною 4 м).

На закупи матеріалів для стулки потрібно:

  1. Т-профіль 14 м*270 грн=3780 грн;
  2. Профільна труба 60*40 мм 7 м*96 грн=672 грн;
  3. Профільна труба 30*20 мм 8 м*65 грн=520 грн
  4. Обшивка профнастил 8 кв. м.*120 грн=960 грн.

В сумі виходить 5950 грн приблизно. Також потрібна фурнітура – це ще як мінімум 3095 грн, та допоміжні матеріали (пісок, щебінь, цемент, ґрунт, фарба, швелер, арматура тощо) – це ще близько 2000 грн. Загальна вартість виходить, якщо округлити, десь 12 000 грн (без урахування роботи зварювальника, якщо ви не маєте досвіду роботи зі зварювальним апаратом).

Чим можна обшити стулку відкатної брами

Стулка відкатної брами може бути двох форм – прямокутної або трапецеподібної. Обшивати можна тільки ту частину, яку видно з надвору. Також існує варіант одно- та двосторонньої обшивки. В якості матеріалу для зашивочного полотна можна взяти:

  • Класичну однокольорову філенку;
  • Сендвіч-панелі;
  • Профнастил;
  • Дерев’яні дощечки;
  • Комбінація матеріалів
  • Тощо.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...