• Головна
  • Вода вже на 40 см вище ніж минулого року: зимовий паводок на Чернігівщині
12:45, 8 лютого

Вода вже на 40 см вище ніж минулого року: зимовий паводок на Чернігівщині

Вода вже на 40 см вище ніж минулого року: зимовий паводок на Чернігівщині

Минулого року на Чернігівщині проходив зимовий паводок, який перейшов у масштабну повінь. Не оминуло нашу область природне явище і цього року. Вже в січні вода почала виходити за межі та затоплювати дороги. Як наразі проходить зимовий паводок, та що впливає на зростання рівнів, дізнавалися журналісти сайту 0462.ua.

Станом на 7 лютого, на гідрологічному посту Новгород-Сіверський у річці Десна рівень води сягає 476 см. Наразі підйом рівнів призупинився, та навіть трішки пішов на спад, оскільки 1 лютого він досягнув позначки 480 см. Нижче за течією, на гідрологічному посту Розльоти, рівень води також зупинився, але на спад поки що не пішов. В Макошино вода й надалі продовжує підійматися, як і у Чернігові. Станом на 7 лютого, за добу рівень води зріс на 3 см. Начальниця відділу гідрології Чернігівського обласного центру гідрометеорології Тетяна Польовик пояснює:

- Зараз проходить талий зимовий паводок. Була відлига у грудні, і весь сніг, що був у басейні Десни у межах Чернігівщини, і частково у верхів’ях за межами країни, танув, тому йде вода. Ріст рівнів ще продовжиться, але поки що він сповільнився, на деяких ділянках зупинився, а на деяких проходить спад.

У Чернігові наразі доволі високий рівень води. Зазвичай, у період зимової межені, рівні у місті мають коливатися близько 200 см над рівнем поста. Але на сьогодні вода піднялася до 531 см, які більш характерні для весняної повені. Для того, щоб у Чернігові річка вийшла на заплави, рівень має перевищувати 680 см. До речі, у Чернігові найбільший рівень води був зафіксований у 1917 році, тоді відмітка дійшла до 985 см. А найменша повінь проходила у 2020 році, з відміткою 215 см.

Варто зазначити, що рівень води у Чернігові 7 лютого вже перевищував показники цього дня у 2023 році на 40 см.

- Раніше повінь формувала кількість снігу, що накопичилася у басейні в період зими. Але наразі сніг тане, тому повінь залежить лише від опадів. Ситуація значно змінилася за останні роки. Те що повинно стікати в період весняної повені, стікає зимою під час відлиг, – розповідає Тетяна Польовик.

Як в подальшому розвиватиметься водопілля наразі не відомо, оскільки все залежить від температури повітря та опадів, які формують рівні. Весняна повінь ще не почалася, а вода вже почала порушувати транспортне сполучення та затоплювати дороги місцевого значення. Чи дійде цього року рівень води до рекордної відмітки – будемо спостерігати.

Валентина Гавриленко
Чернігівська Медіа Група

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Паводок #Чернігівська область #Десна #рівень води #Новгород-Сіверський #повінь
Оголошення
live comments feed...