• Головна
  • Понад 2 місяці розбирають завали, а зарплату майже не отримують: у Новоселівці під Черніговом страйкували будівельники
09:01, 9 квітня

Понад 2 місяці розбирають завали, а зарплату майже не отримують: у Новоселівці під Черніговом страйкували будівельники

Понад два місяці працюють, розбираючи зруйновані будівлі, а зарплату отримали лише за декілька днів. У Новоселівці біля Чернігова робітники компанії «Енергетично-дорожнє будівництво» влаштували страйк, щоб керівництво виплатило їм заборговану заробітну плату. Що пообіцяли представники компанії — далі у сюжеті «Суспільне Чернігів».

Будівельники, які страйкують, біля вагончика у Новоселівці, Фото: Суспільне Чернігів

Будівельники, які страйкують, біля вагончика у Новоселівці, Фото: Суспільне Чернігів

У центрі Новоселівки з 8-ї ранку біля вагончика для будівельників збираються робітники, але на об'єкти вони не йдуть.

За словами підсобного робітника Романа Шестака, їх найняла компанія «Енергетично-дорожнє будівництво» розбирати під нуль будівлі, які були знищені під час активних бойових дій на Чернігівщині. Востаннє заробітну плату робітники отримували 6 березня — це була половина виплати за січень.

Роман Шестак, Фото: Суспільне Чернігів

Роман Шестак, Фото: Суспільне Чернігів

«Офіційно ми влаштовані на роботу з 10 січня, фактично почали працювати на об'єктах з 23 січня. Тобто в січні ми відпрацювали 9 днів. Ну а в лютому і в березні ми відпрацювали повний місяць».

Роман каже, про цю роботу вони дізналися в службі зайнятості. Представник компанії обіцяв виплачувати зарплату кожного 20 числа за попередній місяць. На офіційному сайті обласного центру зайнятості також є новина про початок робіт. Згідно з нею, компанія «Енергетично-дорожнє будівництво» працює в рамках реалізації програми розвитку ООН в Україні.

Скрін з сайту Чернігівського обласного центру зайнятості, Фото: Суспільне Чернігів

Скрін з сайту Чернігівського обласного центру зайнятості, Фото: Суспільне Чернігів

«Ну ось настало 20, потім 25, 30, а зарплати немає. Нам кажуть проблеми якісь, але через тиждень все буде, працюйте. Ну за березень її наче б то, ще й не мало б бути, бо вони після 20 обіцяли. Але навіть за січень друга половина зарплати не виплачена і за лютий».

Інший робітник, Олександр Дамоцький, розповідає, у січні він два тижні відпрацював у Києві на об'єкті тієї ж компанії. Потім приїхав до Новоселівки.

Олександр Дамоцький, Фото: Суспільне Чернігів

Олександр Дамоцький, Фото: Суспільне Чернігів

«Обіцяли, що заробітна плата складе 1 тисячу гривень в день, а за місяць обіцяли від 30 тисяч. Отримав заробітну плату за Київ — 11 тисяч гривень. А ще залишилось 11 100 гривень за січень. Половину тільки отримав. А за лютий і березень нічого не було».

Платіжка Олександра Дамоцького, Фото: Суспільне Чернігів

Платіжка Олександра Дамоцького, Фото: Суспільне Чернігів

Олександр розповідає, з їхньої бригади вже звільнились четверо людей, не дочекавшись зарплатні. Наразі компанія лише забезпечує проїзд з Чернігова до Новоселівки, надає спецодяг та привозить обід.

Колега Олександра Ігор Сердюк каже, загалом за цей час вони розібрали близько 40 будівель.

Розібрані будівельниками завали у Новоселівці, Фото: Суспільне Чернігів

Розібрані будівельниками завали у Новоселівці, Фото: Суспільне Чернігів

Через півтори години страйку до працівників приїхали двоє чоловіків, один представився головним інженером компанії, інший — співзасновником. Але своїх прізвищ та імен не назвали.

Представники компанії, які приїхали до будівельників, Фото: Суспільне Чернігів

Представники компанії, які приїхали до будівельників, Фото: Суспільне Чернігів

«Ну ось така зараз ситуація склалась, ми її вирішимо. Я вам кажу, зараз є певні складнощі з фінансуванням. Зараз тяжка ситуація в державі й не тільки в нас є такі проблеми. Тому я прошу зробити крок назустріч», — каже представник компанії.

Він обіцяє, що виплатять зарплату у середу, 10 квітня.

Згідно з даними аналітичної системи Youcontrol, ТОВ «Енергетично-дорожнє будівництво» зареєстровано понад 18 років тому.

Кінцеві бенефіціари — Максим Кокарєв та Юрій Клімов. Компанія має, за даними системи, 69 виконавчих проваджень, в яких вона у статусі — боржник, останнє датоване 20.03.2024. Також там зазначені понад 100 судових справ, з яких у 50 ТОВ «Енергетично-дорожнє будівництво» виступає відповідачем.

Завали у Новоселівці, Фото: Суспільне Чернігів

Завали у Новоселівці, Фото: Суспільне Чернігів

Поспілкуватися зі знімальною групою та пояснити, які саме фінансові труднощі є у компанії, чоловіки відмовилися.

Суспільне також звернулося за коментарем до обласного центру зайнятості, який і направляв людей на роботу. Наразі ми чекаємо на відповідь.


Хочете швидше дізнаватися про найцікавіші і найважливіші новини?
Приєднуйтесь до наших каналів:
- в TELEGRAM
- у VIBER
- в 
INSTAGRAM
Тут тільки найактульніші відео, новини та історії Чернігова!

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#розбір завалів #Новоселівка #страйк #зруйновані будівлі #Чернігів
Оголошення
live comments feed...