• Головна
  • Гра у довгу: у чернігівській міськраді мають з’явитися нові депутати
13:05, 22 квітня

Гра у довгу: у чернігівській міськраді мають з’явитися нові депутати

Алла Ващенко, Олександр Литвин та Наталія Романовська мають стати новими чернігівськими депутатами, колаж «Суспільне.Чернігів»

Алла Ващенко, Олександр Литвин та Наталія Романовська мають стати новими чернігівськими депутатами, колаж «Суспільне.Чернігів»

У п’ятницю, 26 квітня, чернігівська міська територіальна виборча комісія може прийняти рішення та затвердити трьох нових депутатів міської ради.

Нагадаємо, вільні крісла у міськраді з’явилися у лютому, коли свої повноваження склади два депутати від «Рідного дому» – Сергій Кирієнко та Вікторія Лазоренко, а також представник «Слуг народу» Юрій Тарасовець. Їх місця мали зайняти кандидаті, які булі «першими непрохідними» на місцевих виборах 2020-го року:  Олександр Литвин та Алла Ващенко (від «Рідного дому») та Наталія Романовська («Слуга народу»).

Але міська територіальна виборча комісія, яка мала б затвердити цих кандидатів депутатами, з лютого не може зібрати кворум. Ми публікували репортаж з одного з таких засідань, що відбулося напочатку березня: тоді зібратися змогли лише 5 з 18 членів комісії. При тому, що для кворуму (тобто для того, щоб комісія могла приймати легітимні рішення) мали бути присутні 10 членів.

Як з’ясувалося, з того часу ситуація не змінилася: комісія досі не може зібратися та затвердити нових депутатів:

Олександр Ломако, світлина з соцмереж

Олександр Ломако, світлина з соцмереж

-Територіальна комісія досі не зібралася, для того, щоб «зайшли» наступні депутати й нас було більше. Це невиконання своїх обов’язків, тому що за Законом в них місяць для того, щоб розглянути це питання, а пройшло вже більше двох, – зазначив під час 39-ої сесії міської ради VIIIскликання, що відбулася 19 квітня, в.о. мера Чернігова Олександр Ломако.

При цьому 1 квітня Центральна виборча комісія повідомила про те, що внесла зміни до складу чернігівської ТВК. Як нам розповів очільник міської ТВК Олексій Сікач, тепер у складі чернігівської виборчої комісії з’явилися 4 нові члени, які мають допомогти врешті-решт зібрати необхідний кворум:

Олексій Сікач (другий ліворуч) під час засідання ТВК

-На жаль, комісія не може зібратися з різних особистих причин її членів: в когось не виходить, хтось у відрядженні… різні причини. Я сподіваюся, що ми приймемо рішення – в нас іншого вибору немає. Це наш обов’язок. Дуже хочеться вирішити це питання. Підстав для відмови ніяких немає й обрані кандидаті повинні стати членами міської ради, – підкреслив у коментарі нашому виданню Олексій Сікач.

Наступного разу міська виборча комісія має зібратися у цю п’ятницю, 26 квітня. Як розраховує Олексій Сікач, цього разу їм вдасться зібрати кворум та затвердити нових депутатів.

Сєргєй Карась
Чернігівська Медіа Група

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#чернігівська міська рада #Олександр Ломако #ТВК #Олексій Сікач #Алла Ващенко
Оголошення
live comments feed...