• Головна
  • Якщо пральна машина не відкачує воду
Новини компаній
10:06, 30 листопада 2023 р.

Якщо пральна машина не відкачує воду

Новини компаній

Очевидне та ймовірне: що робити спочатку

Починати пошуки поломки слід із простого. Зовсім ймовірно, що до системи відтікання потрапив чужорідний предмет, який є причиною засмічення.

Перш за все визначаємо, чи винна саме пральна машина — можливо, забита каналізація? Від'єднуємо шланг та опускаємо в ванну, унітаз чи тазик. Увімкнемо будь-який режим роботи та дивимось: якщо вода йде — значить, машина тут не причому, і треба чистити каналізаційну систему.

Якщо вода не пішла, то справа, все-таки, у пральній машині. Спочатку ретельно оглядаємо зливний шланг. Можливо, він стиснутий або перекручений. Випрямляємо — перевіряємо. Вода не йде? Йдемо далі.

Нюанс. Трапляється, що причиною не зливання води стає подовжений зливний шланг. Наприклад, ви встановили машинку далеко від каналізаційної труби, і вам не вистачило стандартної довжини шланга у 1,5 метра. Зазвичай у таких випадках доточують шланг, але цим збільшують навантаження на помпу, потужність якої може не вистачати на відкачку, особливо якщо обладнання не нове. Потужність насосного обладнання має властивість знижуватися в процесі тривалої експлуатації. У таких випадках слід звертатися до фахівця.

Якщо пральна машина не відкачує воду, фото-1

Наступна ймовірна причина - вибір програми. Якщо ви вибрали "Ручний", "Нічний" режим або прання для ніжних тканин, пральна машина може зупинитися після полоскання, очікуючи команди на віджимання. Потрібно скасувати режим, перезапустити програму, і відведення почнеться знову. У деяких моделях програма автоматичного віджимання не передбачена. У цьому випадку виникла пауза свідчить про те, що потрібно вручну увімкнути цей режим.

Від простого до складного: що робити далі

Не допомогло? Шукаємо глибше. Потрібно перевірити фільтр. Операція нескладна. Спочатку відводимо воду з барабана. Потім шукаємо фільтр - він закритий кришкою, яка розташована внизу на лицьовому боці машини.

Відкриваємо його і витягуємо фільтр (залишок води потрібно відвести в яку-небудь ємність). Оглядаємо, очищаємо і промиваємо фільтр проточною водою. Ставимо на місце і перевіряємо на порожньому запуску в режимі звичайного прання.

Якщо причину не виявлено, перевіряємо зливний трубопровід, який йде від бака до насосу. Доступ можливий залежно від марки машини через її дно, задню або передню панель. Далі відкручуємо болти кріплення, схиляємо хомути і від'єднуємо той кінець трубопроводу, який прикріплений до насосної камери. Поступово відвідуємо воду з нього і перевіряємо, чи немає засмічень. Якщо так, чистимо і ставимо все на місце.

І це не допомогло? Перевіряємо насос (до речі, на його несправність може свідчити чужорідний шум під час роботи машини). При знятому фільтрі викаємо програму віджимання, беремо ліхтарик і світимо в отвір фільтра. Якщо бачимо, що лопатки насоса не рухаються, значить, його потрібно замінити — на жаль, йому не підлягає ремонт. Але спочатку спробуйте його перевернути, можливо, на нього намоталися нитки або щось подібне. Витягніть сміття і прокрутіть лопатки. Буває, що вона обертається вільно, але тільки на холостому ходу, а при наповненні водою зупиняється. Це означає, що насосу не вистачає потужності. Вихід один — замінити насос.

Наступна можлива причина несправності — електрика. Вона може вийти з ладу через коротке замикання, перегрів від перевантажень, несправність проводів, стрибки напруги або внаслідок поломок електронних елементів. Тут без майстра не обійтися.

Виникають поломки оберненої природи — вода набирається, але відразу відпускається або перестає відпускатися прямо під час процесу.

Можливо, виникла несправність у електронній системі. Можна спробувати вимкнути машину з розетки, почекати кілька секунд і знову увімкнути у режимі полоскання та віджиму.

Якщо відведення відбувається постійно без зупинки, то слід перевірити висоту установки шлангу, яка повинна бути не менше 50 см, інакше відбувається зниження рівня води через випадкове відведення. У цьому випадку спрацьовує датчик контролю води, і він віддає команду на наповнення бака з постійною періодичністю.

Ще одна можлива причина — вийшов з ладу датчик контролю рівня води. Для вирішення такої проблеми слід звертатися до фахівців.

Що можна зробити, щоб мінімізувати можливі несправності?

Уникайте перевантаження пральної машини — завантажуйте лише дозволену для цієї моделі масу білизни.

Перед пранням перевіряйте кишені, підкладки, оберти одягу на наявність чужорідних предметів та сміття.

Регулярно очищайте фільтр.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...