• Головна
  • Почастішали випадки жорстокого поводження з тваринами на Чернігівщині, але соцмережі допомагають їх викривати
12:24, 7 лютого

Почастішали випадки жорстокого поводження з тваринами на Чернігівщині, але соцмережі допомагають їх викривати

Почастішали випадки жорстокого поводження з тваринами на Чернігівщині, але соцмережі допомагають їх викривати

Щоразу, коли у соцмережах трапляються відео з жорстоким поводженням над тваринами, вони змушують жахнутися. Але водночас ці випадки привертають увагу до проблеми, а відеодокази допомагають притягнути мучителів до відповідальності. Такі ситуації неодноразово траплялися і на Чернігівщині.

Згідно закону, жорстоке поводження над тваринами – це знущання, вчинення насильницьких дій, побоїв, завдання фізичного болю, чи страждань, залишення тварин у небезпеці, порушення правил утримання та транспортування. Також до цього списку входить нацьковування тварин одна на одну, пропаганда та заклики до жорстокого поводження, а також інші дії, які призвели до каліцтва чи загибелі тварини.

СУМНА СТАТИСТИКА

На Чернігівщині за останній рік збільшилася кількість повідомлень про знущання над чотирилапами. Якщо у 2021 році до поліції надійшло 100 звернень про жорстоке поводження, а в 2022-му – 92, то минулого року правоохоронці отримали 182 повідомлення, з яких 54 були по Чернігову. Проте в ході перевірок, проведених правоохоронцями, не всі випадки підтвердилися і були занесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

У 2021 році таких злочинів було 6, і лише одній особі повідомили про підозру. Наступного року вже 8 фактів потрапили до цього реєстру, було складено 2 адміністративні протоколи.

У 2023 році на лінію «102» надіслали найбільше повідомлень про жорстоке поводження, і лише 11 фактів внесли до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Правоохоронці склали один адміністративний протокол, та повідомили про підозру трьом особам.

СОЦМЕРЕЖІ ДОПОМАГАЮТЬ КАРАТИ МУЧИТЕЛІВ

На жаль, тварини страждають не лише від дітей та підлітків. Мучителями можуть бути як дорослі чоловіки, так і жінки. Будь який випадок знущання над тваринами неприпустимий, і порушник має нести покарання. В залежності від виду порушення, відповідальність за цей злочин може бути як адміністративна, так і кримінальна. До речі, оскільки в законодавстві відбулися зміни, то навіть неповнолітні можуть отримати покарання. Речниця Національної поліції Чернігівської області Наталія Слабеняк пояснює:

Наталія Слабеняк, Фото надала Наталія Слабеняк

Наталія Слабеняк, Фото надала Наталія Слабеняк

- Неповнолітні з 14 років вже несуть покарання. Наприклад, у випадку з голубом – це факт жорстокого поводження з тваринами у присутності неповнолітніх. Такі дії караються позбавленням волі від 3 до 5 років, а відповідальність за цей злочин настає з 14 років. Оскільки порушник досягнув цього віку, на нього відкрили кримінальне провадження. Якщо злочин вчинила малолітня особа, то відповідальність будуть нести батьки, або опікуни.

Випадок зі знущанням над голубом сколихнув Інтернет та обурив чернігівців. У соцмережах з’явилося відео, на якому хлопець, в присутності підлітків, б’є птаха об землю. Ці дії призвели до смерті голуба. Але правоохоронці не залишилися осторонь, і внесли цей випадок до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Соцмережі значно допомагають у виявленні таких злочинів. Наприклад, нещодавно у місцеві пабліки потрапило відео, як чоловік з Ніжина вкладав до рота собаці цигарку, змушуючи вдихати дим. Звісно ж люди не змогли пройти повз, та розповсюдили факт злочину у соцмережах. В свою чергу поліцейські встановили особу порушника та склали адміністративні протоколи. Тварину забрали від горе-власника, а чоловік отримав покарання у вигляді штрафу від двохсот до трьохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

- Поліція дійсно бачить, у ході моніторингу соцмереж, відео чи фото, і за фактом виявлення таких матеріалів проводить перевірку. Якщо інформація підтверджується, і людина вчиняє насильницькі дії, її притягують до відповідальності, - говорить Наталія Слабеняк.

Поліція висвітлює факти жорстокого поводження над тваринами, щоб люди розуміли, що за такі дії передбачена відповідальність, і правоохоронці на них реагують. Але окрім висвітлення людської жорстокості, поліцейські водночас закликають допомагати пухнастикам. Наприклад, під час великих морозів, у соцмережах з’явився заклик про піклування за тваринами, та інформація про те, як правильно це зробити.

- Ми акцентуємо увагу не на жорстокості, а на прикладі піклування про тварин, - зазначає речниця поліції області. – Ми розповідаємо і про позитивні випадки. Був випадок, коли тварина загубилася на холоді, поліцейський кінолог у Корюківці забрав собаку в теплий воль’єр, поки не знайдеться господар. Ми закликаємо підгодовувати тварин, пускати їх зігрітися, якщо сильний мороз, щоб тварина не загинула.

ЗНИЩЕННЯ НЕБАЖАНОГО ПРИПЛОДУ – ЦЕ ТЕЖ ВБИВСТВО

Начальниця Ветеринарно-стерилізаційного центру «Крок до тварин», який опікується безпритульними тваринами Чернігова, Тетяна Діденко зазначає, що випадки жорстокого поводження почали частіше висвітлювати. Вона пов’язує це із усвідомленням проблеми суспільством.

Тетяна Діденко, Фото: Чернігів.City

Тетяна Діденко, Фото: Чернігів.City

- Знищення небажаного приплоду – це вбивство, здебільшого утоплення чи закопування живцем. Закон це забороняє, але, на жаль, за усіма не прослідкуєш. З розповсюдженням стерилізації, особливо на виїздах в райони, до нас приходять люди зі словами про те, що не хочуть більше вбивати, хочуть позбавити себе необхідності робити ці жорстокі речі. Стерилізація дає таку можливість, і це важливо. Тобто відбувається усвідомлення проблеми, – розповідає пані Тетяна.

Жінка зазначає, що здебільшого із тваринами жорстоко поводяться у сільських місцевостях, але мова йде не про катування чи знущання, а про вбивство.

- Таке відбувається і у місті, але в селах частіше, – пояснює начальниця ВСЦ. – Люди тримають господарство, і коли тварина з’їла курча, каченя, чи ще когось, їй доводиться розплачуватися за це життям. Це жахливий злочин, але таких випадків стає менше, адже з’явилися телефони, якими можна все зафіксувати, і змінюється свідомість людей.

Радує те, що такі злочини висвітлюються, і люди розуміють, що вони можуть отримати покарання за жорстоке поводження над тваринами. Але наразі не всі готові повідомляти про подібні злочини. Тетяна Діденко говорить:

- Складно з тим, що не можна анонімно подати заяву до поліції. Якщо, наприклад, протиправні дії вчиняє сусід, то здебільшого люди змовчать, бо потім цей сусід дізнається хто подав заяву, і може почати мститися. Зрозуміло, що в таких випадках люди можуть і без причини звертатися до поліції, але все таки не вистачає можливості подати заяву анонімно.

Але речниця поліції Чернігівської області запевняє, якщо є якась інформація та матеріали, що підтверджують жорстоке поводження з тваринами, слід обов’язково звернутися до правоохоронців.

Знущання над чотирилапими завжди було проблемою Проте останнім часом люди все частіше звертаються з цим до поліції, про що свідчить статистика. А соцмережі допомагають таким справам набути розголосу. Тож якщо Ви стали свідком жорстокого поводження над тваринами, не мовчіть про це, адже порушник має бути покараний.

Валентина Гавриленко
Чернігівська Медіа Група

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Тварини #жорстоке поводження #Чернігівщина #поліція #знущання
Оголошення
live comments feed...