• Головна
  • Реабілітація захисників: як чернігівські лікарі ставлять пацієнтів на ноги та вчать ходити заново
15:04, 9 липня 2023 р.

Реабілітація захисників: як чернігівські лікарі ставлять пацієнтів на ноги та вчать ходити заново

У грудні минулого року під час виконання бойових завдань Ігор – боєць 21 батальйону окремого спецпризначення, президентський полк, – отримав кульове поранення правої гомілки. Після лікування знову повернувся на фронт, проте в травні, захищаючи кордони нашої держави на Бахмутському напрямку, уламок ворожого снаряду потрапив йому в голову.

Ігор

Зараз чоловік проходить реабілітацію в Чернігівській міській лікарні № 4 за допомогою сучасного медичного обладнання, повідомляє телеканал «Новий Чернігів».

– Ми отримали це обладнання в співпраці. Є така організація, благодійний фонд «Пацієнти України». Ми з ними співпрацюємо з травня 2022 року.

Лариса Кадіна

Лариса Кадіна

Це обладнання все робить для того щоби наші пацієнти могли ходити, могли себе обслуговувати, бо реабілітація це перш за все це робота з пацієнтом, з тими, у кого є обмеження життєдіяльності і функціонування, – розповіла завідувачка неврологічним відділенням Чернігівської міської лікарні № 4 Лариса Кадіна.

Процес реабілітації Ігоря буде тривалим, розповідає фізична терапевтиня Ольга Охріменко. Проте вже зараз вона бачить результати. Ба більше, у вільний від лікування час, чоловік активно займається спортом, тому що прагне якомога швидше одужати й повернутися до улюбленої справи — футболу.

Ольга Охріменко

Ольга Охріменко

– Основа відновлення фізичної терапії полягає в командній роботі, у якій крім спеціалістів дуже велике значення мають родичі, які мають нести позитивний вплив, тому що бувають такі, що заважають цьому процесу. Й однозначно це самі пацієнти — якщо вони вмотивовані та налаштовані на успіх, як ми бачимо в Ігоря, що він хоче ще тренувати діток, то зазвичай у таких пацієнтів виходить добре відновлюватися і вони повертаються до нормального життя, – зазначила фізична терапевтиня Чернігівської міської лікарні № 4 Ольга Охріменко.

Для реабілітації як і військових, що відновлюються після травм і поранень, так і цивільних, у лікарні обладнали два поверхи, де розмістили більше 30 одиниць медичного обладнання. Також у лікарні функціонують кабінети, де фахівці займаються розвитком м’язів рук, аби пацієнти могли самостійно виконувати базові потреби.

– Наразі ми займаємося з пацієнтом ерготерапією. Це маса для ерготерапії, вона використовується для збільшення сили м’язів кисті та пальців і для координації, якщо там якісь маленькі, дрібні предмети, то для малої моторики. Потенціал у нього є. Збільшиться сила і він зможе використовувати свою руку для письма, їжі, для всього, – зауважила асистентка фізичного терапевта Чернігівської міської лікарні № 4 Анастасія Сидоренко.

Завідувачка неврологічним відділенням зазначає: для них важливо, аби навіть найбільш складні пацієнти, які внаслідок травм прикуті до ліжка, знову самостійно ходили. Чоловік Лариси Жукової після кульового поранення лікується вже п’ять місяців. За словами жінки, лише зараз вони відчули прогрес, почавши реабілітацію на сучасному обладнанні в цій лікарні.

– Результати дуже гарні. Сюди ми приїхали, нас привезли на каталці, а зараз він уже пішов із палкою. І в логопеда є прогрес. В усіх напрямках є прогрес, – каже дружина військовослужбовця Лариса Жукова.

За словами Лариси Кадіної, відділення може прийняти на реабілітацію одночасно до 40 пацієнтів. Загалом, за шість місяців 2023 року спеціалісти надали реабілітаційну допомогу понад 500 пацієнтам, з яких 120 військових.

Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
- в TELEGRAM
- у VIBER
- в 
INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#реабілітація #військовослужбовці #реабілітація військових #Чернігівська міська лікарня №4
Оголошення
live comments feed...