• Головна
  • Набряк мозку та рак шкіри – чим небезпечне перебування на сонці
12:41, 1 серпня 2023 р.

Набряк мозку та рак шкіри – чим небезпечне перебування на сонці

Набряк мозку та рак шкіри – чим небезпечне перебування на сонці

Незважаючи на мінливу хмарність та не занадто спекотні дні, літо триває. Похмуре небо та дощі замінить пекуче сонце, а отже чернігівці знову будуть змушені терпіти літню спеку: хтось піде засмагати, хтось гулятиме містом, а хтось працюватиме на дачі. Всі ці на перший погляд різні справи об’єднує один факт – перебування під палючим сонцем, яке може бути небезпечним.

Найвідомішим наслідком тривалого перебування на сонці є сонячний удар – різновид теплового удару. Лікар загальної практики сімейної медицини Наталія Тремба пояснює:

Наталія Тремба, Фото надала Наталія Тремба

Наталія Тремба, Фото надала Наталія Тремба

«Це перегрів організму. Якщо голова без капелюха знаходиться довго на сонці, перегрів веде до розширення судин, і як наслідок – набряк головного мозку. Симптоми сонячного удару можуть проявлятися у кожного по різному. Це може бути головний біль, блювання, запаморочення, підвищення температури тіла, втрата свідомості. При тепловому ударі симптоми розвиваються у достатньо короткий час. Це може статися і при перебуванні на сонці, і в душному приміщенні, яке погано провітрюється».

Як допомогти людині, яка постраждала від пекучого сонці? В першу чергу її потрібно відвести у прохолодне місце або у тінь. Також важливо звільнити постраждалого від зайвого одягу та дати випити води. Можуть допомогти і компреси зі змоченою у воді тканиною.

Якщо симптоми пройшли, все одно рекомендовано звернутися до лікаря.

«Виникають ускладнення, які звичайні громадяни можуть не помітити, чи не зрозуміти, що це наслідок теплового або сонячного удару. Це може бути гіпертонічний криз чи набряк мозку, який іноді прогресує, цукор може знижуватися чи навпаки підійматися. Потрібно обов’язково звертатися до лікаря» – говорить Наталія Тремба.

Ще одним наслідком довгого перебування на сонці є сонячні опіки, які більш розповсюджені серед населення.

Сонячні промені провокують захворювання шкіри. В першу чергу йдуть опіки (почервоніння і далі в залежності від ступеню), це провокує рак шкіри, деякі ревматологічні захворювання, у дітей іноді лейкоз може виникати. Це дуже агресивний фактор ризику, який може збуджувати ті захворювання, які б не проявилися» – пояснює лікарка.

Існує міф, що при сонячних опіках потрібно використовувати олію. Наталія Тремба запевняє, що цього категорично не можна робити, адже олія та жирні креми навпаки посилюють ступінь розвитку опіку. В першу чергу потрібно охолодити вражені ділянки, а вже потім наносити Пантенол або заживлюючи засоби.

Щоб вберегтися від сонячного удару та опіків, потрібно уникати прямих променів в активний час, а саме з 12-ї до 16-ї години. Обов’язково при тривалому перебуванні на сонці використовувати головні убори та бажано носити одяг із легких натуральних тканин. Окрім цього важливо вживати рідину у достатній кількості та вмиватися холодною водою. У спекотний літній день, задля свого здоров’я, час перебування на сонці краще обмежити до 2-3 годин.

Валентина ГавриленкоЧернігівська Медіа Група

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Сонце #спека #сонячний удар #опіки #сонячні промені #набряк мозку
Оголошення
live comments feed...