• Головна
  • Відновлення мереж, нові маршрути та 44 «Барвінки» – яка ситуація з тролейбусами у Чернігові
13:52, 10 липня 2023 р.

Відновлення мереж, нові маршрути та 44 «Барвінки» – яка ситуація з тролейбусами у Чернігові

Відновлення мереж, нові маршрути та 44 «Барвінки» – яка ситуація з тролейбусами у Чернігові

Бойові дії та оборона Чернігова значно вплинули на тролейбусні маршрути міста. Найбільший негативний наслідок – це пошкодження контактних мереж. З цієї причини було відмінено не один маршрут. Та все ж тролейбусна мережа Чернігова змогла оговтатися, навіть вдалося закупити новий транспорт. Яка наразі ситуація у місті з тролейбусами та маршрутами дізнавалися наші журналісти.

Весною цього року на маршрутах міста з’явилося шість нових тролейбусів місцевого заводу-виробника Еталон Т12110 «Барвінок». Начальник Чернігівського тролейбусного управління Руслан Ємець говорить:

Руслан Ємець, Фото з мережі Інтернет

Руслан Ємець, Фото з мережі Інтернет

«У нас тролейбуси не марки «Skoda» чи «Mercedes», ми не можемо порівнювати за якістю та зручністю. Чернігівський тролейбус – це одна з найдешевших і найпростіших машин у своєму класі. Найвищих вимог чекати від нього не варто. Звичайно ж є недоліки, їх досить багато. Питання в тому, наскільки швидко завод-виробник на це відреагує. Ми знаходимося з виробником в одному місті, і це досить зручно. Хочу сказати, що у нас доволі не погані стосунки з автозаводом, вони більш-менш реагують на наші зауваження».

Начальник Чернігівського тролейбусного управління запевняє, що сильна сторона нашого транспорту – це вартість.

«За увесь час, коли Чернігів купував тролейбуси «Барвінок» у чернігівського виробника, ціна була або найнижча, або на рівні найнижчих цін із закупівлі порівняно з іншими містами України. Основний показник за яким проходять закупівлі по системіProZorro – це ціна. У європейських країнах при таких торгах фактор ціни використовують від 5% до 70%, а в нас – 99%. Крім ціни, ніяких аргументів у нашій системі немає» – пояснює Руслан Ємець.

Як виявляється, недоліків у чернігівських тролейбусів більше ніж плюсів, але вони ніяк не стосуються пасажирів, адже комфорт людей понад усе. Транспорт має просторий салон, накопичувальні майданчики, пандус, вентиляція та інше. Тролейбуси відповідають правилам Європейської комісії щодо міського громадського транспорту. Машини, які не відповідають цим вимогам, не можуть пройти сертифікацію.

Чернігівський "Барвінок", Фото з мережі Інтернет

Чернігівський "Барвінок", Фото з мережі Інтернет

«Більше питань до якості, – розповідає начальник ЧТУ, – ненадійності деяких вузлів агрегатів. Є нарікання на струмоприймачі, на головки струмоприймачів. Вони досить не якісні, там застосовуються харківського типу вугільні вставки, які випускаються в Україні, тому що більшість тролейбусів країни з такими струмоприймачами. Як приклад, у Польщі або Чехії заміна вугільної вставки робиться раз на 3 тижні. У нас – кожного дня, якщо є дощ, то може бути 5-7 разів на день».

Окрім проблем із якістю чернігівських тролейбусів є ще велика проблема з водіями. Руслан Ємець говорить:

«У нас водії отримують в середньому близько 15000 грн. Це специфічна кваліфікація, бо це не водій автобуса чи автомобіля. Водіїв тролейбуса потрібно навчати не менше ніж пів року. Кілька тижнів тому почала навчатися група із 7 осіб, і десь до нового року поповниться кількість водіїв. На сьогодні, на ту кількість транспорту та графіки, які діють зараз, не вистачає близько 10 водіїв. На більш сталу роботу, яка була ще до ковідних обмежень, коли ми пускали 65-70 машин, не вистачає мінімум 25 водіїв».

Купувати нові тролейбуси у цьому році Чернігів поки що не планує.

«У цьому році навряд, хоча все може бути, бо рік з точки зору виконання бюджету складний. Якщо у міста зможуть залишитися не використані бюджетні кошти, то можливо якусь кількість тролейбусів місто зможе придбати. Попередні такі розмови з заводом-виробником були, але ніякого рішення поки не прийнято, і в бюджетному плані цього немає» – пояснює Руслан Ємець.

Начальник Чернігівського тролейбусного управління зазначає, що наразі у місті трішки не вистачає машин для повного покриття тролейбусних маршрутів. Депо розраховане близько на 140-150 машин. Але на сьогодні немає можливості обслуговувати таку кількість тролейбусів.

Загалом у депо Чернігівського тролейбусного управління налічується близько 80 тролейбусів. З них 44 – це наші «Барвінки». На маршрути щодня виходить 52-54 машини. Але в планах ЧТУ є запуск більшої кількості тролейбусів. Руслан Ємець говорить:

«Ми плануємо після відновлення контактної лінії на Автозавод і на Бобровицю до Сіверянки запустити маршрут №4 і в повному обсязі №10».

Відновлення тролейбусних маршрутів значно гальмують постійні аварії, адже людей відволікають від роботи з контактною мережею, оскільки кількість працівників недостатня.

«Все базується на бажанні і коштах. Бажання розвиватися є, але ж ми розуміємо, що зараз також є багато питань пов’язаних із захистом та обороною, і багато коштів міста іде на цю сферу. Основне завдання – відновити маршрут на Автозавод і Сіверянку. Є питання з відновлення руху на Подусівку, але там була зруйнована мережа, постраждали конструкції водоканалу, ми були змушені демонтувати опори контактної мережі. Загалом, щоб це вирішити, треба багато коштів. Але знаю, що місто та керівництво працює над цим питанням», – ділиться Руслан Ємець.

Чернігівське тролейбусне управління та завод-виробник продовжують працювати поліпшенням пасажирських перевезень. Сподіваємося, що контактні лінії вдасться відновити якнайшвидше, і в місті з’являться нові тролейбусні маршрути. А якщо ви маєте бажання долучитися до цього процесу, наприклад, у якості водія тролейбусу, звертайтесь в управління і ставайте частиною цієї команди!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Чернігів #тролейбус #ЧТУ #проїзд #Барвінок #водій #відновлення #маршрут
Оголошення
live comments feed...