• Головна
  • У Чернігові встановлять меморіальну дошку білоруському герою
13:24, 19 червня

У Чернігові встановлять меморіальну дошку білоруському герою

Пошкоджений російсько-білоруськими окупантами будинок на вулиці Смірнова (нині –  Кастуся Калиновського) у Чернігові, світлина Сєргєя Карася

Пошкоджений російсько-білоруськими окупантами будинок на вулиці Смірнова (нині – Кастуся Калиновського) у Чернігові, світлина Сєргєя Карася

Виконавчий комітет чернігівської міськради на засіданні 19 червня прийняв рішення про встановлення меморіальної дошки білоруському національному герою Кастусю Калиновському в українському обласному центрі.

Напочатку 2024-го року на мікрорайоні Коти у Чернігові з’явилися вулиця та провулок імені Кастуся Калиновського (раніше вони були названі на честь Сєрґєя Смірнова). Тепер же на одному з будинків у центрі цієї вулиці з’явиться меморіальна дошка з цитатою Кастуся Калиновського білоруською мовою та короткою біографічною довідкою про цього діяча, який був одним з керівників польського Січневого повстання (1863/64 років) проти Російської імперії.

Гроші на встановлення дошки виділить благодійний фонд «Вільна Білорусь»:

-Збирають (кошти на встановлення дошки, – прим.) військові й цей фонд. Це їх ініціатива. Наше завдання – чисто юридично це зробити та відкрити урочисто, – зазначив очільник міського управління культури та туризму Олександр Шевчук.

За його словами, крім меморіальної таблички, у майбутньому планують встановити інформаційний стенд про Кастуся Калиновського на розі вулиць Калиновського та Тичини.

Найімовірніше, табличка присвячена Калиновському буде першим подібним увічненням пам'яті цього білоруського діяча на території України. 

Приблизний вигляд та текст меморіальної таблички

Під час обговорення цього питання на засіданні виконкому, Олександр Шевчук, посилаючись на слова білоруської діаспори, назвав Кастуся Калиновського «білоруським Бандерою», на що в.о. мера Чернігова відреагував наступним чином:

-Не треба порівнювати, це глупість, – сказав Олександр Ломако.

Рішення щодо встановлення меморіальної дошки члени виконкому прийняли одноголосно.

Нагадаємо, у вересні – 2023-го року Олександр Ломако заблокував встановлення меморіальних дошок загиблим українським військовим на чернігівських школах: «Якщо системно до цього питання не підійти, то в нас деякі школи, фасади, повністю будуть у меморіальних дошках. А коли там закінчиться місце… це не правильно. Треба системно вирішити це питання: або на території шкіл ми робимо якісь меморіали, або якісь пам’ятники, або ми робимо в іншому місці на території школи. Якщо ми будемо ці дошки продовжувати встановлювати на фасаді (в деяких школах вже є по 8), то буде по 50…»,обґрунтовував свою позицію очільник міста.

Сєргєй Карась

Чернігівська Медіа Група

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Кастусь Калиновський #білорусизація #Олександр Шевчук #виконком #Олександр Ломако
Оголошення
live comments feed...