• Головна
  • «Дєвушка», жіночко або пані – як звертатися до жінки?
17:51, 13 січня

«Дєвушка», жіночко або пані – як звертатися до жінки?

«Дєвушка», жіночко або пані – як звертатися до жінки?

«Нещодавно посварилася з водієм маршрутки, який назвав мене «дєвушка». Сказала йому, що мені давно не 20 і не 25, що моя донька вже й сама – матуся, тож як би добре я не виглядала, далеко не «дєвушка», а навіть «бабушка». Водій у цій ситуації повівся доволі типово як для людини, яка, вочевидь, не є дуже освіченою й чутливою. Він не перепросив за те, що його слова могли мене зачепити, не сказав щось нейтральне типу «добре, буду знати». Він почав агресувати. Мовляв, треба бути вдячною за те, що тебе називають «дєвушка», а не бабця. На що я відповіла: «Я була би вдячна, якби до мене зверталися «пані». Одне слово, нічого страшного не сталося, але неприємний осад залишився. От як пояснити подібним людям, що звертатися до жінки, котрій близько 50, «дєвушка» – це прояв зневаги?»

Цей допис нашої читачки підштовхнув до роздумів, як же насправді краще звертатися до жінок не юного віку у нашому суспільстві? І ми адресували це запитання нашим друзям і читачам.


Тетяна Глюк, психологиня-консультантка, еспертка з сімейних взаємин:


– Звернення «дєвушка/дівчина» для багатьох дійсно за віком не підходить. А якщо жінці старшого віку ок, коли до неї так звертаються, - як на мене, це про неприйняття свого віку, розуму та жіночої сили. Так, я Жінка, але під час звернення оце безособове «Жінка» або «жЄнщіна» – мені не дуже приємне. Згодна, що звернення «Пані» звучить краще.


Ірина Осташко, журналістка:

«Дєвушка», жіночко або пані – як звертатися до жінки?, фото-1


– З усіх можливих звертань «женщіна», як на мене, – найжахливіше. Якщо чую його, завжди хочеться озирнутися: "Це про мене? Це до мене?" Пані, панянко, добродійко – цілком прийнятні звертання, шляхетні і звучать приємно. Але «добродійко» – не дуже популярне. Це зрозуміло, що в нашому суспільстві жінки – нібито завжди молоді. І нині існує купа способів продовжити молодість. Але все має бути відповідно до віку. І звертання також. Бо коли на жінку більш старшого віку кажуть «дєвушка» – це смішно, це неповага. А якщо юній панянці сказати «дівчина» – це ніби і норм.


Олександр Красногор, приватний нотаріус:

«Дєвушка», жіночко або пані – як звертатися до жінки?, фото-2


– На мою думку, «пані» – це шляхетно та доречно. Звернення «дівчина» можливе до молодших за віком. Щодо використання звернення «жінко» – воно взагалі не підходить. Можливе ще таке звернення, як «красуня». Теж можливо звертатися на ім’я, якщо воно відомо. Але зазвичай я все одно додаю «пані Вікторія», приміром. Буває, іноді треба і по-батькові додавати. Головне, щоб тій особі, до якої ти звертаєшся, було приємно, і вона всміхнулася.


Олена Горелько, психологиня у навчально-реабілітаційному закладі:

«Дєвушка», жіночко або пані – як звертатися до жінки?, фото-3


– Я знаю, що в приватних школах Києва та Чернігова так звертаються до вчителів – «пані». Тож вже є початок. Думаю, слово «пані» несе в собі повагу до жінки будь-якого віку. І українцям було притаманне таке звернення. Мені особисто приємно, коли хтось до мене так звертається. Хоча на «дєвушку» жінки реагують по-різному. Я не ображаюся і спостерігала, що деяким жінкам приємне таке звернення.

Вероніка Приходько

Чернігівська Медіа Група

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#пані #звертання #жінка #опитування #дівчина
Оголошення
live comments feed...