• Головна
  • Мішки готівки, прикраси, елітна нерухомість. Що задекларували нардепи від «Слуги народу» з Чернігівщини
09:44, 10 травня

Мішки готівки, прикраси, елітна нерухомість. Що задекларували нардепи від «Слуги народу» з Чернігівщини

Колаж 0462.ua

Колаж 0462.ua

Ми продовжуємо серію публікацій щодо висвітлення доходів і видатків депутатів та чиновників на основі поданих ними декларацій за 2023 рік. Пропонуємо вашій увазі аналіз офіційних статків народних депутатів України, які обрані від Чернігівської області, чи їхня діяльність пов'язана з нашим регіоном. Таких у Верховній Раді України ми нарахували восьмеро.

У першій частині матеріалу розповідаємо про доходи і витрати, майно нардепів від політичної партії «Слуга народу» Сергія Гривка, Анатолія Гунька, Валерія Зуба і Максима Зуєва.

Сергій Гривко: позашляховик і зарплата

Сергій Гривко

Сергій Гривко

Декларація за 2023 рік народного депутата від партії «Слуга народу» Сергія Гривка, який представляє в парламенті Чернігівщину, суттєво не відрізняється від декларації попереднього року. Тоді, за даними всеукраїнського видання NV, яке проаналізувало офіційні річні доходи і видатки всіх парламентарів, Гривко входив до десятки тих, хто задекларував найменші статки.

Як і в 2022 році, торік народний депутат задекларував позашляховик, заробітну плату та деякі заощадження. Сергій Гривко володіє авто Toyota Highlander, 2016 року випуску, за 594 тис. грн.

За рік роботи у Верховній Раді України нардеп отримав 710 тис. грн. (зарплата у попередній декларації становила 539 тис. грн.). За сумісництвом – у Чернігівському інституті інформації, бізнесу і права Міжнародного науково-технічного університету імені академіка Юрія Бугая – заробив 17,5 тис. грн.

Готівкою Гривко має 8 тис. дол. США, на рахунках у трьох банках зберігає понад 46 тис. грн.

Анатолій Гунько: елітна нерухомість та автівки, недобудований басейн

Анатолій Гунько

Анатолій Гунько

Декларація народного депутата від партії «Слуга народу» Анатолія Гунька, що обраний на Чернігівщині, за 2023 рік також суттєво не зазнала змін, порівнюючи з попереднім роком. Елітне майно на Київщині та автомобіль преміум-класу належать дружині нардепа Наталії Гунько. Жінка, до відставки в травні 2023 року, працювала головою Київської обласної ради і була посадовою особою місцевого самоврядування.

Так, Наталії Гунько належить житловий будинок площею 220 кв.м за майже 3 млн грн у селі Гоголів Київської області. У цьому ж населеному пункті жінка має у власності дві земельні ділянки майже 800 кв.м за 120 тис. грн і 2200 кв.м за 334 тис. грн. У селі Зазим'я на Київщині вона володіє садовим (дачним) будинком площею 585 кв.м вартістю майже 2 млн грн. У селі Зазим’я Наталія Гунько має у власності три земельні ділянки по 800 кв.м загальною вартістю 167 тис. грн. Там же в жінки задекларовані два об'єкти незавершеного будівництва - басейн у 429 кв.м та гараж площею 228 кв.м.

Їй також належить квартира площею 171 кв.м у Броварах вартістю 3,6 млн грн. Ще однією квартира в Броварах площею 68,8 кв.м перебуває у спільній суміжній власності чотирьох осіб, у тому числі дружини народного депутата.

Анатолій Гунько має у власності 8 земельних ділянок загальною площею 64 тис. кв.м та вартістю 212 тис. грн у селі Сальне Ніжинського району на Чернігівщині. Його земля перебуває в оренді СТОВ «РІД». Ще одну ділянку площею 2 тис. кв.м народний депутат має у селі Расава Київської області.

Також народний депутат задекларував елітні годинники Rolex і Brequet, вартість яких у декларації не зазначена. Його дружина має ювелірні прикраси Chopard, зокрема каблучку і сережки цього виробника загальною вартістю майже 400 тис. грн. Ще вона задекларувала жіночий годинник Zenith за 390 тис. грн.

Автопарк родини Гуньків налічує чотири автівки (на одну менше, ніж у 2022 році): це BMW 730 LD, 2018 року випуску, за 4,5 млн грн, що належить Наталії Гунька, а також Land Rover, 2014 року випуску, за 2,4 млн грн, Acura MDX, 2008 року випуску, за 400 тис. грн. та Toyota Land Cruiser, 2017 року випуску, за 1,5 млн грн, що належать Анатолію Гуньку.

Згідно з декларацією, основним доходом Анатолія Гунька є заробітна плата у Верховній Раді, де він отримав за рік 462 тис. грн, його пенсія становить 51 тис. грн, а дохід від надання майна в оренду 15 тис. грн. Його дружина в Київській обласній раді заробила 497 тис. грн.

Готівкою народний депутат зберігає 120 тис. євро та 464 тис. дол. США, на банківських рахунках він має понад 30 тис. грн та майже 1200 євро. Дружина має в банку 38 тис. грн. Ще 275 тис. дол. США подружжя володіє на правах спільної власності.

На кінець року непогашена заборгованість депутата по кредитній картці сягала 380 тис. грн, що також вказано в його декларації.

Валерій Зуб: допомога ЗСУ обсягом у понад річну зарплату

Валерій Зуб

Валерій Зуб

Народний депутат від партії «Слуга народу» Валерій Зуб, який теж представляє Чернігів, є головою підкомітету з питань профілактики та боротьби з онкологічними захворюваннями комітету Верховної Ради України з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування. Він - відомий у Чернігові лікар-онколог, заслужений лікар України.

У декларації за 2023 рік він задекларував будинок 191 кв.м за понад 2 млн грн і земельну ділянку 724 кв.м за 178 тис. грн у Чернігові. Будинок та земельна ділянка перебувають у банківській заставі позики, сума якої за рік зменшилася з 1,279 млн грн до 1,156 млн грн. У будинку в Чернігові Валерій Зуб проживає з дружиною, дочкою і пасинком.

Дружина народного депутата Інна Зуб володіє двома автівками Peugeot Partner, 2016 року випуску, за 99 тис грн та Renault Master, 2017 року випуску, за 75 тис. грн. Автопарк родини депутата, порівняно з попередньою декларацією, зменшився на автомобіль Skoda Kodiaq, 2019 року випуску, вартість якого вказувалася на рівні 905 тис. грн.

За рік Валерій Зуб отримав майже 780 тис. грн у Верховній Раді України, 61,5 тис. грн у Чернігівському медичному центрі сучасної онкології за сумісництвом, майже 6 тис. грн - у Національному університеті «Чернігівська політехніка», де він є доцентом кафедри фізичної реабілітації. Дохід від відчуження рухомого майна склав 1,1 млн грн.

Готівкою народний депутат має 2 тис. дол. США і 150 тис. грн.

Валерій Зуб задекларував значну допомогу ЗСУ, за рік вона сягає майже 850 тис. грн. Зокрема, він придбав для українських військових квадракоптер за 240 тис. грн, прилад нічного бачення за 140 тис. грн, генератори й укомплектував авто для ЗСУ за 125 тис. грн, ще один автомобіль придбав за 230 тис. грн, закупив медичні вироби та ліки для військовослужбовців і ВПО на 112 тис. грн.

Максим Зуєв: квартира дружини в Донецьку, значні суми готівки

Максим Зуєв

Максим Зуєв

Народний депутат від партії «Слуга народу» Максим Зуєв обраний на Чернігівщині, хоча зареєстрований у Дніпрі, а мешкає в Києві.

Народний обранець, згідно з його декларацією, не має власного житла. Натомість його дружина Єлизавета Зуєва володіє третиною квартири в Донецьку площею 48,9 кв.м. Також до декларації нардепа включена орендована квартира в Києві площею 75 кв.м і квартира у Дніпрі 44 кв.м, де Максим Зуєв має інше права користування - він там зареєстрований.

Народний депутат задекларував автомобіль Mercedes-Benz E220, 2017 року випуску, за 690 тис. грн. У попередній декларації Максима Зуєва були ще дві автівки Mercedes-Benz GKK 220, 2013 року випуску, та BMW 7501, 2017 року випуску, що належали його дружині. Вартість обох вказувалася на рівні 540 тис. грн кожен.

Максим Зуєв зареєстрував торговельну марку, але в декларації не уточнюється, про що саме йдеться. Єдиним доходом народного депутата у 2023 році була заробітна плата у Верховній Раді України в сумі 491 тис. грн. Єлизавета Зуєва задекларувала дохід від відчуження рухомого майна в розмірі 700 тис. грн., дохід від підприємницької діяльності у сумі 76,2 тис. грн. Підприємство, що є джерелом доходу дружини нардепа, зареєстроване в Ірландії. Також жінка отримала 60 тис. грн допомоги ВПО та 2,5 тис. грн допомоги при народженні дитини.

Народний депутат зберігає готівкою 60 тис. євро, його дружина має 100 тис. дол. США. До речі, за рік сума її заощаджень збільшилася на 20 тис. дол. США.

В наступному матеріалі ми проаналізуємо декларації інших народних депутатів від Чернігівщини у Верховній Раді України.

Читайте також:

Квартири, автівки, доходи та заощадження: огляд декларацій керівників Чернігова й області

Декларації керівників фракцій Чернігівської міськради: рахунки в іноземних банках, колекція картин, сотні тисяч готівкою

Декларації голів фракцій Чернігівської облради: житло за кордоном, десятки своїх і сотні орендованих ділянок, мільйони гривень та сотні тисяч доларів


Чернігівська Медіа Група

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#народні депутати #декларації #огляд декларацій #Сергій Гривко #Анатолій Гунько #Валерій Зуб #Максим Зуєв
Оголошення
live comments feed...