• Головна
  • Пасажирські перевезення до Києва залізницею зросли у десятки разів
21:36, 6 липня 2023 р.

Пасажирські перевезення до Києва залізницею зросли у десятки разів

Пасажирські перевезення до Києва залізницею зросли у десятки разів

Повномасштабне вторгнення значно змінило транспортну систему країни. Дістатися з Чернігова до Києва після звільнення області від російської навали стало набагато складніше, через пошкоджені мости, автодороги і залізничні колії. Та з часом ситуація змінилася, а попит на поїздки потягами значно зріс. Чому чернігівці обирають потяг та як зросла популярність залізничного маршруту Чернігів-Київ дізнавалися журналісти сайту 0462.ua.

Після звільнення Чернігівської області від рашистів у березні 2022 року перевезення між столицею і Києвом спочатку відновилися автотранспортом. Але через підірвані мости маршрутки їхали іншим, обʼїзним шляхом. Це займало значно більшу кількість часу (близько 3 годин), а якість дороги була поганою. Але, оскільки залізничний міст зберігся, вже у квітні відновилося сполучення зі столицею залізницею. З 16 квітня 2022 було призначено регіональний поїзд №892/891 сполученням Чернігів-Київ-Чернігів складом дизель-поїзда, тоді дорога ним займала 4 години. З 21 квітня 2022 його було замінено на пасажирський поїзд №702/701-704/703 сполученням Київ-Чернігів-Київ, який щоденно курсує і дотепер. З 1 травня минулого року цей потяг Укрзалізниця прискорила на 40 хвилин, і час шляху до столиці скоротився з 4 годин до 3 годин і 16 хвилин. А з 19 травня 2022 року, залізницею за цим маршрутом розпочав роботу ще більш комфортний двоповерховий електропоїзд Skoda.

Відразу після відновлення залізничний маршрут до столиці став дуже популярним серед чернігівців: час на дорогу до Києва витрачався майже такий самий, як і маршруткою, але квитки коштували значно дешевше. Поступово рейсів ставало більше, а вагони ставали більш комфортними, що також вплинуло на кількість пасажирів. Щоб прослідкувати, як зростав попит на залізничні перевезення по маршруту Чернігів-Київ, ми звернулися з інформаційним запитом до головного АТ «Українська залізниця». Як-то кажуть цифри красномовніші за будь-які слова, і відверто кажучи, вони нас вразили.


Від 30 до 675 – карколомне зростання мовою цифр

За даними Укрзалізниці, популярність зросла як на сполучення Чернігів-Київ, так і на рейс у зворотному напрямку. За період від початку цього року і до 23 червня (дата отримання інформації від АТ «Українська Залізниця» - прим.) з нашого міста до столиці було перевезено 63,5 тисяч пасажирів, а з Києва до Чернігова – 54 тисячі. Це 93% та 86% від показників за увесь 2022 рік.

На другу половину цього року Укрзалізниця прогнозує подальше збільшення перевезень з Чернігова до Києва. Очікується, що кількість пасажирів, які скористаються поїздом, після липня буде перевищувати показники усього 2022 року.

Для того, щоб ви зрозуміли, на скільки виросли пасажирські перевезення залізницею по маршруту Чернігів-Київ, наведемо вам такі цифри. У 2021 році щодня (в середньому) в сполученні Київ-Чернігів було перевезено 15 пасажирів, Чернігів-Київ – також 15 пасажирів. У 2022 році — Київ-Чернігів – 172 пасажири, Чернігів-Київ – 187 пасажирів. У 2023 році (до 23.06.2023) — Київ-Чернігів — 310 пасажирів, Чернігів-Київ —365 пасажирів. Тобто в середньому за день у довоєнному 2021 році між Черніговом і Києвом в обох напрямках Укрзалізниця перевозила всього 30 пасажирів (варто зауважити, що тут враховані тільки сааме придбані квитки, а не загалом всі пасажири, які їхали у потягах). У воєнному 2022 році ця кількість стрімко зросла – в середньому 359 пасажирів за день в обох напрямках. А вже цього року середньодобова кількість пасажирів на цьому маршруті склала в обох напрямках – 675. Зростання просто вражаюче!

Пасажирські перевезення до Києва залізницею зросли у десятки разів, фото-1

При цьому тенденція до збільшення перевезень до столиці саме залізницею продовжує зростати. У червні 2023 року середньодобова посадка на залізничний маршрут Чернігів-Київ перевищила минулорічні дані за червень 2022 року на 11% – 365 пасажирів. У зворотному напрямку слідувало 303 пасажири за добу, що є на рівні червня минулого року.

Загалом у 2022 році з Чернігова до Києва було перевезено 5442 пасажира, а зі столиці до нашого міста – 5644. У 2022 році показники значно зросли. Сполученням Чернігів-Київ скористався 68081 пасажир, а у зворотному напрямку – 62857. Станом на 23 червня 2023 року до столиці уже було перевезено 63512 пасажирів, а з Києва до нашого міста – 53977.


Дешевше, комфортніше, плюс розетка

Чим же приваблює пасажирів дорога до Києва саме потягом? Ми вирішили поспілкуватися з пасажирами потягу до столиці перед відправленням та дізнатися, чому вони обирають такий вид транспорту.

Чернігівка Марина говорить:

Марина, Фото: Валентина Гавриленко

Марина, Фото: Валентина Гавриленко

«Це дешевше, квиток коштує 160 грн, а на маршрутку 300. Коли було дешевше автобусом їхати – їхала ним, а зараз дорого. Мені потягом комфортніше, і нічого, що він довше їде. Ним зручніше їхати з компанією. Уже й на 2-поверховому їздила, дуже комфортно, є кондиціонер і розетки».

Пані Вікторія їздить до Києва раз у місяць. Жінка розповідає:

Вікторія, Фото: Валентина Гавриленко

Вікторія, Фото: Валентина Гавриленко

«На новому потязі їздила раз, дуже цікаво навіть не через розетки, які є і в інших потягах, або через кондиціонери, а просто тому, що це 2-поверховий поїзд. Зараз краще потягом їхати, бо автобуси їдуть довше, ніж раніше. Квитки на потяг дешевші ніж на маршрутку, але все одно вже вдвічі подорожчали».

Чернігівець Михайло Петрович також наводить ще один аргумент, чому обирає їхати саме потягом:

«Коли їдеш маршруткою, то кілька разів за дорогу зупиняють на блокпостах, а тут такого нема. Коли маршрутка їхала обʼїзною, то там взагалі всю душу могло витрясти на ямах. А тут комфортніше: їдеш у зручному кріслі, дивишся у вікно на нашу природу.»

Студентки Соня і Катерина також наводять свої аргументи:

«По-перше, значно дешевше. Ми по студентському купуємо квитки майже вдвічі дешевше. От за ці квитки ми заплатили по 125 грн замість 240 грн. Та і коли їдеш у потязі ще встигаєш купу справ поробити, по навчанню шось почитати.»


Які потяги зараз курсують між Черніговом і Києвом і скільки коштує квиток

Щоденно з Чернігова до Києва курсує поїзд формування філії «Українська залізнична швидкісна компанія» категорії регіональний експрес №702/701 – 704/703. Цей потяг сформований вже із сучасних комфортних вагонів вітчизняного виробництва. У складі поїзда було 5 міжрегіональних вагонів локомотивної тяги на 395 місць (128 місць першого класу та 267 місць другого класу). Зараз цей мабуть найбільш популярний потяг на цьому маршруті ходить за таким розкладом: відправляється з Чернігова о 07:30 та прибуває на станцію Київ-Пасажирський о 10:14. Зі столиці відбуває о 17:07, а приїжджає в наше місто о 19:49. Час в дорозі зараз займає близько 2 годин і 40 хвилин. Квитки на нього, в залежності від класу, коштуватимуть від 206 до 391 гривень.

27 травня 2022 року було відновлено курсування потягу №258 Чернігів-Івано-Франківськ. Він здійснює рейси в непарні числа, відправлення з Чернігова о 21:18, а прибуття у Київ – о 00:42 (3 години 24 хвилини у дорозі). Поїзд складається з 8 не фірмових вагонів (4 купе та 4 плацкарт). Квитки на нього в залежності від дня тижня коштують 145-160 грн за плацкарт і 211-240 за купе.

Нещодавно, з 10 червня 2023 року, також почав курсувати регіональний поїзд №892/891-№894/893 Фастів-Чернігів-Київ Волинський складом електропоїзда ЕПЛ-9Т, який пройшов капітальний ремонт з модернізацією 2 класу, на 944 посадочні місця. З Чернігова в будні дні він вирушає о 16:53, а прибуває до центрального вокзалу столиці о 19:49 (трохи менше 3 годин у дорозі). У вихідні цей потяг відправляється з Чернігова трохи в інший час – о 17:15 та прибуває на центральний вокзал Києва о 20:25. Квитки на цей потяг будуть коштувати в залежності від дня тижня 149-161 грн за місця у другому класі.

Отже, залізничне сполучення між Черніговом і Києвом за останні півтора роки подолало значний еволюційний шлях. Укрзалізниця не стоїть на місці, транспорт стає комфортнішим та швидшим, тож не дивно, що залізничний маршрут Чернігів-Київ набирає популярності. Також важливим фактором є той факт, що ціни на квитки залишаються доволі демократичними. АТ «Українська залізниця» підкреслює, що з 2021 року вартість квитків не змінювалася. Останнє підвищення вартості проїзних документів тривало з березня по грудень 2021 року щомісяця на 2%.

Подорожуйте із задоволенням! І не забувайте дякувати за це нашим захисникам донатами та підтримкою!


Валентина Гавриленко
Чернігівська Медіа Група

* * * 
Здійснено за підтримки Асоціації “Незалежні регіональні видавці України” та WAN-IFRA в рамках реалізації проєкту Хаб підтримки регіональних медіа. Погляди авторів не обов'язково збігаються з офіційною позицією партнерів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Чернігів #Київ #потяг #поїзд #квитки #вартість #Укрзалізниця
Оголошення
live comments feed...