• Головна
  • На Чернігівщині викривають все більше випадків нелегального виробництва алкоголю
09:01, 23 квітня

На Чернігівщині викривають все більше випадків нелегального виробництва алкоголю

На Чернігівщині викривають все більше випадків нелегального виробництва алкоголю

За виготовлення та продаж незаконного алкоголю в нашій країні передбачена кримінальна відповідальність. Проте це не зупиняє українських "бізнесменів", які продають фальсифіковані напої. Яка ситуація на Чернігівщині із торгівлею незаконним алкоголем, та чи існує покарання за виготовлення домашнього самогону, розповідаємо у цій статті.

СИТУАЦІЯ НА ЧЕРНІГІВЩИНІ

Щоб дізнатися, скільки незаконного товару вилучили на Чернігівщині з початку 2022 року, наші журналісти звернулися із запитом до Головного управління Національної поліції в Чернігівській області. Як нам повідомили, згідно з відомостями Єдиного реєстру досудових розслідувань, у 2022 році зареєстрували 8 кримінальних правопорушень, протягом 2023 року – 11 кримінальних правопорушень, а з початку 2024 року – вже 4.

Під час досудового розслідування цих кримінальних проваджень поліція вилучила велику кількість незаконного алкоголю. У 2022 році – 26880 л спирту, у 2023 – 76102,29 л спирту і 88 пляшок алкоголю. Проте варто згадати й про викритий у жовтні минулого року підпільний цех, що був добре замаскований. Він розташовувався на державному спиртзаводі на Чернігівщині, який офіційно не працював, Тоді в ході обшуків вилучили майже 100 тонн незаконно виготовленого спирту. З початку 2024 року правоохоронці вилучили 240 л спирту. Проте нещодавно викрили ще одного «бізнесмена» з Чернігова, який перевозив майже 1500 л спирту та фальсифікату.

Якщо не брати до уваги підпільний цех на спиртзаводі Чернігівщини, то найбільша кількість незаконного товару, який вилучили в області за один раз складає 25000 л спирту. 31 березня минулого року поліцейські виявили, що вантажівка з причепом-цистерною перевозила алкоголь під виглядом омивача скла для авто. Під час огляду правоохоронці виявили зливний кран, з якого витікала рідина з характерним запахом спирту.

ЩО ГОВОРИТЬ ЗАКОН?

У нашій країні заборонено виготовляти без відповідного дозволу спирт етиловий, спиртові дистиляти, алкогольні напої, пиво, та інші підакцизні товари. Згідно з Кримінальним кодексом України, за незаконний продаж фальсифікату, передбачене покарання у вигляді штрафу від 5 тис. до 10 тис. неоподаткованих мінімумів доходів громадян (від 85 тис. грн до 170 тис. грн).

За виготовлення перерахованих вище незаконних товарів передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на термін від 3 до 5 років. На строк від 8 до 10 років ув’язнення можуть засудити особу, яка виготовляла чи продавала алкоголь, що несе загрозу життю та здоров’ю людини, а також якщо цей товар призвів до отруєння чи смерті. У всіх трьох випадках незаконно виготовлений алкоголь і обладнання для виробництва конфісковують. Варто зазначити, що кількість такого товару може впливати на покарання.

А чи є покарання за виготовлення домашнього алкоголю? За законом самогон, вина, наливки, настоянки та інші алкогольні напої домашнього виробництва не розглядаються як предмет злочину. А виготовлення, зберігання чи купівля задля споживання такого товару вважається адміністративним правопорушенням. Проте, якщо перераховані дії зроблені з метою збуту, то горе-бізнесмена можуть притягнути до відповідальності за заборонений вид господарської діяльності.

Валентина Гавриленко
Чернігівська Медіа Група

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Алкоголь #спирт #злочин #самогон #Кримінальний кодекс #Чернігівщина #товар
Оголошення
live comments feed...