• Головна
  • Прокуратура порушила справу - все про скандал з «городами» у Ялівщині
10:08, 5 серпня 2023 р.

Прокуратура порушила справу - все про скандал з «городами» у Ялівщині

Ялівщина у липні-2023, світлина Ігоря Ігнатенка

Ялівщина у липні-2023, світлина Ігоря Ігнатенка

Ситуація навколо вирубки дерев у Ялівщини продовжує розвиватися. Нагадаємо, наприкінці липня дерева у частині Ялівщини були вирубані. Як з’ясувалося пізніше, територія, на якій були вирубані дерева, не входить до Регіонального ландшафтного парку «Ялівщина» (це обласний комунальний заклад, який опікується Ялівщиною) – землі, на які приїхала техніка, знаходяться у приватній власності та були відведені під городництво. Втім, на місці робіт історики знайшли артефакти.

Пізніше, вже під час сесії міської ради, в.о. мера Чернігова Олександр Ломако заявив, що ніяких змін цільового призначення земельних ділянок, та, відповідно, забудови Ялівщини за поточної каденції міської ради не буде.

Проте, ситуацію це не заспокоїло…


Що говорить влада

В'ячеслав Чаус

-Навіть на приватні ділянки поширюється дія пам’яткоохоронного законодавства. Ялівщина ж – цінна не лише екологічно, а й історично. Згідно зі ст. 37 Закону України «Про охорону культурної спадщини» будь-які роботи на таких ділянках проводяться тільки після повного археологічного дослідження цих об’єктів за рахунок коштів замовників зазначених робіт. Таких робіт ніхто не проводив. Наразі складено акт про непогоджені ландшафтні земляні роботи. Документи вже направлені до Чернігівської окружної прокуратури. Війна не спише, - зазначав очільник Чернігівської ОВАВ’ячеслав Чаус.

А вже напочатку серпня в.о. мера Чернігова Олександр Ломако заявив, що невідомим чином, без рішення міської влади, призначення ділянок, де була проведена вирубка, була змінена з «для ведення селянського господарства» на «для будівництва...»:

Олександр Ломако

-Дав доручення звернутися до правоохоронних органів стосовно незаконної зміни цільового призначення земельних ділянок в Ялівщині, що внесені в Державний земельний кадастр, - заявивпан Ломако. - Чернігівська міська рада не приймала жодних рішень і не надавала дозволів на зміну цільового призначення будь-якої ділянки в Ялівщині «під будівництво». Позиція ЧМР, моя особисто, та нашої команди у цьому питанні чітка. Це категоричне та принципове «НІ!» забудові лісопарку. Стосовно «зміни цільового призначення» – воно відбулося з порушенням законодавства, не виключаю, що це провокація.


Відкриття істориків

У той же час історик Ігор Ігнатенко розповів, що на території Ялівщини знаходяться залишки Милоградської культури:

Ігор Ігнатенко

-Початково, люди поселилися в цьому місці Ялівщини в епоху скіфів. Вони навіть побудували укріплення із валами на вершині яких стояли дерев’яні стіни. Навколо замку (від якого лишилося городище), знаходилася житлова і господарська забудова. За річкою Стрижень перебували промислові споруди. Знахідки, що відносяться до цього періоду, археологи називають Милоградською культурою, - зазначає археологічну важливість ЯлівщиниІгор Ігнатенко. - По суті Ялівщина, нині, це найдавніший великий населений пункт доби раннього заліза на території Чернігова.


Активісти дають покази

Помічник депутатки міської ради Марини Семененко Олександр Гашпар написав, що 2 серпня він був запрошений у прокуратуру для дачі показів в якості свідка, щодо розпочатого за фактом робіт в Ялівщині кримінального провадження за частиною першою статті 298 Кримінального кодексу (незаконне проведення археологічних розкопок). Пізніше він написав:

Олександр Гашпар

-Якщо станом на жовтень 2021 року, незаконно розпайовані і приватизовані земельні ділянки в Ялівщині між гаражним кооперативом і кладовищем, згідно з відомостями державного земельного кадастру, відносились до категорії земель сільскогосподарського призначення з цільовим призначенням «для введення особистого селянського господарства», то зараз, згідно з відомостями державного земельного кадастру, наприклад, земельна ділянка, що належить тестю Владислава Атрошенка (нагадаємо, навесні 2023-го року Владислав Атрошенко розлучився, отже, тестя в нього наразі немає, - прим.), на якій ще донедавна росли багаторічні дерева, вже має цільове призначення «для будівництва і обслуговування житлового будинку» і дивним чином, без рішення Чернігівської міської ради, вже віднесена до категорії земель житлової і громадської забудови. Те саме і з багатьма іншими ділянками, - зазначавОлександр Гашпар.


Слово прокурора

милоградське пряслице знайдене у Ялівщині 29 липня 2023-го року

Розповісти що наразі відбувається з ситуацією навколо Ялівщини та чи дійсно вже відкрите кримінальне провадження, ми попросили керівника Чернігівської окружної прокуратури Павла Герасименка:

-Прокуратурою зареєстроване кримінальне провадження за фактом проведення незаконних земляних робіт на пам’ятці археології, за частиною першою статті 298 Кримінального кодексу. З залученням спеціалістів та контролюючих органів проведений огляд земельних ділянок. Факти незаконних земельних робіт на вказаній території знайшли свої підтвердження. Проведено огляд. До суду подано клопотання про арешт вказаних земельних ділянок, для того, щоб зупинити вказані незаконні роботи, - розповідає Павло Герасименко. – В нас лише початковий етап розслідування. Підозра на даний час нікому не оголошувалася. Для підозри треба встановити ознаки злочину і здобути відповідні докази: провести експертні дослідження, визначити збитки, заподіяні пам’ятці археології. Лише після цього можна говорити про підозру.

Як каже пан Герасименко, звернення міської ради до прокуратури наразі не надходило. Втім, там вивчають й факти можливої незаконної зміни призначення земельної ділянки:

Павло Герасименко

-Прокурором у ході здійснення процесуального керівництва такі факти (зміна призначення земельних ділянок, - прим.) дійсно були встановлені. Вони перевіряються у кримінальному провадженні. Їм буде надана оцінка у ході розслідування. Якщо будуть встановлені інші злочини, або ж вчинені іншими особами, то відповідні додаткові реєстрації (нових кримінальних проваджень за іншими статтями Кримінального кодексу, - прим.) буде здійснено. На даний час відкрите одне провадження, а якому перевіряються усі факти, в тому числі, про зміну цільового призначення, - зазначив прокурор.

Зазначимо, що за частиною першою статті 298 Кримінального кодексу порушникам може загрожувати штраф від однієї тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян (наразі це 1 мільйон 342 тисячі гривень) або обмеження волі до двох років (іноді – з позбавленням права займатися певною діяльністю).


Сєргєй Карась
Чернігівська Медіа Група

* * *


Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини? Приєднуйтесь до наших каналів:
- в TELEGRAM
- у VIBER
- в 
INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Ялівщина #Кримінал #прокуратура #забудова #Олександр Гашпар
Оголошення
live comments feed...